תקציב אירוויזיון 2019 בתל אביב!

dosfer

New member
תקציב אירוויזיון 2019 בתל אביב!

120 מיליון שקלים! זה התקציב לאירוויזיון הקרוב בתל אביב.
כבר בתחילת חודש מרץ "ביתן 2" יימסר רשמית למארגנים להקמת הבמה ולסידור המושבים.
העיר תל אביב צפויה להרוויח כ100 מיליון שקלים! מה שאומר שכנראה ישראל תצא בהפסד של כ20 מיליון שקלים.

מספר האנשים שיכולים להכנס ל"ביתן 2" הם 9000! במידה והבמה תהיה גדולה יותר המספר יקטן בהתאמה! הערכות הן שיכנסו כ7000 איש.

דעה אישית: על מה כל כך הרבה כסף? שבדיה הצליחו לעשות אחלה אירוויזיון ב60 מיליון שקלים! אז למה בישראל שזה גם באולם קטן יותר וגם שלא צריכים לבנות כלום ושהכל ישנו (ביתנים, מקומות לאירוח והכל) זה יותר יקר?

sg151

New member
לדעתי כי התשתיות של האולם השבדי היו קיימות כבר

האולם לפי דעתי אירח שנים את גמר המלודי עד לבניית הפרינדס ארנה. ובוודאי השתמשו בתשתיות מהמלודי האחרון בעוד פרמטרים ואין מה לעשות, שבדיה יודעת להיערך לאירועים מהסוג הזה ואפילו לקחת מסקנות מ2013 ולשנות מה שצריך ל2016 בכדי לצאת עם רווח.
לא חושב שיש מדינה היום שתצליח בזה חוץ משבדיה.

dosfer

New member
זו לא הפעם הראשונה שמקימים במות ב"ביתן 2"..

מאז הוא נפתח התקיימו בו המון הופעות, כנסים ובנו בו מספיק במות מפוארות וגדולות כך שהתשתיות קיימות וזה אולם שנבנה במיוחד להופעות וכנסים כך שיש הכל לעומת הארנות הקודמות שהיו בעצם אולמות ספורט רגילים!

כך שההפך! זה אמור לפשט את העניין ולא לסבך את העניין! וכיסאות? כבר יש להם טריבונות כיסאות מותאמות אישית, שהן גם פריקות ושאפשר לסדר אותן בכל סדר שרוצים..

ודווקא ב"אקספו" יש מספיק ביתנים, כאילו הכל מוכן לא צריכים לבנות שום דבר! זה מושלם מהבחינה הזאת!

אבטחה ברור שצריך אבל סליחה עד 2 מיליון אפשר לסדר אחלה אבטחה, זה לא מבצע צבאי... כולה תחרות של 3 ערבים! מה הביג דיל?

לדעתי אפשר לסגור את סידור כל האולמות כולל הבמה ב30 מיליון שקלים! הבמה לא צריכה לעלות יותר מ3-5 מיליון גג! ועוד הייתי נדיב! כל סכום שעובר את זה זה פשוט בזבוז..

על מה 120 מיליון??? הייתי עוד מבין 60-80 מיליון אבל 120??? גם ככה האולם קטן וגם ככה הבמה תהיה יחסית קטנה מהבמות הקודמות וגם הכל מסודר ויש כבר ביתנים ואולמות מוכנים אז על מה?? מדינת חלם!

babyface19

New member
חבוב, מור (יורובוי) כבר אמר לך סיבה שהיא כבדת משקל...

נושא האבטחה כאן. לדעתי, הוא בשקט לוקח נתח של רבע/שליש מהתקציב.
&nbsp
סליחה ,אבל זה ממש בולשיט, מה שכתבת מבחינת 2 מיליון ש"ח.
אבטחה לא מסתכמת ב-3 ערבים בלבד. איפה כל 11 הימים שבהם האומנים נמצאים, שכוללים מסיבות עיתונאים וחזרות? הם ימים שאינם קיימים מבחינתך? איפה כל עניין אבטחת טקס הפתיחה עם השטיח האדום?
אתה מודע לזה שרק זה בלבד (טקס הפתיחה) מבצע אבטחה גדול בפני עצמו, שהולך לסגור את כל הרחובות הסמוכים למוזיאון? מה חשבת לעצמך?
&nbsp
מה לגבי האבטחה בכפר האירוויזיון שיוקם שם ב-9 במאי? לא צריך שם אבטחה?
&nbsp
אני גם בטוח, שבקרבת בתי המלון, שבהם תהיינה המשלחות מחו"ל, גם יזכו לאבטחה.

dosfer

New member
אז בשבדיה לא הייתה אבטחה??? ברור שהייתה! אז למה הרבה כסף?

הרי בשבדיה ידוע שבתקופה שהם אירחו את האירוויזיון הייתה את כל בעיית המוסלמים שהתחילו להשתלט על שבדיה אז ברור שהשבדים השקיעו באבטחה!

אבל למה ישראל צריכה להשקיע 30 מיליון לאבטחה? אנחנו נכנסים למבצע או שאנחנו סה"כ מארחים תחרות שירים? מי שישמע! אין צורך בכל כך הרבה אבטחה!

ואני מעריך שלא יהיו בעיות עם החמאס וכל אלה כי זו תחרות אירופאית! אם הם יפגעו באירופאים הם יפגעו בעצמם ואז האירופאים בכלל לא יתייחסו אליהם! הם לא רוצים שזה יקרה ולכן אני מאמין שהם לא יעשו בעיות בתקופת האירוויזיון.

Shirly23

New member
חגיגות האירוויזיון ישולבו עם מצעד הגאווה שגם הוא

עולה כמה מיליונים טובים אז אני מניחה שהסכום גלובלי כבר להכל. ובניגוד לערים הקודמות שאירחו - פה צריך לבנות / לשדרג כמעט מאפס, גם את הביתנים, גם את כפר האירוויזיון, גם מסיבות ענק, אירועים בים, בכיכר רבין, נמל, גן צ'ארלס קלוד. אני מניחה שכל חלקי העיר ייקחו חלק באירוע.

TA2020

New member
צריך לקחת בחשבון שעלויות השינוע הן גדולות

כי ישראל מבחינה גיאוגרפית היא מחוץ לאירופה ודברים שניתן לשנע בקלות יחסית ממדינה אחת לשניה לא קורה כאן.. הכל צריך להגיע בספינות ומטוסים. זה דבר יקר מאוד!
תחשוב על כמות הציוד שצריכים להביא לישראל.

מה גם שהאירוויזיון של היום זה לא 3 ערבים בלבד של שידור חי אלא שבועיים של שלל אירועים שאת כולם מישהו צריך לממן..

בנוסף, עניין האבטחה שכבר הוזכר פה.

dosfer

New member
אם אני לא טועה את הבמה ישראל בונה ולא מזמינה מאירופה

הם רק מקבלים את התוכניות של הבמה ומפעלים בארץ מייצרים אותה לדעתי...

ולגבי שאר ההוצאות אם הכל כלול בתקציב הזה אז זה אולי נורמלי אבל אם זה רק ל3 ערבים, סידור האולמות והבמה אז זה מטורף!

babyface19

New member
אתה מה זה טועה BIG TIME!!!!!

כשראיתי בדרך בין כל הקניות בסופר את ההודעה שלך ,אני אמרתי לעצמי ,בוא נבדוק אם אתה טועה, ולמזלי הרב יש לי חבר טוב, שעובד בתאגיד כבר 8 חודשים , והוא די מקורב להפקה.
הוא אמר לי חד משמעית במילים האלה: אפילו לא גרם אחד מהבמה מיוצר ו/או נבנה כאן בארץ לפחות לגבי התחרות שתהיה בביתן 2. הכל דרך חברה מחו"ל מתוכנן, נבנה ומיוצר, בהתאם לגודל מידותיו של ביתן 2.

dosfer

New member
רגע אז אתה רוצה להגיד לי שכבר בחרו במה?

אז למה לא לחסוך לי לחצים ופשוט לפרסם אותה?!?!

TA2020

New member
אני מאמין שאפילו יותר מזה

יעשו גם ייבוא לציוד טכני (תאורה, סאונד וכו').

תחשוב שגם על הפרופס (הציוד שיש לכל מדינה על הבמה בזמן ההופעה) - ישראל משלמת חלק כלשהו.
תזכור שמה שעובר בין מדינות אירופאיות בקלות יחסית הופך לקושי ממשי כשזה אמור להגיע לישראל ואין דרך יבשתית להעביר את זה אלא רק ימית או אווירית.. בדיוק כמו כל מוצר ישראלי שמיובא מחו"ל ועולה פה הרבה יותר..

dosfer

New member
אם זה ככה אז התקציב של ה120 מיליון מתחיל להיראות הגיוני

בגלל שהכל בישראל יותר יקר ויותר מסובך לייבא את כל החלקים האלה ואם ישראל לא מייצרת או מתכננת את הבמה אז זה עוד יותר כסף לשלם לחברה, לשלם למעצב, לשלם לשינוע ולייבוא וגם להקים את הבמה זה לא קל וצריך צוות שיודע להרכיב את הבמה ובטח גם את הצוות הזה יביאו מאירופה וישלמו להם.. כך שאני מתחיל להבין למה התקציב המנופח הזה..

אני גם מאמין שישראל תביא השנה במה משוכללת ולא במות כמו ליסבון ואוסטריה כך שהיא בטח תעלה לפחות 10 מיליון כי ישראל תרצה להראות שהיא יכולה להביא הפקה גרנדיוזית אז זה עוד יותר מסובך כי בניגוד לרק אורות על הבמה יש את כל העניין של המסכים ומסכים עולים הרבה יותר מרק פנסים אז זה ישלש את ההוצאות..

וואי, זה כנראה הולך להיות אירוויזיון מושקע כי אם לא חסר להם! עם כל כך הרבה כסף אני מצפה לבמה הכי יפה והכי משוכללת בתולדות האירוויזיון! צריך לדעת גם לבחור עיצוב במה נכון כי ב2012 העיצוב היה מחריד למרות כל הכספים שהוציאו עליה.. גם לבחור במה צריך טעם!

ותגיד זה הולך להיות המעצב שעיצב את כל הבמות מ2011 והלאה? או שמישהו אחר? רק שלא יביא לנו במת אוסטריה או פורטוגל ואז אבדנו.. גם הבמות שלו פשוט לא מעניינות!

הבמות מ2003-2008 היו נהדרות, כל פעם בקונספט שונה ואהבתי את העיצוב הכללי! אלה במות אירוויזיון! במיוחד של 2008 ושל 2003 שממש אבל ממש אהבתי! לא שגרתיות ומיוחדות!

במת 2003

babyface19

New member
אגב, בתור תוספת לדברי מלפני כן.....

באותה שיחה טלפונית נאמר לי, שכנראה השנה יהיו לדים על הבמה.

dosfer

New member
לד או לא לד..

אני רוצה לראות במה על רמה! מודרנית! מיוחדת! שונה! ושתייצג רעיון מסויים!
&nbsp
לא סתם עוד במה לא קשורה לכלום כמו ב2009-2018 חוץ מ2015..
&nbsp
דווקא ב2015 הבנתי שזה היה כאילו "עין"... אבל הביצוע שלה היה מחריד..

למעלה