עיכוב בקביעת העיר המארחת

yogniz

New member
זה מחזק את התחושה שלי שהכיוון הוא בכל זאת ירושלים.

dosfer

New member
אמן! כי הארנה הרבה יותר גדול מביתן 2 וגם זו עיר הבירה

ואין דבר יותר כיף להוציא לאירופאים ולכל העולם את העיניים ולקיים את האירוויזיון בעיר הבירה של ישראל.
&nbsp
אנחנו כאן ואנחנו כאן כדי להישאר!
#לכו..תחפשו!

yogniz

New member
באופן אישי אני קצת ניטרלי בעניין.

אין לי שום רצון להוציא עיניין לאף אחד ובכמעט כל מובן הייתי רוצה לראות את האירווזיון בתל אביב. לא מעניין אותי בירה שמבירה. מעניין אותי שתל אביב היא עיר מתאימה בהרבה לאירוח האירווזיון ובעיקר מעריצי האירווזיון.

אבל במובנים אנוכיים לחלוטין, אני באמת חושש שאם התחרות תיערך בביתן 2, הסיכוי שלי להשיג כרטיס הוא קטן, והייתי מעדיף אולם גדול שמגדיל את הסיכויים.

dosfer

New member
לפי דעתי אירוויזיון בתל אביב זו תהיה תבוסה לקהילה הגאה!

זה רק יראה כאילו ירושלים היא "טובה מדי" בשביל האירוויזיון!
&nbsp
ההפך, אם האירוויזיון יתקיים בירושלים זה יראה שירושלים מקבלת את הקהילה הגאה, מקבלת את כל הדתות, מוכנה גם להיות פעילה בשבת רק לשם איחוד אנשים מהעולם ועושה את זה במטרה להפיץ מסר של שיוויון ואחווה שלא משנה מי אתה, ירושלים וישראל יקבלו אותך..

yogniz

New member
אני לא חושב ככה (ואני גם "מהקהילה הגאה")

בכל זאת, למרות האפילינג הברור לגייז, האירווזיון הוא לא מצעד הגאווה.
כשמדובר במצעד הגאווה, חשוב לקיים אותו גם בירושלים באופן עקרוני.
אבל כשמדובר באירווזיון, צריך לנסות להפסיק להעביר נקודות ועקרונות (וזה נכון כמובן גם לכל עניין ה"ירושלים היא בירת ישראל" ט'ינג) ולבחור בעיר שפרקטית הכי מתאימה. ואין ספק שלהוציא את עניין האולם, העיר הכי מתאימה זו תל אביב, בלי שום טיפ-טיפה של תחרות.

dosfer

New member
כל הנושא הזה מסובך שחבל על הזמן

מצד אחד ירושלים הרבה יותר מעניינת מתל אביב, יש בה את האולם הכי מרשים בארץ לאירוע בסדר גודל שכזה, היא עיר הבירה של ישראל, יש בה המון מקומות מעניינים לבקר בהם, להתרשם ולחוות..
&nbsp
אבל מצד שני יש את כל העניין עם החרדים, הקהילה הגאה, המסיבות בשבת ומה אם יסגרו את כל החנויות בשבת? ומה יהיה ביום של גמר התחרות שהוא בשבת, מה יעשו המעריצים כל היום אם הכל סגור? לא יודע זה כל כך מסובך..
&nbsp
אם לא היה את הקטע הזה של השבת והסגירת חנויות הייתי הולך על ירושלים עד הסוף! הבעיה היא מה יהיה ההסדר עם השבת..

yogniz

New member
אם תעשה סקר בקרב מעריצי אירווזיון

כלומר אנשים שאשכרה מתכוונים להגיע לפה בשביל התחרות. התוצאות יהיו חד משמעיות לכיוון תל אביב. כן, ירושלים מעניינת אבל לא את קהל היעד של התחרות, שיעדיף לבלות על החוף ואולי לנסוע ליום טיול בירושלים ולא לשהות שם.

לכן אני לא חושב שהגישה הייתה "אם לא היה את עניין השבת אז בטוח זה היה בירושלים"
אלא
"אם בתל אביב היה אולם גדול מספיק, אז זה בטוח היה בתל אביב".

dosfer

New member
בכל מקרה לפחות כרגע "ביתן 2" לא מספיק גדול...

כל ההתפתחויות של היומיים האחרונים מעידות על כך שכולם רוצים את ירושלים!
&nbsp
העיכוב עם בחירת העיר המארחת, כל הראיונות עם חברי הכנסת שדוחפים על קיום האירוויזיון בירושלים, ההודעה של דרעי שהוא מקבל את עניין השבת, אפילו ביבי החליט לנסות לדון על התנאים כולל עניין השבת כך שאם זה היה בתל אביב בעיית השבת לא הייתה עולה בכלל, הכל קשור לירושלים!
&nbsp
אפילו המכתב של חולדאי, אפילו זה גורם לי לחשוב שתל אביב מדשדשת.. וירושלים חזקה על האירוח!
&nbsp
כך שרוב הסיכויים שמאחורי הקלעים כולם מבלי יוצא מן הכלל רוצים את ירושלים!

trilliane

Well-known member
מנהל
אין לי מושג מי הם "כולם" שאתה מדבר בשמם... ממש לא כולם רוצים

את ירושלים. הפוליטיקאים בהחלט, זה ברור, ידוע והוצהר מפורשות, אבל הם לא קובעים. אבל מי מלבדם? חולדאי רוצה בת"א, כמובן; התאגיד, לפי מה שפורסם, מעדיף ת"א; האירופאים מעדיפים פחות דאגות על הראש = ת"א.

sapir aloud555

New member
שהתחרות תתקיים בירושלים וכל המסביב בת"א

שיפעילו קו מיוחד ירושלים-ת"א שיפעל גם בשבת. זה יפתור את כל הבעיות

yogniz

New member
סביר להניח שמשהו מהסוג הזה אכן יקרה.

לא הייתי אומר שזה יפתור את כל הבעיות אבל זה יניח את הדעת של כל הגורמים.
הרי מבחינת ממשלת ביבי-את-מירי מה שבאמת חשוב זה שיהיה כתוב Jerusalem 2019 ושהם יוכלו להתגאות שכופפו את ה-EBU ויוכלו להשתמש בזה פוליטית כדי להציג את זה בתור הכרה מסויימת של אירופה בירושלים כבירת ישראל. גם אם זה יגרום בפועל לנזק תיירותי ותדמיתי.

dosfer

New member
זה לא קשור רק לזה, בוא נשים את הקלפים על השולחן

בנינו רק ה"פיס ארנה" יכול לארח את האירוויזיון, אתה, אני וכולנו יודעים את זה!
&nbsp
"ביתן 2" לא יהיה מסוגל להכיל אירוע בסדר גודל שכזה וגם אם כן זה ייראה לא מקצועי כי המבנה עצמו הוא לא שגרתי, הוא פשוט חלל אחד מרובע.. הפיס ארנה מעוצב בדיוק כמו האולמות של האירוויזיונים הקודמים עם כמה קומות שמפוצצות מושבים בצורה של פרסה (פרסה של סוס)
זה העיצוב הכי מתאים והכי ייצוגי.. זה גם מצטלם נהדר!

yogniz

New member
אני מסכים עקרונית אבל פחות נחרץ ממך

קשה לי להגיד מה חשוב יותר ומה חשוב פחות בעיני ה EBU. ברור שהפיס ארנה מתאים יותר, אבל למיטב הבנתי ביתן 2 עומד בתנאים (בקושי, אבל עומד).

כאמור אני מרגיש שיבחרו בירושלים, אבל אני לא חושב שזה כל כך מובן מאליו

dosfer

New member
בדיוק, גם נרוויח אולם נהדר וגם המעריצים והאורחים יחגגו בת"א!

פתרנו את הבעיה

yogniz

New member
וההסבר לאיך ההיגיון שלי עובד בעניין

אני מוכרח להודות שכבר הצליחו לשכנע אותי פה בפורום שזה הולך להיות בת"א...
אבל אני עדיין בתוכי מרגיש בחודש האחרון ובעיקר בשבוע-שבועיים האחרונים יש הרבה סימנים שמעידים לכיוון ירושלים.
מעבר להתבטאויות של מירי רגב ושאר פוליטיקאים שרמזו בכיוון, ואפילו ההתבטאות המתונה משהו של דרעי מאתמול ("אני יודע איפה אני חי").
ההתעסקות במכתב של ה-EBU לממשלה אולי לא הייתה מקבלת פוקוס ותשומת לב אילו הבחירה הייתה בתל אביב. המכתב של חולדאי היה קצת "היי אני כאן! תראו אותי!" סטייל בעיני. הרי היה ביד, חולדאי כבר נפגש עם יאן-אולה ונציגי ה-EBU, למה שישלח לאחר מכן מכתב נוסף -מתחנן-משהו לו לא היה יודע שירושלים היא המועמדת המובילה.
לי מרגיש, שיש רצון של ה-EBU ללכת עם הרצונות הישראלים ולבחור בירושלים, אבל בתמורה חשוב להם לסגור פינות ולקבל הבהרות והבטחות לפני כן. זו הסיבה היחידה שאני יכול להסיק לעיכוב הזה.

אני אולי טועה לחלוטין, אין לי שום מידע או משהו, זו סתם ספקולציות שלי בסופו של דבר. אתם מוזמנים להביע דעה אחרת, אבל פליז בלי החרטא של "יאללה מספקי עם האובססיה נחכה ונראה". כל הקטע של פורום זה להתבחבש בספקולציות האלה, תנו להינות ואל תהרסו את הכיף

dosfer

New member
המכתב של חולדה באמת היה פתטי ברמות! יש מצב שבאמת..

איגוד השידור האירופי באמת רוצה לקיים את האירוויזיון בירושלים, הם גם יודעים טוב שרק בירושלים יש אולם שעונה על כל הדרישות! הוא הכי גדול והוא כבר במבנה המתאים כמו האולמות שאירחו את התחרות לפני כן במדינות האחרות... בעוד שאת ביתן 2 צריך להרחיב, כאילו זה עוד סיכונים זה עוד כסף ויש דד ליין, כך ש"פיס ארנה" היא בחירה נוחה ובטוחה בשבילם!
&nbsp
אם לא היה את עניין השבת כבר ממזמן ירושלים הייתה מוכרזת כעיר המארחת, הבעיה היחידה זו השבת..
&nbsp
אם החרדים יתנו אישור האירוויזיון... בירושלים! חד משמעית!

yogniz

New member
לא הייתי קורא לזה פאתטי...

אני חושב שהייתי נוהג כמוהו. קלירלי הבחירה בין 2 הערים לא פשוטה כי בכל אחת מהם יש יתרון בולט אחד וחיסרון גדול אחר. חולדאי כנראה יודע את זה ומנסה לפעיל את מעט הלחץ שהוא יכול כדי להעביר את הבחירה לתל אביב.

אבל אני משוכנע שנעשתה המון עבודה שקטה מאחורי הקלעים כדי שהבחירה תהיה בירושלים. ובתמורה ה-EBU רוצה קבלות, סימוכין והבטחות (ובצדק יש לאמר).

trilliane

Well-known member
מנהל
בת"א יש הרבה יותר מיתרון בולט אחד... ובירושלים הרבה חסרונות

שאפשר לפתור, אבל זה אומר שצריך לפתור. כלומר לטפל ולדאוג. למה לדאוג? תפנימו: האירופאים דואגים גם ככה, הם לא רוצים להוסיף לעצמם עוד דאגות ונקודות שמצריכות פתרונות. הם מעדיפים תשתית קיימת, ותשתית כזאת יש רק בת"א (כן, גם אם האולם קצת יותר קטן, מה לעשות, ברור שצריך להתפשר על משהו).

babyface19

New member
האמת שזאת היתה התחושה שלי משבוע שעבר, תחילת הביקור של EBU

וגם איך שיאן אולה סאנד צילם את הפיס ארנה.
לא התרגשתי מהמכתב של חולדאי מאתמול, כי זה נראה לי יותר ניסיון להראות לEBU ,שלא ישכחו מת"א.
כן, זה כעת יותר קרוב מתמיד, שאני אאלץ לשהות בשבוע התחרות אצל קרובי משפחה שלי שגרים בי-ם.

למעלה