מחשבות על אירוויזון 2019 - חלק א'

• פותח הנושא MM22
  • פורסם בתאריך

MM22

New member
מחשבות על אירוויזון 2019 - חלק א'

בימים האחרונים עלו לי מחשבות לגבי קיום האירוויזיון הבא בישראל .
מאוד מטרידה אותי המחשבה שבסופו של דבר , לאחר 20 שנות המתנה וציפייה , אירוח האירוויזיון יילקח מאיתנו בבושה ואכזבה רבה .

בימים האחרונים הבנתי שלטובת כולנו , עדיף שנוריד את ירושלים מרשימת הערים האפשריות לאירוח .
עוד לפני הבעיות העולמיות , ההחרמות , חוסר ההכרה בעיר בירתנו - יש לנו בעיה עם החרדים וחילול השבת.

לכן , ברגע שהפנמתי שהבעיה העיקרית היא הדת - הבנתי שחבל על המאמץ .
במוקדם או במאוחר הדתיים יערימו קשיים וסכנת ביטול התחרות בישראל תחריף . לכן , בעיית חילול השבת בירושלים יכולה להפוך להיות חבל ההצלה שלנו , לרדת מהעץ של הכבוד הלאומי הפגוע שלנו , וזו הזדמנות להתחיל סוף סוף לחפש לנו עיר אחרת לאירוח התחרות .

ברגע שמסירים את ירושלים , העיר הבאה שעולה באופן טבעי היא - תל אביב .

מבחינתי , תל אביב לא טובה לאירוח ואני לא בעדה , בגלל 2 סיבות עיקריות :

1 - אני לא רוצה לקשור את ביטול ירושלים לבחירה בתל אביב - מבחינה פוליטית עולמית .
מכיוון שברוב העולם לא מכירים בירושלים כעיר הבירה שלנו ובמקומה , מחשיבים את תל אביב לעיר הבירה , אני לא רוצה שהסרת ירושלים ובחירת תל אביב במקומה , תיחשב כהתקפלות ישראלית , ולמעשה , בהסכמה עם רוב העולם שתל אביב היא העיר בירה שלנו .
ברור לי שבמקרה שתל אביב תיבחר , כבר יידאגו ליצור את הקשר הזה בכל אמצעי תקשורת - ונשיג את המטרה ההפוכה ממה שאנחנו רוצים .

2 - בתל אביב אין כרגע אולם גדול לאירוח התחרות .
אני מניח שאם תל אביב תיבחר , לא ייכנסו להרפתקאה של בניית אולם גדול ומודרני , ויסתפקו במה שיש ( בניגוד לערים אחרות שאין בהן אולם גדול ומודרני , או אולם בכלל , ושם זה יצדיק בנייה חדשה ) .
מה שיש כרגע בתל אביב , זה אולם של כמה אלפי אנשים וזה יהיה עלוב .
אנחנו צריכים שיגיעו כמה שיותר תיירים לישראל , ובאולם קטן לא נשיג את המטרות שלנו :
1 - הרבה תיירים = הרבה הכנסות למדינה = הפקת אירוע ברמה גבוהה
2 - הרבה תיירים = הרבה שגרירים חדשים לטובת מדינת ישראל
3 - הרבה תיירים = מפגן עוצמה גדול לישראל

חיפה :

חיפה מתחילה להישמע טוב .
יש בה איצטדיון ענק של 30000 מקומות
ראש העיר מביע עניין באירוח , והתחייב לקרות את גג האיצטדיון על חשבון העירייה .
הוא גם התחייב לפתור את בעיית חדרי המלון - ואם יש צורך , ייבנו מלונות חדשים .
הבעיות של חיפה :

1 - העיר חיפה נחשבת לעיר בעלת דו קיום יהודי ערבי , אך ראינו לפני כמה שבועות את כמות המפגינים הערבים העצומה , שהציפו את העיר בשנאה רבה כלפי היהודים .
אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם הם יקיימו הפגנות כאלה בשבוע האירוויזיון .
כל הטוב שננסה למתג את ישראל , עלול להיהרס בשנייה ולקחת את מלוא תשומת הלב של אירוויזיון בישראל .

2 - במקרה של בעיה בטחונית מצפון הארץ מכיוון חיזבאללה או סוריה , האירוויזיון יעבור מייד למדינה אחרת ואנחנו לא רוצים שזה יקרה לנו .
אירוע בטחוני כזה הוא בלתי נשלט ולא תלוי בישראל , וזה מסוכן מידי ויכול לגרום לנו לעוגמת נפש והמתנה של עוד 20 שנה לפי הסטטיסטיקה , בשביל לארח אירוויזיון בישראל .

3 - אין כל כך מה לעשות בחיפה . התיירים שלא אוהבים ים כנראה ישתעממו שם מאוד.

MM22

New member
מחשבות על אירוויזון 2019 - חלק ב'

העיר האחרונה שאציג , היא העיר המועדפת עליי ביותר .
אני ממש אתרגש אם האירוויזיון יתקיים בה , אך גם שם כרגע , לא הכל מושלם ויהיה קושי מסויים לארגן שם אירוויזיון .
מה שכן , אם זה יקרה - זה יהיה אירוויזיון מדהים ושונה מכל מה שהעולם הכיר עד היום . בזה אני בטוח .

מי שעוקב אחרי ההודעות שלי , כבר יודע שאני מתכוון לאילת .

לאילת המון סיבות טובות לארח אירוויזיון :

- 12 אלף חדרי מלון זמינים בעיר . רובם ברמה מצויינת וראוייה לאירוח מהמם .
- שדה תעופה חדש ( רמון ) שיחל לפעול בחודש מרץ 2019.
שדה חדש ומודרני שיפעל כשדה תעופה בינלאומי לטיסות מחו"ל וגם לטיסות פנימיות מתל אביב .
- תחבורה ציבורית בשפע בתוך אילת ומחוץ לאילת ( אוטובוסים למרכז הארץ )
אילת עיר קטנה ואיזור התיירות מרוכז יחסית , ככה שאין בעיית תנועה ופקקים ונסיעות ארוכות מידי במוניות ואוטובוסים .
מכיוון שהעיר קטנטנה , ניתן יהיה להפעיל שאטלים שיעבדו בכל שעות היממה בחינם או בסכום סמלי , בין המלונות הצפוניים ועד לחופים הדרומיים .
- אטרקציות רבות , מסעדות , ים , חופים מהממים , אווירת חופש ושלווה
- מזג אוויר מושלם . לא חם מידי ובטח שלא קר , אין לחות מציקה באוויר .
- בטחון פנימי : העיר בטוחה ושקטה יחסית .
- העיר עם היתרון הגדול ביותר בארץ , במקרה של עימות בטחוני בעזה או בצפון עם חיזבאלה או סוריה .
במצב של עימות , אירוויזיון בישראל יבוטל - אך אולי לא באילת .
אילת מאוד רחוקה וניתן להפנות את כל הטיסות הבינלאומיות מנתב"ג לאילת ובכך להציל את התחרות מביטול אפשרי בישראל .

למרות הכל , יש 3 בעיות לאירוח באילת :

העיר רחוקה מאוד ממרכז הארץ וזה יקשה על תיירים להגיע למקומות נוספים בישראל .
הפתרון :
1 - יכול להיות שאין בכלל בעייה בראייה של תיירים .
במדינות אחרות בעולם , נסיעה של 4 שעות זה לא עניין גדול בכלל .
2 - בכל מקרה , ניתן לתגבר את האוטובוסים והמוניות למרכז הארץ , בצורה משמעותית - בשבוע האירוויזון )

העיר רחוקה ממרכז הארץ וזה יגרום לישראלים רבים לוותר על הגעה לצפייה באירוויזיון באילת .

הפתרון :
1 - יכול להיות שזה נכון , אך אסור לנו לשכוח שהמטרה היא הבאת תיירים לישראל .
אני סומך על מעריצי אירוויזיון ישראלים שיגיעו לאילת , אך מעריצים מהעולם יגיעו ויזכו לחוויה ייחודית .
2 - במידה ואכן יגיעו פחות ישראלים , אך במקביל , יגיעו תיירים רבים כמו שאנו מצפים - ניתן יהיה לבנות אולם קטן יחסית , ולא יהיה צורך במפלצת של 30 אלף מקומות , מה גם שעלות הבנייה שהיא הבעייה העיקרית - תרד באופן משמעותי .

הדבר יהיה נכון יותר , כי אילת לא באמת זקוקה לאולם כל כך גדול .
גם אם ייבנה אולם של 15 אלף מקומות , ובהנחה שלא יגיעו ישראלים שהם לא מעריצי התחרות , עדיין האולם יהיה מלא בזכות התיירים .
התיירים השגרירים שלנו ומכניסי הכסף למדינה - הם המטרה העיקרית מבחינתי , באירוח ישראלי ( בנוסף לחשיפה התקשורתית העצומה שנזכה לה ) .
בכל מקרה , אני ישראלי שכן אהיה באירוע האילתי , למרות המרחק מהבית

הבעיה הכי גדולה של אילת , היא שאין בה אולם גדול לאירוח התחרות .
האולמות היחידים שקיימים , הם שני אולמות ספורט קטנים אך מקורים , שמפעל הפיס עזר להקים - וכמובן שזה לא ריאלי ולא מתאים לאירוויזיון .

הפתרון:
בניית אולם חדש חדשני וגדול , בהליך מזורז
האולם ייבנה בתמיכת עיריית אילת / משקיע / יזם / מפעל הפיס / ממשלת ישראל / תאגיד כאן / וכל פתרון יצירתי אחר ....

אילת תקצה שטח לבניית האולם .
בקרוב הולכים להרוס את שדה התעופה הישן בצפון אילת , ליד המלונות .
אני הייתי מציע להקים שם את האולם החדש .
ניתן לבנות אולם גדול , שישמש לאחר התחרות כאולם כנסים והרצאות ואפילו להופעות של אמנים שיגיעו לעיר ( כמו במלונות לאס וגאס )
ניתן לבנות את האולם במקום אחר בעיר , ולשמש אותו לאחר האירוויזיון כאולם ספורט חדיש ומקורה , לרווחת תושבי העיר ולאירוח תחרויות ישראליות ובינלאומיות .
( מתברר שאילת מארחת בכל שנה כ 100 אירועי ספורט ובנוסף , כנסים רבים , אירועי תרבות ופסטיבלים המוניים )

הזכרתי את לאס וגאס , אז הנה עוד משהו יצירתי ....

אני חושב שאילת היא לאס וגאס של המזרח התיכון .
אווירת החופש , מזג האוויר ...
אבל חסר לי משהו ...
נכון ! מכונות הימורים .

כבר שנים רבות מדברים על הכנסת הימורים חוקיים לעיר ועד היום זה לא קרה .
ההצעה שלי , היא שיחוקק חוק שמאפשר הימורים חוקיים ( ברמה סבירה ובפיקוח ) , וההכנסות הראשונות יממנו את בניית אולם האירוויזון .

ככה אילת תרוויח כמה פעמים :

1 - חשיפה תיירותית עולמית ענקית מאירוח התחרות .
2 - בניית אולם שישמש את תושבי העיר לאחר סיום התחרות
3 - אישור להפעלת מכונות הימורים שיגדילו מאוד את התיירות העולמית .

לגבי מכונות הימורים , יהיו קולות בעד ונגד , כמו בכל דבר .
אני חושב שעם הטכנולוגיה של היום , ניתן להגביל את סכומי ההימורים ליום , לפי אדם וככה גם העיר תרוויח , גם התיירים יהנו ואף אחד לא יפשוט רגל מזה .
( ההצעה שלי היא שיהיה ליד כל מכונה מכשיר סורק , שלפני הימור יהיה צורך לסרוק את הדרכון או תעודת הזהות , והמכונות יידעו לעצור ברגע שהמהמר יעבור סכום מסויים . נניח , לדוגמא , עד 150 דולר ליום .
זה יכול להיות רעיון גאוני שיכניס כסף לעיר ובמקביל , יהיה מוסרי למען התיירים )

דרך אגב , בשיטה זו ניתן גם לחסום את המהמרים הישראלים ולאפשר רק לבעלי דרכון זר , אם בכל זאת תהייה התנגדות למהלך בישראל .

בקיצור , חפרתי המון אבל ... אני בעד אירוויזיון 2019 - אילת

בלואנגל

New member
אילת? לאס וגאס?

אילת מפגרת שנות אור אחרי וגאס, ולא רק בגלל היעדר הימורים.
לצערי נראה שאילת הולכת בדרכה של טבריה.
אגב, לגבי "חוק שמאפשר הימורים חוקיים ברמה סבירה ובפיקוח" - קיים מוסד שמאפשר הימורים בניהול המדינה וקוראים לו מפעל הפיס.
קיים גם שר אוצר דביל שעושה קזינו לדירות.
אותו שר אוצר ממש, בשיתוף עם המפלגות החרדיות, שם רגל לנסיון לאפשר הקמת קזינו בישראל.

MM22

New member
הייתי לפני שבועיים בלאס וגאס

תאמינו לי , הייתה לי שם אווירה דומה מאוד למה שאני מרגיש באילת , רק בלי מכונות ההימורים .
&nbsp
לישראלים יש נטייה לערך עצמי נמוך , ואפילו לזלזל בעצמם .
&nbsp
תמיד יש מקום לטפח עוד ולשפר עוד , אבל בסך הכל , אילת היא עיר מאוד מעניינת והאווירה שבה מצויינת .

בלואנגל

New member
אני לא מזלזל, אבל ההשוואה לא במקומה

זה כמו שתגיד שהלונה פארק בת"א או הסופרלנד בראשון הם הדיסנילנד של המזרח התיכון.
&nbsp

yogniz

New member
הצחיק אותי המשפט "מזג אויר מושלם".

לא חם מדי? באילת?!
אמנם לא לח כמו מקומות אחרים, אבל במאי בכל מקרה לחות היא לא פקטור משמעותי, אפילו לא בתל אביב או חיפה. מזג אויר מזעזע באילת.

MM22

New member
הייתי באילת לפני כמה שנים - בחודש מאי

היה מזג אוויר מהמם .
אפס לחות
מי ים קרירים ונעימים .
&nbsp
אני מעדיף 37 מעלות עם אפס לחות באילת , מאשר 30 מעלות עם 70 אחוז לחות בתל אביב

yogniz

New member
אבל דווקא במאי (החודש לש האירווזיון)

הלחות במישור החוף היא מועטה.
ביולי-אוגוסט אפשר עוד איכשהו להגיד שעומס החום בתל אביב קשוח יותר בגלל הלחות. אבל במאי חד משמעית אילת יותר חמה גם בטמפרטורות וגם במד עומס החום.

בכל מקרה אילת לא רלוונטית בשום צורה כי אין שם אולם
אבל הצחיק אותי לקרוא מזג אויר מושלם באילת.

MM22

New member
מאי זה אביב - אביב היא עונה משוגעת .

יכול להיות שרב ויכול להיות גשם בתל אביב .
( אפילו מחר עד יום רביעי שזה כבר בחודש יוני , צפויים גשמים קלים , לפי התחזית ) .
באילת מזג האוויר יחסית קבוע ולא משתנה , ואני זוכר שהיה מאוד נוח במאי באילת .

yogniz

New member
נו אז מה אם יש קצת גשם?

העיקר שבמאי אין לחות קיצונית לכן גם אם הטמפרטורות גבוהות מהרגיל - זה עדיין נסבל. באילת במאי כבר חום אימים.

אגב, גשם בלתי צפוי בעונות מעבר לעיתים קורה גם במקומות בלתי צפויים, כמו אילת.

MM22

New member
אני הייתי באילת במאי , אני יודע שנוח מאוד במאי - אבל לא משנה

כל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה .

bigop1

New member
זה הכל פנטזיות אירוויזיון באילת לא יהיה

המדינה לא תצא להרפתקה כזאת זה מלא השקעה לבנות אולם גדול מאפס, העניין של הקזינו גם לא ריאלי שבעים שנה לא הצליחו להסדיר את העניין אז עכשיו יצליחו?
&nbsp
האירוויזיון יהיה בחיפה השאלה תוך כמה זמן תתקבל החלטה ומתי מירי רגב תרד מהעץ.

babyface19

New member
אני מבטיח לך דבר אחד: מירי רגב לא תהיה גורם .....

משפיע על העיר המארחת. היא בדעת מיעוט מבין שרי הממשלה.
בנוסף לכך, את היד והרגל שהיתה לה בהעברת משחק הידידות של ישראל מול ארגנטינה מ"סמי עופר" ל"טדי" לא יכולה להיות לה מול אנשי ה-EBU - אין חוכמות אצלם, כי בסיכומו של עניין איוב קרא שר התקשורת שאחראי על התאגיד יקים ודעת היגוי בשיתוף עם התאגיד, שאמורים להגיש ל-EBU שלוש אפשרויות (ירושלים, חיפה ות"א). EBU צריכים לקבל כאן הבטחות כתובות לגבי אולם שיכול להכיל לפחות 10,000 צופים ,וכל המתלווה לכך (אולם מסיבות עיתונאים וכו). אם מדברים על "טדי" או "סמי עופר" ,אז יצטרכו להגיש יעד זמנים מבחינת הקירוי של כל אחד מהם, ואז מניח ש-EBU ימליץ על העיר המארחת. מה שכן, אני פחות מאמין שזה יהיה בת"א, כח אם מקזזים מהיכל "מנורה מבטחים" את הדברים המתלווים שציינתי , אז מקבלים אולם שיכיל בקושי 6,000-7,000 צופים, שזה מתחת לתקנים של EBU.
אני מניח שבסוף יולי ו/או לכל המאוחר בשבוע הראשון של אוגוסט העניינים יחתכו לכאן ולכאן ,ואז אפשר לברך המוגמר.

בלואנגל

New member
מירי לא רלבנטית לעניין, חלאס

היא יכולה להמליץ שלא לקיים את האירו', אף אחד לא יספור אותה.
משהת"ק הוציא היום הודעה שלאף פוליטיקאי לא הולכת להיות נגיעה באירוויזיון, ושכל ההחלטות יתקבלו ע"י כאן וה-EBU.

קרןש24

New member
הכלבה יכולה להמליץ שלא להשקיע שת 50 מיליון שקל באירוח

זאת הבעיה ואם ביבי יקשיב לה ולא יקציבו זה אומר שלום לאירוויזיון בארץ הרס התרבות היא עושה אני קצת חוששת

קרןש24

New member
אין לי כבוד לאישה הזאת סורי אגיד מה שבא לי

דמוקרטיה לא או שאנחנו נהיה צפון קוריאה???

קרןש24

New member
וזכותי להגיד שהיא הורסת את התרבות בארץ

אי אפשר להיפטר ממנה כבר??? רק נזק היא הרתיחה לי את הדם עם האולטימטום שלה או ירושלים או כלום מה היא קובעת פה

למעלה