אריק אנשטיין או מייק ברנט

lidia80

New member
אריק אנשטיין או מייק ברנט

וגם החלונות הגבוהים
היו מועמדים לייצג את ישראל ב74
אבל היה חשש שאריק לא יתייחס ברצינות לתחרות כמו ארויזיון
ומייק ברנט נחשב יותר זמר צרפתי ופחות ישראלי וביגלל זה הועדה ירדה מהראיון

רמי אב

New member
אפשר בבקשה לדעת

מה גרם לאריק איינשטיין אחר כך להפסיק להופיע בהופעות כולל שלא לייצג את ישראל באירוויזיון?
אומרים שאריק איינשטיין הפסיק להופיע בהופעות אחרי שהוא נפגע בתאונת דרכים, אבל נראה לי שמאז התאונה הוא שוב נהיה בריא, אז לא נראה לי שזה בגלל התאונה.
&nbsp

lidia80

New member
כנראה שלא תקבל על כך תשובה

אין לדעת מה עבר בנפשו אחרי התאונה הקשה

האמת אנלא חושבת שארוויזיון התאים לאריק. אולי למייק ברנט יותר אבל מייק ברנט ושיר בעיברית? נו באמת........ ממש לא

lidia80

New member
Anyway ביגלל מילחמת יום כיפור

הועדה לא יכלה להיפגש ולבחור נציג. והוחלט לא להישתתף ב74
ולמה
כי התקנות של אז חויבו לשלוח את שם הנציג והשיר חצי שנה לפני התחרות. המלחמה היתה בOctober והאירוויז בApril מה עושים
איזה מתח

And the end of the story כוורת ושבע הדבורים טסו לאנגליה

Willo the Wisp

New member
בגדול הוא פשוט לא אהב להופיע

סיבוב ההופעות האחרון שלו היה ב-1981 ואחריו הוא לא הופיע יותר, פשוט כי הוא אוהב להיות בבית עם התה והעיתון והספרים הישנים, ולא להתחכך עם ההמונים המריעים. גם בזמנים בהם הופיע היה עושה את זה בחוסר חשק. לתאונה לא היה קשר למיטב ידיעתי.

trilliane

Well-known member
מנהל
הוא סיפר שהופעות הכניסו אותו ללחץ ולמתח והוא שתה לפני

כי היה קשה לו לעבור אותן פיכח... בקיצור, היה לו פחד במה, פשוט כך.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא קשור, זה לא היה שיקול כספי, להפך

רוב האומנים אוהבים את הבמה, לכן הם בתחום... כיף להם להופיע, הם אוהבים את הקהל, את האהבה והאנרגיות שהם מקבלים ממנו, את הקשר הבלתי-אמצעי הזה. פול מקרטני, לדוגמה, הוא אחד האנשים העשירים ביותר בבריטניה (אם לא בעולם) אבל הוא ממשיך להקליט ולהופיע כי הוא חיית במה, אלה החיים שלו. יש גם אומנים שפחות נהנים להופיע ומבחינתם הופעות הן "כורח המציאות" ודרך להתפרנס, אבל לרוב הם לא סובלים.
&nbsp
אריק איינשטיין סבל. מבחינה כלכלית הוא חי בסדר, אבל הוא לא היה עשיר, ומכיוון שהיה ביקוש אדיר להופעות שלו הוא היה יכול לצאת אפילו לסיבוב הופעות אינטימי מצומצם ו"לדפוק קופה" רצינית, כי אנשים היו מוכנים לשלם הון כדי לראות אותו מופיע. הוא לא עשה זאת (אף שלא חסרו הצעות) כי המחיר הכספי לא היה שווה מבחינתו את המחיר הנפשי.

lidia80

New member
אחרי התאונה הוא היה אולי בן 45

היום 45 נחשב צעיר אבל אז לא. אפילו שלמה ארצי אמר שבגיל 40 יפרוש חח

trilliane

Well-known member
מנהל
לא ברור לי מה הקשר. הוא דיבר בגלוי על הסיבה שהפסיק להופיע

וזה לא היה בגלל תאונה או בגלל הגיל, זה היה מהסיבה שציינתי.

lidia80

New member
איך את יודעת דיברת איתו

יש מצב שאת צודקת. אבל אנחנו מעולם לא באמת נדע. רק מנחשים

trilliane

Well-known member
מנהל
כתבתי! "הוא דיבר בגלוי על הסיבה שהפסיק להופיע" וצירפתי סרטון

וגם בלי הסרטון (שחיפשתי במיוחד עבורך, אגב) הוא דיבר על זה בראיונות אחרים. זה לא היה סוד, שוב, הוא לא הסתיר את הסיבה. לא ברור לי על מה ולמה את מתווכחת ולמה להתעקש מול אדם שהבהיר את כוונותיו שוב ושוב בחייו.

lidia80

New member
תודה. יפה מצידך

למרות שכל הדיון סביב דבר אחר ממה שהתכוונתי.
רציתי לדבר על הועדה של74
שחשבה לשלוח אותו סולו או כחלק משלישית החלונות הגבוהים
אבל הדיון בסוף הלך למקום אחר. חג שמח וסליחה

trilliane

Well-known member
מנהל
אריק איינשטיין לא אהב להופיע אפילו בישראל, ובחו"ל עוד פחות

הוא חתך מסיבוב ההופעות של "החלונות הגבוהים" בחו"ל והשאיר את שמוליק וג'וזי באירופה. לייצג את ישראל באולם גדול בתחרות מול כל אירופה? ועוד סולו? (החלונות הגבוהים התפרקו כבר בסוף שנות השישים) ספק רב שהיה מסכים.

אגב, לא רק בראיונות היה א"א כן ולא הסתיר את תחושותיו, הוא עשה זאת גם במילים שחיבר לשיריו:

"הדרך ארוכה ומתפתלת
מן הסתם הוא נזכר בהופעה
השמיים קודרים עכשיו
מוציא בקבוק, לוקח לגימה
האולם היה מלא מפה לשם
הלכו מכות, כן, היה שם חם
ככה זה בהופעות יש מהומה
שם באוויר שולט טירוף האהבה"
https://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=166&wrkid=1506

"אבל אני אוהב להיות בבית
עם התה והלימון והספרים הישנים
כן, אני אוהב להיות בבית
עם אותה האהובה ועם אותם ההרגלים
אוהב להיות בבית"
https://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=166&wrkid=88

הבמה מייצגת "טירוף" והבית מייצג את המקלט, המקום החם, האהוב והבטוח. יש אומנים שחיים עבור הבמה וחיים על הבמה, ואריק איינשטיין מעולם לא היה כזה. בתחילת דרכו לא הייתה לו ברירה, אבל ברגע שהיה לו קהל גם מחוץ להופעות והוא הגיע למעמד שבו הוא יכול היה לעשות מה שהוא רוצה ולא כי יש לחץ של להקה / מנהל / אמרגן וכו', הוא פשוט חתך סופית.

אגב, גם הביטלס הפסיקו להופיע כשההופעות נהיו מטורפות מדי עבורם, ואחרי שהם צברו די קהל אוהד שימשיך להקשיב להם גם בלי הופעות הם העדיפו להתמקד באולפן ובפרויקטים אחרים. עם זאת במקרה שלהם לא היה מדובר בפחד במה/קהל, ארבעתם חזרו להופיע (רק לא במסגרת הלהקה) בבריטניה וברחבי העולם. רינגו סטאר היה כאן לא מזמן, פול מקרטני ביקר אותנו ממש לפני עשור...

למעלה