מעצב במת אירוויזיון 2019 - פלוריאן וידר

dosfer

New member
מעצב במת אירוויזיון 2019 - פלוריאן וידר

צעד נוסף בדרך לאירוויזיון 2019 בתל אביב: נבחר מעצב התפאורה של התחרות שתתקיים בארץ - הגרמני פלוריאן וידר (Florian Wieder).

וידר גבר בהתמודדות על מעצבת התפאורות הישראלית המפורסמת מאיה חנוך ושותפה אבי פחימה. חנוך עיצבה את במת האירוויזיון הקודם שהתקיים בישראל בירושלים ב-1999, ובנוסף עיצבה עם פחימה את במות תכניות הטלוויזיה "כוכב נולד", "הכוכב הבא", "נולד לרקוד", "רק רוצים לרקוד" ו"לעוף על המיליון". חנוך היא גם בתו של הזמר שלום חנוך ומי שעל שמה נכתב השיר "מאיה".

לכתבה המלאה:
https://e.walla.co.il/item/3197595

dosfer

New member
אבל כל שנה הבחירה מתבצעת בחדרי חדרים

מעולם לא פורסמו ההצעות לתפאורות אירוויזיונים, רק כאשר בחרו את העיצוב הסופי ולאחר שידרוגו והתאמתו פירסמו את המודל המוגמר כעיצוב הבמה הרשמי!
&nbsp
גם השנה זה כך..

אבל כשדוחים את העיצוב המקומי השאלה היא למה

האם הוא היה פחות מרשים? האם יש חשש טכני ליכולת ביצוע של סטודיו מקומי ולא משנה כמה תפאורות עיצב לתוכניות טלוויזיה בהשוואה לסטודיו בינלאומי שספציפית התמחה גם בבמות אירוויזיון גדולות? אני מקווה שסטודיו פורמה של פחימה-חנוך יטרח מתישהו להציג את העיצוב שלו שנדחה (העיצוב הזוכה במילא יתפרסם בקרוס בהדמיות רשמיות). האמת היה אפילו מגניב יותר אם כל ה7 עיצובים שהוגשו היו מוצגים איפשהו.

tapuzzo

New member
אם היא עיצבה את 1999 אז טוב שהוא גבר עליה

אני עוד זוכר את הקישוטים ההזויים שתלו ןפיזרו בתור תפאורה
זה היה מיושן לשנת 99' במקום לסמל קידמה ומעבר לאלף הבא
היא הביאה משהו מימי הביניים

ואני מניח שהכשלים האמיתיים היו בשל גודל האולם והבמה בו

אם היו בונים במה עם אותו קונספט (אבל יותר גדולה לגובה ולרוחב) ביד אליהו והיה קהל של איזה 8000 צופים האפקטים היו מרשימים יותר.

על פי ידיעות אחרונות, העיצוב שלו יתבסס על משולשים ומגן דוד

ואני מצטט: "מוטיב המשולשים הנעים על במה ענקית, ואפשרויות האקספוזיציה מייצרות מגוון רחב של צורות בהשראת מגן דוד, ברוח יהודית וישראלית". בקיצור זה תיאור שממש לא נשמע דומה או בכיוון של במת פרסי האמי האחרון למי שפינטז. נקווה אבל שהעיצוב באמת ירשים את חובבי במות התחרות ושלא יגזימו עם הרעיון של מגן דוד יותר מדיי אלא רק בצורה מרומזת.

ובלי קשר הם מציינים בדרך אגב שהוא יהודי-גרמני כדי אולי להרגיע את הממורמרים שלא נבחר ה"עיצוב הישראלי".

ואני שוב אומר חבל שלא הציגו את 2 העיצובים כדי שנוכל להתרשם בעצמנו מהעיצובים (ובמיוחד העיצוב שלא זכה).

צוות Kuss

New member
וואו! קודם כל תודה על הדיווח. שנית- מילת המפתח כאן היא:

נעים

משהו שנע הוא משהו שזז, כלומר יהיה אלמנט זז בבמה. לא, אין לתאר את ההתרגשות. התיאור נשמע מטריף, במה עם אלמנט זז, עם מסכים זזים זה החלום הרטוב של כל חובב אירוויז רציני.

babyface19

New member
אני סומך עליו שהוא יעצב לנו במה לעניין שתגרום לצופה הממוצע..

בבית ליהנות.

צוות Kuss

New member
אתה סומך על כולם, אתה מפרגן לכולם

למה ככה נשמה, למה? למה לפרגן כל הזמן? מה כואב לך?

צוות Kuss

New member
הפעם האחרונה שהיה לנו אלמנט זז משמעותי בבמת אירוויז היה ב

2009 ברוסיה. נכון, גם בבמות 2016, 2015, 2013 ו-2011 היו אלמנטים זזים אבל הם היו מעפנים ולא מורגשים. אם יהיה אלמנט זז בדומה לבמות של שנות ה-80 באירוויז רק עם מסכים, אזי שאפשר לנשק את האדמה, להתנצר, להתאסלם ולהגיד תודה רבה וללכת לעולמינו. אין דבר מרגש מזה.

Dani 87

New member
ואני מניח שהשנדליר המפלצתי מ2017 לא הרשים אותך

היו שם טונות של ציוד שעלו וירדו יחד או בחלקם. בדומה אגב ל2011

צוות Kuss

New member
האם במת אירוויז 19 תהיה דומה ל...

...במת הקדם הגרמני מ-2015? התיאור נשמע די דומה. כמובן שבאירוויז זה יהיה גדול ומרשים יותר,אבל מסקרן לדעת אם יהיה דימיון כלשהו.

TA2020

New member
האמת שאני סומך עליו לגמרי וזה לא מפתיע שבחרו אותו

קודם כל יש לו שורשים יהודיים אז אפשר להניח את כל הסיפור שבחרו גוי על ישראלים ויהודים בצד...
ובכל מקרה, זה היה ברור שישראל תבחר בו כי המגמה בשנים האחרונות היא להפגיז בבמות (גם אם הן לא גדולות ו/או בעלות אלמנטים זזים ו/או יפות בעיני כולם). יש כיוון בבמות האירוויזיון האחרונות לקשור בין הרצפה לתקרה, כלומר, שלא תהיה רק במה שעליה עומדים ומאחורה קיר מסכים אלא אלמנט נוסף שיהיה בתקרה וישלים את הבמה, בדיוק כמו שנעשה ב-2018,2017,2015 וכו'.
אני חושב שכל הבמות שהוא עיצב לאירוויזיון ממש יפות. כן, גם זו של 2018.

ראיתי גם בפייסבוק שלו לפני מספר שבועות שהעלה תמונה מתל אביב והיה אפשר להניח שיש קשר בין הדברים.

אני מחכה לראות כבר את עיצוב הבמה שבטח יתפרסם בזמן הקרוב!

s a g i 87

New member
הוא יהודי?? נראה לי שהנפיצו את זה...זה לא נכון

לא אכפת לי מי יעצב את הבמה כל עוד יראה טוב .
את הבמה של שלוש התחרויות האחרונות לא אהבתי

במת מגן דוד

כל כך צפוי. היה ברור שזה הכיוון.
זה הולך להיות מופע לאומני פאשיסטי למהדרין. תהנו

צוות Kuss

New member
פייר? זה קצת מציק גם לי.

אמנם היו הרבה במות אירוויז שניסו לייצג את מאפייני המדינה - כמו בברגן 86 (הקרחונים) או אוסלו 96 (אסדות הנפט), או ליסבון 18 עם הספינה, הלסינקי עם הקנטלה, בלגרד 08 עם נהרות הסאבה והדנובה שנפגשים להם וכיוצ"ב. סבבה לי עם זה. אבל מגן דוד? כאילו, לא, בואו. לא, כאילו באמת. זה כזה... כאילו, בואו. לא, די. בואו כאילו. לא, זה כאילו, בואו.

Music man 7

New member
עדיף הרבה יותר אם היו בוחרים מעצב ישראלי

בטח יש כאן בארץ מעצבים מוכשרים במיוחד שיכלו לעצב במה יוצאת דופן, מדהימה ומהממת בעיני הרוב ברמה שלא נראתה בשום אירוויזיון, כך שכל העולם יתפלאו לטובה מעיצוב הבמה שלנו. זה לא חייב לעלות הון בכדי שיהיה כך.
חוץ מזה נראה לי שלמעצב מישראל יהיה יותר דחף, חשק ורצון לעצב במה כ"כ יפה.
מעניין מאוד למה בחרו את פלוריאן ולא את המעצבת הישראלית. מבין הבמות שהוא עיצב לאירוויזיון אהבתי במיוחד רק את הבמה של 2015 וגם זה לא היה מספיק וואו בעיניי. הבמות האחרות שהוא עיצב היו לא מספיק יפות ומרשימות, במיוחד הבמה של 2018 רק שהוא לא יאכזב

למעלה