סירטון עם 50 השירים שנפגעו הכי הרבה מהשופטים מ2009 עד 2018

michkohe

New member
סירטון עם 50 השירים שנפגעו הכי הרבה מהשופטים מ2009 עד 2018

מצחיק שב2012 ההפרש בטלווטינג בין אופוריה לסבתות הרוסיות היה 11 נקודות (מקום 1 ומקום 2)

לדעתי אם רוסיה היתה מופיעה שיר מספר 17 ושבדיה שיר מספר 6, הרוסים היו לוקחים בטלווטינג
https://www.youtube.com/watch?v=iIF0c3fA6ow

Rori90

New member
נראה מי שסובל מכך במיוחדים הם האיטלקים והפולנים

איטליה, שנמנעה ממנה זכייה סוחפת (ומוצדקת) ופולין ב-2016 שהיתה שלישית בקהל ומקום לפני אחרון בשופטים!!! (וגם השנה הקהל העלה את פולין לגמר והשופטים לא)

trilliane

Well-known member
מנהל
בדקתי עכשיו את פולין בחרדה שלא מדובר במופע הזנותי שלהם

אבל הוקל לי לגלות שזה היה ב-2015 וב-2016 הם שלו זמר מזוקן במקטורן אדום ששר שיר נחמד למדי אבל די קלישאתי. אני יכולה לפשפש ברשומותיי לבדוק מה חשבתי עליו אז, אבל אני יודעת מה אני חושבת עליו בדיעבד: לא כלום. הוא לא הטביע חותם ולא השאיר עליי שום רושם... היה כלא היה. זה לא היה רע, פשוט לא מעניין. אני לא חושבת שזה גרוע למקום אחרון, אבל גם אימרי זיו לא היה כ"כ גרוע; אלה פשוט שירים סתמיים כאלה שרוב השופטים לא מיקמו בעשירייה הראשונה שלהם, יש להניח.

Rori90

New member
גם אני לא אהבתי את השיר

אבל חייבים להודות שהפער הזה הוא ענק!!! לא תגידו 5 או 10 מקומות...יש פער של טופ 3 לבין תחתית הטבלה. מעניין מה ההסבר לזה

trilliane

Well-known member
מנהל
אני חושבת שהשופטים סולדים משירים קלישאתיים, ממוחזרים

להערכתי זו הסיבה למשל שקפריסין הצליחה השנה פחות בקרב השופטים, למשל. שופט ממוצע רואה אותה וחושב לעצמו "יופי, עוד חיקוי שאקירה...
" וצופה ממוצע רואה אותה וחושב לעצמו "יופי, עוד חיקוי שאקירה!
". אנשים שמגיעים מתעשיית המוזיקה מצד אחד פחות מתרשמים מכל מיני גימיקים חזותיים (כמו שלל ענטוזים ופיזוזים), ומצד שני הרבה יותר רגישים למִחזור יתר, לעומת הקהל שמורכב ממאזינים שחלקם דווקא אוהבים את המוכר גם אם הוא נשמע אותו הדבר (ואולי אפילו בזכות זה). כמובן, זו רק תאוריה, והשופטים מגוונים ויש ביניהם כאלה וכאלה, אבל בגדול אני חושבת שהם קצת יותר שמרניים מצד אחד ומחפשים פחות קלישאות מצד שני.

Brady

New member
כאחד שתמיד אהב את

השיר האוסטרי השנה, הוא ממוחזר ונוסחתי. גם השבדי ממוחזר וגרסה סוג ז' של מיליון שירים מהסוג. שניהם סיימו בטופ 2 בשופטים.
זוכה השופטים ב2016, בפער גדול, היה השיר הכי בנאלי וממוחזר בתחרות. ב2015 זכה אצלם שיר ממוחזר - להיטי וסוחף בהחלט, אך חסר מקוריות ונשמע כמו כמה שירים ספציפים מהתקופה. אז לא, הם ממש לא סולדים מכאלה.
&nbsp
יש מספיק שירים מקוריים שלא נשמעו כמו שום דבר שהיה בתחרות, שהצליחו בקהל ולא עלו לגמר בגלל השופטים. וכן, יש גם דוגמאות הפוכות.

trilliane

Well-known member
מנהל
שמע, הכול יחסי. אוסטריה השנה לא היה נורא מקורי אבל לא ממוחזר

לא היה שיר או זמר מסוים שיכולתי להצביע עליו ולומר "כזה". כנ"ל שוודיה ב-2015.
ב-2016 זו הייתה בחירה פוליטית.
&nbsp
מן הסתם מקוריות אינה הפרמטר היחיד או העיקרי (יש שירים מקוריים שהם קטסטרופה) אלא זה שילוב.
&nbsp
בכל מקרה לא מפתיע אותי שיש פער בין טעם הקהל הרחב לטעם אנשים מהתעשייה; באופן דומה הזוכים באוסקר אינם בד"כ שוברי הקופות הגדולים ביותר, ולא פעם סרטים שמצליחים בענק בקופות מקבלים מהמבקרים מעט כוכבים... למה כשזה קורה בתחרות שירים כולם נורא מופתעים?

מסכים לחלוטין !

אני חושב גם שהמהגרים הפולנים הרבים ביבשת הבינו סוף סוף שאפשר לעזור למדינתם באירוויזיון (בשנים האחרות) אך אינני מכיר את הנתונים מספיק טוב לדעת אם אני צודק, או סתם משאר. (כלומר, איפה היו לפני 2011 ? מה מספרם למרות שאני יודע שהוא גדול)

L e j l a

New member
מעניין מה באמת קרה ב-2014 שפולין הפכה לעולה קבועה

מניח שזה שילוב של שירים שקלעו לטעם הקהל בעיקר בשילוב הצבעות מהגרים (אם כי אין לי מושג כמה פולנים יש ברחבי אירופה)

trilliane

Well-known member
מנהל
השופטים לא "איפסו" את השיר, הם לא דירגו אותו בעשירייה שלהם

וברגע שזה המצב הוא לא מקבל מהם נקודות. זה לא אומר שהם דירגו אותו אחרון בהכרח, אגב; למעשה ייתכן שהוא היה, נגד, במקום ה-12 אצל הרבה שופטים. התחרות היא כזאת שלפעמים דווקא שיר קיצוני שלא מקבל נקודות מהרבה מדינות אבל כן מקבל קצת מכאן ומשם יכול לעבור שיר בינוני שפשוט לא הצליח להגיע לעשירייה ולכן כמעט שלא קיבל נקודות.

michkohe

New member
אם אני זוכר נכון ב2015 הם דירוג את כל השירים

לא רק את ה10 המובילים

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא מה שכתבתי... דיברתי על הניקוד, כלומר דירוג בעשירייה

וכך הסברת למה השיר שמגיע מקום אחרון אינו השיר הגרוע של הערב

הוא השיר שלא השאיר רושם לא לכאן ולא לכאן.
שיר קיצוני יותר מצליח לקבל קולות מהיכן שהוא, שיר נחמד למלמי פשוט לא !
זה ממש על אותו משקל למה שהסברת

L e j l a

New member
השופטים מתנקשים במדינות הקבועות

בולגריה - פיספסו את הגמר פעמיים (2012 ו-2013)
יוון - השיא היה השנה שכשלא עלו לגמר
פולין - השיא היה ב-2016 והשנה כשלא עלו לגמר
פינלנד - פיספסה את הגמר שלוש פעמיים (2010, 2015 ו-2017)
רומניה - מידי שנה מדורגים בתחתית
שוויץ - פיספסה את הגמר שלוש פעמים (2012, 2013 ו-2017)

trilliane

Well-known member
מנהל
אני אתעלם מהפועל
ואזכיר שאלה לא אותם שופטים, הם מתחלפים

בכל שנה, והם מגיעים ממדינות שונות, כך שקשה להניח שלאנשי תעשיית המוזיקה ברוב אירופה יש "אנטי" משותף נגד המדינות המסוימות האלה דווקא. לא בדקתי אילו שירים מסתתרים מאחורי השמות והמספרים (ואני לא זוכרת בע"פ) אבל אולי הסיבה הפוכה: המדינות המסוימות האלה שולחות שירים בסגנון מסוים שפחות קולע לטעמם של אנשי תעשיית המוזיקה (שהוא לא פעם קצת יותר אליטיסטי/מתנשא/שמרן), אבל כן קולע לאיזשהו מכנה משותף בקרב הקהל הרחב.

L e j l a

New member
ממה תתעלמי? לא מבין את הכותרת המוזרה שלך

לגבי התוכן: פולין בפעם החמישית ברציפות מכוסחת ע"י השופטים. אם זה לא מכוון אז אני לא יודע מה כן

trilliane

Well-known member
מנהל
מהפועל בכותרת. אני סולדת משימוש בז'רגון אלים לתחרות שירים

אני יודעת שזה נחשב לחלק מה"סלנג" המקובל, אבל צורם לי מאוד שמשתמשים באותן מילים אלימות וקשות שמשמשות בתקשורת לדיווח על פיגועים ומעשי טרור לאירוע בידור/תרבות שהוא בסה"כ תחרות שירים ספורטיבית.
&nbsp
לא עקבתי אחרי מצבה של פולין בתחרות, אבל "מכוסחת"? לא אהבו את השירים הפולניים, לא פעם בצדק (ב-2015 ההופעה שלהם הייתה ממש חרפה בעיניי) ואני לא יכולה להבין איך זה כן יכול להיות "מכוון". כל השופטים בכל המדינות שנה אחרי שנה, עשרות אנשים מתעשיית המוזיקה בכל אירופה, כולם כאחד (או רובם ככול) יצאו דווקא נגד פולין באופן מתואם כשאין ביניהם שום קשר? צר לי, לא עובר את התער של אוקהם.
&nbsp
גם ישראל במשך ארבע שנים רצופות לא עלתה לגמר, ולא כי זו ישראל, אלא כי לא היינו טובים מספיק.

L e j l a

New member
אוהבת או לא, זאת המציאות

לגבי פולין, זאת האמת. כל שנה השופטים מכסחים להם את הצורה שלא בצדק ואת יכולה לראות את זה אפילו בהשוואה לתוצאות שלהם בהצבעת הקהל:

2014 - מקום 5
2015 - מקום 15
2016 - מקום 3
2017 - מקום 12
2018 - עלתה לגמר בהצבעת הקהל

למעלה