למה שלא נשלח בשנה הבאה זמר/ת בבחירה פנימית?

L e j l a

New member
למה שלא נשלח בשנה הבאה זמר/ת בבחירה פנימית?

החלום שלי זה שנשלח את מרינה מקסימילאן או את הפרויקט של עידן רייכל, רק תדמיינו לכם אותם על במת האירוויזיון עם שיר אלטרנטיבי / אתני / מוזיקת עולם. למרינה הציעו לייצג אותנו ב-2015 אך היא כזכור סירבה לצערי. מרינה גם הייתה מועמדת לייצג אותנו ב-2009 ובשנה שעברה שלחה שיר לועדה שבחרה את השירים של נטע אז מי יודע, אולי עוד נשלח אותה.

VIK האחד

New member
אני בעד, אבל לא הייתי בוחר במרינה מקסימיליאן

עניין של טעם אישי.
הייתי רוצה לראות את רוני דלומי מייצגת אותנו, עם איזו בלדה קצבית אתנית. משהו בסגנון השיר "תן".

L e j l a

New member
רוני מתוקה וגם יכולה להיות אופציה מעניינת

השם שלה כבר עלה פעם בוועדה ב-2014

daniel9977

New member
רוני דלומי זו בחירה מצוינת שמתאימה בול ל......

משבצת של האירוויזיון. היא יפה, חיננית בטירוף, מתוקה אמיתית, החיוך שלה כובש. שיר כמו "תן" לוקח את האירוויזיון

trilliane

Well-known member
מנהל
זה שיר שלוקח כי זו גרסה עברית ללהיט דרום אמריקני... לא חוכמה

רוני דלומי חמודה מאוד, אבל אין בה ייחוד כזמרת מבצעת והיא לא מביאה לבמה משהו שאחרות לא מביאות. באותה מידה יכולים לשלוח מישהי אלמונית עם נתונים דומים. לכן השאלה היא רק אם יצליחו לכתוב לה להיט גדול ברמה בינ"ל.

איזה קשקוש. יש לה קול ייחודי, נפלא וטהור.

הבעייה היחידה היא שמה שעבד בימים של עפרה חזה אולי לא יעבוד בימינו, כשהתחרות פנתה לכיוונים אחרים.
היא בהחלט יכולה לנצח עם קול כזה, אם שופטים לפי הביצוע הקולי. יכול להיות שהמראה שלה קצת עדין מדי - אבל אולי אפשר לעבוד על זה איכשהו. היא מביאה לתחרות בדיוק אותן איכויות שהביאה עפרה חזה - קול טהור וצלול,
פנים יפים ומראה טהור ותמים.

trilliane

Well-known member
מנהל
יש לה קול טוב, נקי ונעים, לא חושבת שהוא ייחודי, עניין של טעם

בעיניי היא לא שונה מהותית מהליטאית החמודה של השנה או הספרדייה או הרבה זמרות מתוקות וצלולות אחרות. אין לי שום דבר נגדן, אבל בפני עצמן הן לא מייצרות עניין. אם כותבים להן להיט חזק דיו הוא יתאים לכל אחת שעונה על הפרמטרים האלה, ולא חסרות כאלה זמרות. בכל מקרה, באירוויזיון לא שופטים לפי הביצוע הקולי, זה לא The Voice. לו היה מנצח הווקאליסט המוכשר ביותר, אירוויזיון 2019 היה באסטוניה.

השאלה אם הוא ייחודי היא דווקא ל-א שאלה של טעם.

יכול להיות קול ייחודי שלא אוהבים, וקול ייחודי שכן אוהבים. הטעם נכנס לשאלה אם אוהבים, לא אם זה ייחודי. השאלה היא אם קל לזהות את הקול שלה ואת אופן השירה שלה, ואם הוא שונה מקולות של זמרים אחרים - והתשובה היא שכן. גם את הקול של דיקלה קל לזהות, ולמעשה זיהיתי אותו עוד לפני שאי פעם מישהו אמר לי שזו דיקלה (אבל קראתי תאור של איך שהיא שרה אז הבנתי שמדובר בה) - ואני ממש ממש שונאת את השירה של דיקלה.
אסטוניה הייתה פשוט זמרת אופרה. אנשים לא אוהבים שירת אופרה, וגם לא יודעים להבדיל בין קול אופרה אחד לאחר כי הם לא מכירים קולות של זמרי אופרה, ואין להם דרך לשפוט אם היא ווקאליסטית מוכשרת או לא ואם הקול שלה ייחודי או לא. זו שירה מסוג אחר, ממקום אחר, ולא בת השוואה בכלל לשירה של הזמרים האחרים. חברה שלי זמרת אופרה והיא לא מסוגלת לשיר בכלל (כשמדובר בשירים שאינם שירי אופרה).

trilliane

Well-known member
מנהל
במקרים רבים היא כן, כי השאלה אם זה מיוחד בעינייך או לא.

אני אוהבת את הקול של דלומי אבל לא חושבת שהוא מיוחד. אין רלוונטיות לעצם הזיהוי; זו יכולת שיש אנשים שטובים בה ויש כאלה שפחות. אני במקרה מזהה קולות היטב, אחי אפילו טוב ממני.
&nbsp
אסטוניה אכן הייתה זמרת אופרה, זה לא בהכרח דבר פשוט... וכל הזמרים המקצועיים שאני מכירה מסוגלים לשיר גם "רגיל", לא יודעת לגבי חברתך, היא די חריגה לפי התיאור שלך. בכל מקרה האירוויזיון אינו "הקול".

הזמרים המקצועיים שאת מכירה הכוונה זמרי אופרה?

אין קשר בין שירה רגילה לשירת אופרה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אנשים שלמדו שירה קלאסית (גם באקדמיה)

זה לאו דווקא "אופרה"; לא כל יצירה קונצרטנטית שכוללת שירה היא אופרה.

trilliane

Well-known member
מנהל

baymax

New member
כל כך לא רוני דלומי...

הסגנון של רוני כל כך מיושן, אפילו אי אפשר להשוות אותה לנציגה של ליטה השנה.

היא שיעמום רציני.

kobyz21

New member
מעדיף כבר את דיאנה גולבי...

גם לכפר על העוול שנעשה לה בפעם הקודמת, גם זמרת שיכולה לתת בראש, גם כיוצאת ברית המועצות יכולה להביא אקסטרה נקודות מאותן מדינות...

mor873

New member
עדן בן זקן או עומר אדם הכי מתאים

שנה שצריך לשמור על עשירייה מקסימום לא צריך נצחון, צריך לשלוח מזרחי שזו המוסיקה הכי פופלרית במדינה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לשמור על עשירייה עם מוזיקה מזרחית? שיהיה בהצלחה עם זה

עד היום ישראל נכשלה בכך כישלון חרוץ, הכי קרוב שהגענו היה "גולדן בוי" (מקום 9) והוא לא היה יותר דאנס עם נגיעות אתניות, לא ממש מוזיקה ים-תיכונית הארד קור.

למעלה