האירווזיון לא בטוח בישראל!?

DeLux5577

New member
האירווזיון לא בטוח בישראל!?

קבלו את הציוץ של האתר הרשמי של האירווזיון.. .

שמישהו ירגיע אותי!!

היה כרגע בטלויזיה......

לא בטוח שיתקיים בירושלים....יש לחץ להעביר לתל אביב.......

MM22

New member
בתל אביב אין אולם גדול - בירושלים יש חרדים .. אז מה עושים ?

VIK האחד

New member
זה נראה יותר כמו ספין של רוטר שמטרתו לייצר הייפ

הניסוח של הציוץ נובע (כנראה) מאי הוודאות לגבי העיר המארחת / המקום שבו יתקיים האירוויזיון.

MM22

New member
אם הבעיה היא המקום בישראל, אז למה אמרו לא לקנות כרטיס טיסה ?

VIK האחד

New member
אז לא רק ברוטר

אבל עדיין מדובר בספין תקשורתי, כי להצהיר שהאירוויזיון אולי לא ייערך בישראל ו"להפחיד" את הציבור בגלל ציוץ עמום זה להרחיק לכת.

Rori90

New member
לפי הכתבה בוואלה פשוט מדובר בעיר המארחת

שכרגע לא ברור איזו עיר ובאיזה אולם האירוויזיון ייערך. שום הודעה חריגה ושום נעליים. נכון לכתיבת שורות אלו אירוויזיון 2019 כן נערך בישראל. ההודעה הזו יצאה לאור השמועות הרבות שמעריצים מריצים ברשת לגביי העיר המארחת והאולם שבו התחרות תיערך, מה ששוב, בשלב זה עדיין לא סגור

bigop1

New member
פייק ניוז

האירוויזיון בישראל פשוט עדיין לא יודעים איפה ירושלים או חיפה...

Rori90

New member
התקשורת כהרגלה אוהבת כותרות מפוצצות, אבל שים לב למה שכתוב:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5267905,00.html#autoplay

עם זאת, גורמים המעורים בפרטי התחרות מסרו כי לא מדובר בהודעה יוצאת דופן, שכן בשלב זה עדיין לא נקבעו תאריכים או עיר מארחת לתחרות שאמורה להתקיים בישראל. לרוב, כך על פי הגורמים, הודעה רשמית על זמן ומיקום מתפרסמת רק באוגוסט.

Brady

New member

לא מבין על מה הרעש. שמועות יש, אבל תאריכים אין! מה לא בסדר בהודעה?

Tommings

New member
תקדים מסוכן!

כל ההתנהלות סביב ישראל וירושלים בפרט הם תקדים מסוכן מאד שהמדינה לא לוקחת ברצינות.
תראו לי איזו עוד מדינה (ולא רק שמשתתפת באירוויזיון) נותנת שבשידור חי מערערים באופן שיטתי את גבולותיה וריבונותיה? גם בין הסכסוך שלא לומר מלחמה בין ארמניה לאזרבייג'אן על נגורנו קראבך לא תראו שום מילה או תמונה על הגבולות (הברורים מאד) שארמניה מציבה לעצמה שכוללים באופן ברור את חבל הארץ המסוכסך, אבל כשזה מגיע למדינת ישראל אז אסור להודיע בשידור חי "ערב טוב ירושלים" וכמובן מראים במשך עשורים את מפת ארץ ישראל ללא שטחיה החוקיים בגולן ובגדה וגם את ירושלים. ואנחנו מבליגים.

אם טובת האירוויזיון הייתה בבת עיניהם של המארגנים ולא היה שום מתקן מתאים בירושלים לאירוח התחרות והיו מפעילים כוח להעביר את האירוויזיון לכל עיר אחרת, ניחא. אך כשם שאין כל ספק שליסבון היא בירת פורטוגל ופראג היא בירת צ'כיה וכו...אז מדוע ירושלים היא לא בירת ישראל ואין לקיים בה את האירוויזיון אך ורק בגלל ה"בעייתיות" הפוליטית שבה?

תעזרו לי וותיקים ויודעי דבר נוספים האם היו תקדימים לכך שהנהלת התחרות עושה כל שביכולתה להמנע מאירוח תחרות בעיר מסויימת.

לדעתי זהו תקדים מסוכן מאד מבחינת מארגני התחרות מעצם התכחשותם למציאות וניסיונות כבדים לא לאפשר לאירוויזיון להתקיים בירושלים ועל כך המדינה תצטרך לתת דין וחשבון במידה והפור ייפול.

בנימה זו, אני לאו דווקא בעד בצורה כה נחרצת בירושלים בעיר המארחת. אבל נגד ההתנהלות הרעילה והקלוקלת של מארגני התחרות.

אשמח לדיון וחוות דעת :)

bigop1

New member
ח''כים מש''ס: ''לבלום את חילול השבת הצפוי בעקבות המשחק"

חה"כ יואב בן צור מש"ס ל'אקטואליק': "אני קורא לשרת התרבות והספורט מירי רגב לממש את הצהרותיה, להתערב באופן מידי ולהפעיל את סמכויותיה על מנת לבלום את חילול השבת הצפוי בעקבות המשחק נגד נבחרת ארגנטינה"
&nbsp
&nbsp

bigop1

New member
זה רק טעימה ממה שהולך להיות אם האירוויזיון יהיה בירושלים

כי החזרות יהיו גם בשישי בערב, לממשלה בסוף לא תהיה ברירה אלא לארח בחיפה כי החרדים יאיימו לפרק את הממשלה

בלואנגל

New member
שיפרקו...

האירוויזיון במאי. הבחירות מתוכננות לנובמבר 2019.
מרגע פירוק ממשלה ועד קיום בחירות בפועל עוברים שלושה חודשים, משמע במידה והחרדים יפרקו את הממשלה הבחירות יתקיימו באוגוסט - לא הבדל גדול.
בסופו של דבר כל הרעש הזה יפגע רק במפלגות החרדיות עצמן, שייתכן ובגלל התנהגותן יקבלו את יאיר לפיד בקואליציה הבאה.
הם עצמו עין בג'יירו, אני מניח שהם יעצמו עין גם במשחק וגם באירוויזיון, אם כי בכל מקרה רצוי להיערך לפרק את הפצצה הזאת.

bigop1

New member
הבעיה הם יאיימו לפרק עוד לפני מאי

הרי בחירת העיר המאחרת זה בתקופה הקרובה עניין של חודשים ספורים, השאלה אם הממשלה תתקפל בפניהם או לא
&nbsp
וההבדל בין המשחק עצמו לאירוויזיון הוא גדול, אירוויזיון זה גם בשישי ערב משמע החילול שבת יהיה רב היקפי עם עשרות אלפי צופים שיאלצו להשתמש בתחבורה ציבורית, אני לא רואה איך החרדים יעברו על זה בשקט

בלואנגל

New member
הסר דאגה מליבך

הם לא יפרקו בשביל זה ממשלה בזמן הקרוב (וגם לא בהמשך).
יש להם הרבה יותר מה להפסיד מלהרוויח.
הדאגה היחידה הרלבנטית היא ה-14.5.19, שהערבים יתחילו עם חגיגות הנכבה שלהם, שזה נופל ממש בשבוע (או שבוע לפני) האירוויזיון.
&nbsp

Gn434

New member
מה הקשר לממשלה?

הקובעים היחידים הם כאן - תאגיד השידור (שהם גוף נפרד מהממשלה).
שר האוצר צריך להעביר תקציב - זהו.
זה לא שונה מכל משחק כדורגל בארץ.
אגב, אם שר האוצר לא יעביר תקציב, עדיין התאגיד יכול לממן את האירוע לבד (יש לו תקציב של 700 מיליון בשנה). השאלה היחידה במקרה זה היא האם התאגיד יחליט לממן את האירוע לבד.

למעלה