זה נכון שהשנה ישראל קיבלה הרבה קולות מהאוסטרים?

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא "השנה", לא מדובר במנדטים לכנסת, זו לא חלוקה באחוזים

בכל מדינה השיר שדורג במקום הראשון מקבל 12 נקודות, הבא אחריו 10, הבא אחריו 8, וכך הלאה. עשרת הראשונים מקבלים ניקוד. העשירי מקבל נקודה אחת, ללא תלות בכמות המצביעים.

רמי אב

New member
אבל כל אדם שהמדינה שלו משתתפת באירוויזיון יכול להצביע,

אז איפה אפשר לדעת את כמות המצביעים שכתוצאה מזה השירים מקבלים את מקומות הדירוג?

trilliane

Well-known member
מנהל
כתוצאה ממה? הכמות לא משנה, רק היחסים בין הכמויות

רמי אב

New member
בכל הצבעה כל צופה נותן נקודה לשיר שהוא מעדיף

אז אם ממדינה מסוימת, יש הרבה צופים שנותנים נקודה, אז יוצא שהשיר מקבל יותר מ 12 נקודות, אז איך משנים את מספר נקודות הצופים ל 12 נקודות?
כמה קולות צופים זה נקודה אחת?
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
לא. צופה לא נותן "נקודה" לאף שיר, כל הצבעה נספרת כהצבעה.

השיר שקיבל הכי הרבה הצבעות (לא משנה הכמות המספרית) בכל מדינה מקבל מהצופים בה 12 נקודות. השיר שהגיע למקום השני מבחינת כמות ההצבעות מקבל 10 נקודות. השלישי 8, הרביעי 7, החמישי 6, השישי 5, השביעי 4, השמיני 3, התשיעי 2, והעשירי 1, כפי שציינתי.
&nbsp
השאלה שלך היא כמו לשאול כמה נקודות צריך לקבל כדי לזכות באירוויזיון. התשובה: יותר מהמדינות האחרות. זהו, זה הכול.

רמי אב

New member
אתה לא מסביר טוב

אתה אומר השיר שקיבל הכי הרבה נקודות, אבל צריך לדעת את מספר הקולות כדי לשנות את זה למספר הנקודות, אז איך יודעים מה מספר הקולות?
&nbsp
&nbsp

רמי אב

New member
לי היה נראה שאיגוד ה EBU הוא בעד שקיפות בלפרסם

בהצבעת הקהל בהענקת קולות ממדינה למדינה בלהגיד כמה קולות קיבלו 12 נקודות וכמה קולות קיבלו את שאר הנקודות.

Gn434

New member
ה-EBU מפרסם את הדירוג של כל מדינה

כלומר מי סיים במקום הראשון בהצבעת הקהל של מדינה א', מי במקום השני וכן הלאה.
עשר המקומות הראשונים מקבלים ניקוד.
זו השקיפות מבחינתו.
לכמות קולות אבסולוטית אין משמעות, כי יש מדינות קטנות ומדינות גדולות.

trilliane

Well-known member
מנהל
וגם אין משמעות למספר הקולות כי ההפרשים לא משנים

רמי אב

New member
הסיבה שמעניין אותי לדעת כמות הקולות זה כדי לדעת ולא בעזרת

ניחוש, את המספר המדוייק של כמות האנשים שמאוד אוהבים את האירוויזיון,
כי בלי לדעת כמות הקולות, אני בספק אם באמת מאות אלפי אנשים בעולם אוהבים לצפות באירוויזיון, אולי רק עשרות אלפי איש בעולם אוהבים את זה. לי יש הרגשה שלא באמת הרבה מאוד אנשים בעולם, אוהבים לצפות באירוויזיון, ושהסיבה לדעתי שה EBU אומר שמאות אלפי אנשים בעולם אוהבים לצפות באירוויזיון, זה רק
כדי לעשות שיותר אנשים יצפו באירוויזיון שהם יהיו בדעה שאם מאות אלפי אנשים בעולם אוהבים לצפות באירוויזיון, אז שזה אירוע חשוב מאוד שטוב לראות אותו,
אבל אני בלי נדר עושה הפרדה בין מספר נכון, לבין רק מה שאומרים בנושא כמות האנשים בעולם שאוהבים לצפות בתחרות האירוויזיון.

trilliane

Well-known member
מנהל
אתה מתיימר להיות חובב אירוויזיון ואתה אפילו לא מבין את השיטה

וכדי לדעת כמה אנשים צופים בתחרות אתה צריך לבדוק נתוני רייטינג ולא את כמות ההצבעות.
א. לא כל הצופים מצביעים (בפרט צופים במדינות שלא משתתפות באירוויזיון אך משדרות את התחרות).
ב. יש צופים שמצביעים יותר מפעם אחת וחלקם גם משתמשים בכמה מכשירים כדי לעשות זאת.
ג. לא כל ההצבעות מומרות לנקודות. כאמור, רק עשר המדינות שדורגו ראשונות מקבלות ניקוד. אני למשל מצביעה לא פעם למדינות שבסופו של דבר לא קיבלו נקודות מישראל (בהצבעת הקהל).

Gn434

New member
אבל למה שיפרסם? מה זה משנה?

שיטת הניקוד זה שמספיק שמדינה קיבלה קול אחד יותר מהמדינה במקום השני (בהצבעת הקהל של המדינה המנקדת - אז המדינה הראשונה תקבל 12 והשניה 10).

למעלה