Dare To Dream: שירי החלום הטובים ביותר מהאירוויזיון

E u r o b o y

New member
Dare To Dream: שירי החלום הטובים ביותר מהאירוויזיון

אז עכשיו כשאנחנו מעזים לחלום באופן רשמי על תל אביב 2019,
אילו שירי "חלום" היו הכי טובים באירוויזיון לדורותיו? To Dream Again, In , My Dreams, Carry Me In Your Dreams, My Impossible Dream Visionary Dream או אולי Dreamin'?

חלמו והעזו לשתף את שירי החלומות הכי טובים מהאירוויזיון
#DareToDream

babyface19

New member
והנה עוד שני שירי חלום מאירו' 2011, שירים שעדיין מאזין להם

צרפת והונגריה הבלתי נשכחים!
&nbsp

E u r o b o y

New member
ציפי לבני
כמה חבל שזייף את נשמתו בלייב

מסכי הלד שהיו לו היו מרהיבים! ואהבתי גם את הונגריה מאותה שנה, אם כי היה ברור שזה פלופ חובבים מהדהד

babyface19

New member
לגבי הונגריה , כן פלופ חובבים ....

אבל לפחות לא כזה שלא העפיל לגמר (העפילה לגמר וסיימה בוטום שלו) ,כדוגמת מאי פיינגולד ,שסיימה בבוטום של סמי 2, או בלגיה 2006, שגם לא הצליחה להעפיל לגמר.
&nbsp
נכון, לגבי צרפת, זייף את נשמתו לבורא עולם, אבל עדיין שומע את השיר בשתי הגרסאות שלו ,וגם האלבום שממנו הוא לקוח.
&nbsp

tajci

New member
הוגריה היתה מעולה!

ולמרות ששרה באנגלית (פרט לקטע אחד בהונגרית), היתה צריכה לסיים טופ 10(למרות הזיופים).
בעצם, איטליה היתה צריכה לזכות, בוסניה שניה, סלובניה המשולמת שלישית, הונגריה רביעית, אריק סעדה חמישי. היתה שנה ממש שווה...

babyface19

New member
והנה עוד כמה שירי חלום שעלו לי בשלוף מזכרוני מתחרויות עבר...

אלבניה 2009, שעדיין מרטיט אותי, הולנד 2005 בגלל הזמרת גלניס גרייס והקול שלה, ואפילו מלטה 2010 של תיאה גארט. הייתי מוסיף את בריטניה 1983, שעד היום אני מאזין לו בתאווה - שם זה בגלל שם ההרכב שקשור לסלוגן ,אבל שם השיר קשור בעקיפין לפחות לסלוגן.
הנה, קבלו אותם:

tajci

New member
הראשון שקפץ לי

אירלנד 1995. הוא בא אחרי רצף של שלוש זכיות רצופות של האירים ומיד התאבתי בו, כבר מהצפייה בו בלקט המקדים לתחרות (שלא לומר התמכרתי אליו קשות). הימים היו ימים אחרים, בלי אינטרנט וכו'. לא היה לי מושג על הזמר והשיר ובתמימותי הייתי בטוח שהנה, אירלנד בטוח הולכת על זכיה נוספת... חשבתי את זה לאחר שלדעתי(עדין מחזיק בה) השיר היה טוב יותר מלפחות שני השירים הזוכים שקדמו לו.
מה שלא ידעתי (וגיליתי במקרה לאחרונה) שהיתה סיבה הגיונית לכך שלא זכה (פרט לעובדה שזאת היתה אחת השנים הטובות בתולדות התחרות, הרמה היתה אדירה, והטופ באמת ראוי). מדובר בגניבה גסה וחצופה משיר אחר לגמרי! ולמרות שאלו היו ימים אחרים, מייד לאחר שזכה בקדם האירי והועלו האשמות נגדו, הדבר לא גרם לפסילתו. שערוריה!!!
וכך אני התאהבתי בו ונשבר לי הלב. ועדין השיר הזה מחזיר אותי לילדות, לתמימות, ולמחשבות על השיר הקטן והחמוד הזה. עד כאן -רגע של נוסטלגיה.
מצרף את השיר ואת המקור. תשפטו בעצמכם:

alma velama

New member
חידשת לי. העיבוד האירי והקול המחוספס עושה לי את זה יותר

מקומם שהשיר לא נפסל על המקום בזמנו. מי יודע אם ג'ולי פליקס (או כותבי השיר ליתר דיוק, בהנחה שהיא הייתה אחת מהם) לא העדיפה דמי שתיקה נדיבים בתמורה לויתור על הצדק ההיסטורי. הביצוע שלה קסום בדרכו האינטימית והצלולה עם כלי פריטה בלבד.

אני נזכרת ב-VISIONARY DREAM של סופו מגאורגיה 2007 ואיך אפשר בלי NO DREAM IMPOSSIBLE של 'פשטידת הבשר' החצי אפויה לינדזי דראקס שכמעט התפרקה בלייב?

צוות Kuss

New member
איך שכחת את להקת רוח?

בנסיון הכי פחות מוצלח שלהם. לא נורא, זה רק ספורט

צוות Kuss

New member
אהבתי את משחק המילים השנון (Traum, טראומה)

בנוגע לשיר עצמו - הרבה קוראים לשיר הזה "נאצי" רק בגלל שהוא מדבר על כך שעל החלום הנאצי של היטלר אסור לעולם למות. ואני אומר: סו פאקינג וואט? מה כואב לכם?! יואו... לא, זה מעצבן. תנו להם להתרפק על העבר וצאו ממוד ה-#metoo התוקפני שלכם.

alma velama

New member
לא, השיר הכי 'יאצי' זה FEUER

איש אינו יכול להימלט מאימת האש, היא מתפשטת וכובשת כל חלקה. אין כל סכנה אם אחד משלנו אתה. אמץ אותה אל חיקך והסכנה לא תארוב לפתחך. עולם בלי מעכבי בעירה מניע את מכונת האהבה.

למעלה