מחשבות על אירוויזיון 2019

• פותח הנושא MM22
  • פורסם בתאריך

MM22

New member
מחשבות על אירוויזיון 2019

לאחר כמה ימי התאוששות , אני יכול להגיד שלא חשבתי שנוכל לזכות בשיטה החדשה .
לא האמנתי שנוכל להצליח גם בשופטים וגם בקהל .
לא האמנתי שנוכל לנצח 42 מדינות . הסיכוי היה נראה לי קלוש .
תמיד דיברו על BDS , אנטישמיות , אנטי ישראליות ואנטי יהדות .
לא האמנתי , למרות שנסחפתי אחרי כולם והימרתי בתחרות ההימורים שישראל תנצח - הופתעתי לטובה

אולם לאירוח

באופן אישי , אני מעדיף שהאירוויזיון יתקיים בירושלים .
עד שנה שעברה הייתי רוצה שיהיה בתל אביב , אבל עקב המצב הפוליטי ( התחלת העברת שגרירויות לירושלים ) , אני רוצה להדגיש את ירושלים כעיר הבירה , להדגיש את החשיבות שלה בעבור מדינת ישראל .
רק שהדתיים יתנו לנו נחת , שיתנו לתחרות להתקיים בשקט ובשלום .

אני בעד אצטדיון טדי בגלל המשוואה הכי פשוטה שיש :
יותר מקומות באולם = יותר קהל = יותר תיירים בישראל !
כשמשקיעים כל כך הרבה כסף בתחרות , היא חייבת להיות רווחית למדינה .
באצטדיון טדי יש כ 30 אלף מקומות לקהל .
לאחר בניית הבמה יישארו , נניח , כ 20 אלף מקומות לקהל .
זה המון קהל ישראלי ובינלאומי שיגיע לחגוג אירוע ענק .
אם יסתפקו בארנה הירושלמית , יישארו לאחר בניית הבמה רק כ עשרת אלפים צופים בקהל .
בחישוב פשוט - יגיעו חצי מהתיירים המתוכננים .
אם יעבירו את התחרות לגני התערוכה בתל אביב , לא יגיעו אפילו רבע מכמות התיירים .
הסתפקות באולם בעל מספר מקומות קטן לקהל , זה פשוט מאבד את כל הרעיון של חשיפת ישראל לכמה שיותר אנשים .
כל אדם שמבקר בישראל , זה רווח כלכלי אך לא פחות חשוב - זה רווח תדמיתי למדינה .
באירוע אחד של פעם ב 20 שנה , אנחנו מרוויחים כל כך הרבה שגרירים חדשים לישראל , ולכן , השיקול בבחירת האולם חייב להיות - כמה שיותר גדול וכמה שיותר קהל .

בחירת האמן לאירוויזיון
קודם כל , הייתי מוותר על הכוכב הבא לשנה אחת ובוחר משהו מעניין בבחירה ישירה .
( החיסרון הוא שלא יהיה הכסף העצום של קשת להפקת השיר וההופעה , אבל גם ככה יהיו פחות הוצאות כשהתחרות בישראל ולא צריכים לשלם על מלונות , טיסות , אוכל ובזבוזים אחרים ורבים בחו"ל , ככה שאני מקווה שזה יתקזז ויהיה בסדר )
לאחר כמה שנים שישראל לא השתמשה בשפה העברית באירוויזיון , זה נראה לי הכי מתבקש שבירושלים ישירו בעברית ... ( לפחות חצי מהשיר אם לא את כולו ) .

אופציות מעניינות
:
( חלק מהן לא הייתי מעיז להציע בשנים שכל כך חיכינו להצלחה , אבל כשזה כבר קרה , למה לא לנסות ? )

1 - שירי מימון לסיבוב שני וקצבי יותר מהבלדה האירוויזיונית הקודמת ( למרות שזה גם היה מעולה ) .
הבעיה ששירי אמורה להופיע בברודווי ואני לא בטוח שיהיה לה זמן לאירוויזיון

2 - שיר ישראלי מקפיץ ושמח ומזרחי "שכונה" עד הסוף .
3 - זמרת שבכל שנה אני רוצה שנשלח , ואולי היא קצת נשכחה וחבל ...
סיוון בהנם . (אבל עם שיר חי , לא כמו קח אותי מקדם 2011 )
4 - ווקה פיפל ( יכול להיות מגניב ומרענן . הם מאוד ידועים ומוצלחים בעולם )
5 - אורפנד לנד עם שיר בהשראת " ספרי "
מאז שנחשפתי בעבר לשיר הזה , רציתי שנעיז לשלוח משהו כזה .
רוק אתני סטייל טורקיה , יכול להצליח מאוד ויכול להיכשל (כשזו לא טורקיה) , אבל למי אכפת ?
כבר ניצחנו ואנחנו מארחים אירוויזיון וזה הזמן להעיז !
6 - זמרים עם קולות טובים !
( אמיר דדון / אליעד נחום / חנן בן ארי / אברהם טל / גיא ויהל / הבנות נחמה / חן אהרוני / מאיה בוסקילה / רוני דלומי / מירי מסיקה / ועוד רבים אחרים ... )
7 - להיט עכשווי מגניב ( סטטיק ובן אל תבורי / התקווה 6 / איזי / מומי לוי / סאבלימינל )
8 - לפני כמה חודשים העלתי כאן רעיון אמיץ לשנת 2018 .
הרעיון נכשל בענק בפורום , אבל אולי עכשיו אחרי שזכינו הוא יכול להתעורר מחדש :
לוקחים שישה זמרי עבר שהשתתפו באירוויזיון ומחברים אותם לשיר שיהיה ישראל 2019 .
( אני הייתי בוחר את שירי מימון + מיי פיינגולד + הראל סקעת + נדב גדג' + חובי סטאר + בועז מעודה . יכול להיות פיצוץ !
אני לא חושב שזה נכון , אבל אפשר להתפרע עד הסוף , ולהכניס לקבוצה את נטע במקום חובי סטאר . זו שנת השגעת , הכל מותר
)

לגבי המופע עצמו ...

גלויות

אני הייתי מציע לחלק את הגלויות ל 2 קבוצות ( תיירות וחדשנות ) :
חצי מהמדינות יצולמו לגלויה לקידום תיירותי לישראל ( כמו שנעשו המון פעמים בתחרויות עבר במדינות אחרות )
המשלחות יצלמו גלויות באתרי תיירות בישראל , וזו תהיה אחלה פרסומת לישראל .
חייבים לנצל את התחרות לקידום התיירות .

החצי השני של המדינות , יצלמו גלויה של חדשנות / פיתוחים ישראליים , תרומה ישראלית לעולם .
( אנרגיית שמש , פתרונות רפואיים לנכים , וויז , פתרונות מיחזור מים , הייטק , חקלאות ... ועוד .. )

התוכנית האומנותית :

בזמן ההצבעה , הייתי מציע שנטע תכין קטע של סופר לופר כפול 3 ...
( יהיו לה 3 לופרים על הבמה והיא תכין מיקס אירוויזיונים ענק עם המון להיטי עבר ( הרחוק והקרוב יותר ) . להיטים שישתלבו לשיר אחד .
באירוויזיון צריכים להגזים , ולכן יהיו 3 לופרים , והקולות , הפעם , יוקלטו בחי על הבמה בכדי שהעולם יראה את הכשרון של נטע ) .
( דרך אגב - כל כך שמחתי שלא איפשרו לנטע להשתמש בלופר באירוויזיון 2018 .
למרות הסיכון והחשש שלא נזכה בלעדיו , אני הייתי נגד הלופר מההתחלה .
האיסור על הקלטת הקול של נטע ועיוותו על הבמה בשידור חי , זה פשוט הצלה של תחרות האירוויזיון .
אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה , אם פתאום כל זמר היה מקליט את עצמו , ובעוד שנים ספורות , כבר היו מבטלים את חוק השירה החיה ... שזה הדבר האחרון שנותר מיוחד בכל התחרות הזו ) .
עכשיו כשנטע זכתה והיא מארחת אירוויזיון - תנו לה להתפרע עם הלופר(ים)

לאחר סגירת הקווים והמתנה לתוצאות השופטים

אני ממש רוצה שהשנה יתקיים יזראל קולינג במתכונת טיפה שונה :
כל האמנים יגיעו לישראל כמה ימים לפני תחילת החזרות .
הם לא יופיעו ביזראל קולינג 2019 , אלא רק יטיילו בישראל .
( אפשר לבחור כמה יעדים מהרשימה הזו ולהרכיב טיול מעניין : רמת הגולן / הגליל / הנגב / ים המלח / אילת / תל אביב / חיפה / מצדה / כנרת / ירושלים .... ) .
הרעיון הוא שלפני החזרות המלחיצות , יהיו לאמנים כמה ימי כיף להשתחרר , להכיר אחד את השני , להתגבש .
כמובן , שהטיולים יתועדו בוידאו - וייערכו לסרט ל 5 עד 7 דקות , שישודר בזמן ההמתנה לתוצאות . ( לאחר סגירת הקווים - על מנת שלא להשפיע על התוצאות , מכיוון שבסרט יראו את האמנים מדברים ומכייפים בישראל )
נרוויח מסרט כזה כמה פעמים :
1 - קידום ענק ובחינם ליזראל קולינג 2020 , שיכול לגרום לו להיות האירוע הגדול ביותר במסיבות הקידום באירופה .
2 - להראות את האמנים מאחורי הקלעים ( זה ממש חסר באירוויזון שלא מכירים את האמנים כבני אדם , חוץ מהשיר שלהם וזה יכול להיות חידוש מרענן ), לראות אותם בכיף , מרואיינים ומדברים דברים טובים על ישראל ( אוכל , שמש , ים , חומר אנושי ) , זה קידום עצום לתדמית ישראל בעולם וקידום עצום לתיירות הישראלית . (כל תייר הוא שגריר של ישראל , זוכרים ? )

אני חושב שעם רעיונות כאלה , יש סיכוי מעולה שאירוויזיון 2019 ייחשב לאחד הטובים שנעשו .
מה דעתכם ?

fsociety

New member
הכל עדיף על ירושלים. זה לירות לעצמנו ברגל אם נעשה שם.

fsociety

New member
המ, משום מה התגובה הזאת עברה לפה

אבל רלוונטי גם לפוסט שלך מסתבר.

Rori90

New member
אהבתי את הרעיון של מאחורי הקלעים

זה משהו שתמיד חסר לי: המתמודדים עצמם. זה בהחלט יכול להיות שינוי מרענן. הייתי אפילו מרחיקה ומציעה לתת לכל מתמודד מצלמה לתעד את עצמו (ולשלב בגלויה שלו), להראות אותם קצת מאחורי הקלעים

נכון לעכשיו טדי זה חלומות באספמיה.

לא רלוונטי ולא אפשרי לקרות את האצטדיון הזה בפחות משנה.
הארנה זו האופציה הכי ריאלית גם אם לא האולטימטיבית.
11600 מוקמות ישיבה. הבמה גוזלת כמות גדולה של מקומות אבל מצד שני הפרקט מכיל עוד אלפי מקומות עמידה. סה"כ נגיע ל11,000 מקומות בקירוב.
את הגרין רום הייתי מנסה להפוך למשהו שפחות גוזל מקום. אולי על איזה 2 טריבונות גדולות שיצאו מ2 צידי הבמה וייבנו כ2 כקופסאות זכוכית גדולות. (לפנטז זה כיף נכון?) אבל ייגזלו מקום מגובה האולם ולא מבסיסו.
בכללל נראה לי שכדאי לתכנן במה שתתפרס דווקא אל הגובה ולא אל רוחב הארנה.

סתם בכדי שיובן על מה חשבתי-

זה הרעיון. (שירבטתי השניה בעפרון)
גרין רום כקובית זכוכית עגולה שעוטפת את הבמה באויר. (מה שמאפשר לנצל מקום מתחת.)
זה יכול להשתלב כחלק מעיצוב הבמה וזה גם יכול להיות אלמנט נפרד שלא קשור לתכנון הבמה עצמה.

bigop1

New member
11 אלף זה עדיין בדיחה לעומת פוטנציאל צופים

עומר אדם מביא שבוע הבא 30 אלף לסמי עופר אז גם האירוויזיון יכול

bigop1

New member
כרגע למדינה שלנו אין להציע תחבורה ציבורית נורמלית לירושלים

ואף אחד עדיין לא יודע מה צפוי להיחנך הקו המהיר, כרגע יש הרבה חסרונות בלארח בירושלים

Yarinv

New member
יש הבדל בין

מעריצי עומר אדם ישראלים שנוסעים במקסימום שלוש שעות לראות הופעה בחיפה ואז חוזרים הביתה, וקהל זר מחו"ל שמגיע לחיפה וצריך לשהות שם או באזור.
כבודה של חיפה במקומה מונח, אבל לא בטוח עד כמה מטעמי מרחק (בעיקר מת"א, ששם רוב הקהל ירצה לשהות/לבקר, לא משנה איפה בארץ ייערך המופע) ואטרקציות תיירותיות.
כן אשמח לקבל את חיפה על-פני ירושלים, אבל אני לא רואה את זה קורה.

trilliane

Well-known member
מנהל
כל מי שכותב "מרחק" גר כנראה בגוש דן. חיפה–ת"א לא נחשב "מרחק"

באף מדינה שאינה זערורית כמו ישראל, והוא גם לא נחשב ביג-דיל מבחינת תושבי ישראל שלא גרים במדינת ת"א. לי אישית יש חברים שגרים בחיפה (או אפילו בקריות) ונוסעים יום יום לת"א, ואני מכירה גם אנשים שגרים באזור גוש דן ונוסעים יום יום לחיפה למת"ם (בכניסה לחיפה, ליד אצטדיון סמי עופר ותחנת הרכבת).
&nbsp
ואם כבר הזכרתי רכבת, נסיעה ברכבת מת"א מרכז (סבידור) לחוף הכרמל (הכניסה הדרומית לחיפה, ושם מרוכזים כל המקומות הרלוונטיים בלאו הכי) אורכת כ-50 דקות. גם אני לא חושבת שהאירוויזיון יגיע לחיפה, אבל פסילה מטעמי מרחק מת"א די מגוחכת.

Shirly23

New member
בתנאי מעבדה אכן המרחק זניח אבל

להוסיף עוד בערך 15,000 תיירים לקו הרכבת תל אביב-חיפה ונקבל כאוס תחבורתי מטורף. הרכבת לא תוכל להתמודד עם הלחץ והעומס והמראה של אלפי תיירים מצטופפים כמו סרדינים בקרונות כאילו היינו הודו - זה ממש לא מחזה שהייתי רוצה להציג לאורחים מאירופה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אז ייערכו בהתאם באופן חריג על חשבון קווים אחרים וכו'.

מדובר בסה"כ בשבוע עמוס, ובכל מקרה אין סיבה שכזאת כמות של תיירים תיסע בו"ז בקו. לגבי סרדינים, לא יודעת אם מישהי מכם ביקר בשעות העומס בערים גדולות (ניו יורק, לונדון, פריז ועוד) אבל גם שם אנשים דחוסים מאוד בתחבורה הציבורית, זו לא איזו "המצאה" ישראלית. וכשחזרתי מהופעת רוק באיצטדיון בווינה שהתרוקן בבת אחת וכולנו עמדנו בתור לרכבת, חיכינו כמה רכבות עד שיכולנו לעלות, וגם בפנים היה צפוף מאוד. מה לעשות, איצטדיון שלם התרוקן וכולם נסעו ברותה רכבת. אנשים (אירופאים!) הבינו שיש עומס והשלימו עם המציאות הזאת.

nice to meet

New member
וואו, כן, להיות תקוע בבית שחי של איזה מישהי בסאבווי בNY

בניו יורק יכולים להיות עומסים מטורפים ברכבת התחתית בעיקר, ממה שאני חוויתי

fsociety

New member
בכל העולם הטיוב \ או-באהן \ סאבווי, הכל אותו דבר בשעות העומס

מרגיש כמו במדינת עולם שלישי עם ריחות בהתאם.

trilliane

Well-known member
מנהל
ועדיין יש מי שחושב שישראל המציאה את העומס בתח"ץ

Shirly23

New member
מסכימה שיש עומס גם בלונדון, פריז וברלין אבל וזה אבל גדול

רכבת עמוסה אחת חולפת בתוך 3 דקות רכבת חדשה מגיעה. אצלנו רכבת עמוסה חולפת וצריך להמתין במקרה הטוב 30 דקות לרכבת הבאה. לא משנה באיזו עטיפה יפה תעטפי את זה אנחנו רחוקים שנות אור מבחינה תחברותית מלונדון, פריז, ברלין, ברצלונה וכו'. כאן עולם שלישי מבחינה תחברותית רחוקים מאוד מאוד מאוד מהסטנדרטים האירופאים.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא בהכרח נכון, ובכל מקרה את מתייחסת לתחבורה עירונית

ברכבות בין-עירוניות לא מחכים 3 דקות בין אחת לשנייה. בכל מקרה, הסעות זה דבר שאפשר לפתור כשמדובר בעומס נקודתי וידוע מראש.

למעלה