פוסט של פוסט אירוויזיון

Rori90

New member
פוסט של פוסט אירוויזיון

אז אחרי החודשים המטורפים שעברו כאן על הפורום, אחרי נפילת המתח, אחרי הקרקורים, אחרי סאגת ההימורים שאני באופן אישי עדיין די בהלם מכמה שלא הצלחנו לנחש את זהות המדינות שיהיו בטופ 10 השנה (צרפת ובולגריה בחוץ, גרמניה ואוסטריה בפנים?! יוון, בלגיה ורוסיה בכלל לא בגמר ובריטניה לפחות לא מקום אחרון?). בין שלל השרשורים שנפתחים כאן ביממה האחרונה לגביי מי צריך להנחות את התחרות בשנה הבאה, איפה התחרות צריכה להתקיים ושלל סוגיות שונות, בואו נדבר רגע על השנה האחרונה והמסעירה שעברנו

1) האם יש שירים שאהבתם לשמוע וישארו או יכנסו לפלייליסט שלכם?
2) האם שירים שאהבתם במיוחד אכזבו אתכם בהופעה החיה בחצי הגמר ובגמר?
3) האם שירים שאהבתם וצפיתם להם מקום גבוה נשארו בתחתית הטבלה?
4) האם יש שירים שהתחלתם לאהוב דווקא אחרי התחרות?
5) ולסיכום (ועם קריצה לשנה הבאה): איזה סגנון שיר הייתם שמחים לראות את ישראל שולחת בשנה הבאה (בלדה, אתנו פופ, מזרחי או אולי בכלל אופרה
)?

Angry Beaver

New member
לקח לי קצת להתאושש מהתחרות השנה ומהתוצאות, אבל עונה:

1) האם יש שירים מהשנה שלדעתכם תמשיכו לשמוע וישארו בפלייליסט שלכם? קשה לומר, בדרך כלל אחרי כמה חודשים מעט מאוד שירים נשארים איתי.
2) האם שירים שאהבתם במיוחד אכזבו אתכם בהופעה החיה בחצי הגמר ובגמר? הקונספט של הולנד מאוד אכזב אותי, אפילו שבלייב הוא זמר מצוין. השנה רוב ההופעות היו על הצד המפתיע לחיוב ולא לשלילה.
3) האם שירים שאהבתם וצפיתם להם מקום גבוה נשארו בתחתית הטבלה? כמובן! נורווגיה, צרפת, אוקראינה... ההצבעה השנה הייתה הזויה במיוחד.
4) האם יש שירים שהתחלתם לאהוב דווקא אחרי התחרות? בעיקר השיר הגרמני - תמיד חיבבתי אבל עכשיו אני ממש אוהבת אותו. איטליה עלתה למקום הראשון שלי אחרי התחרות.
5) ולסיכום (ועם קריצה לשנה הבאה): איזה סגנון שיר הייתם שמחים לראות את ישראל שולחת בשנה הבאה (בלדה, אתנו פופ, מזרחי או אולי בכלל אופרה )? אני חושבת שצריך לשלוח זמר מזרחי שהוא כוכב על (אהמ עומר אדם אהמ), בלי קדם כמובן.

doroNimus

New member
אוסטריה השיר היחיד שהיה שווה השנה לדעתי

שמח שקיבל מקום ראוי

Uri04

New member
פוסט

היו כמה שירים שהקשבתי להם בלופ לפני התחרות, אבל אני בספק אם משהו מהם ידבק אליי במהלך השנה הקרובה. את השיר של בלגיה ממש אהבתי לפני הסמי הראשון, אבל אחריו אני כבר לא מסוגל לשמוע אותו יותר כי הזמרת הרסה לי את החוויה.

כן, כמו שכבר ציינתי - סנק היתה מזוויעה בכל הופעה חיה שלה לפני התחרות ובמהלכה, ככה שלא התפלאתי שהיא לא עלתה. הבולגרים גם אכזבו קשות בביצוע לא מדויק וצעקני. היווניה היתה משעממת והאלתורים הגרועים שלה בסוף הם (להערכתי) מה שקבר אותה בסמי.

במשך הרבה מאוד זמן הייתי משוכנע שצרפת תזכה, למען האמת. אבל היעדר הבאזז התקשורתי, בהשוואה לבאזז המטורף שקיבלה נטע גרם לי להבין בהדרגה שזה לא יקרה. גם ממש קיוותי שהבריטית תקבל ציון קצת יותר גבוה. היא לא הייתה מזוויעה והשיר שלה היה חמוד.

לא השנה. אבל הופתעתי לטובה מהליטאית ומהאוסטרי, בעיקר משום שלא ספרתי אותם בכלל לפני התחרות.

5) ולסיכום (ועם קריצה לשנה הבאה): איזה סגנון שיר הייתם שמחים לראות את ישראל שולחת בשנה הבאה (בלדה, אתנו פופ, מזרחי או אולי בכלל אופרה )?

לא ממש אכפת לי איזה סגנון, כל עוד זה לא דומה בכלל לשאר השיט שישראל שלחה מאז מיי פיינגולד (כולל). רצוי שיר אינטליגנטי שכתוב כמו שצריך ולא כולל ג'יבריש וקרקורי תרנגולת.
ונראה לי שדווקא בשנה בה ישראל מארחת, אפשר שיר ב-100% עברית.

daniel9977

New member
רק בעברית ואפילו בסגנון רטרו, כמו שהיינו שולחים פעם......

בימים הטובים והעליזים של שנות ה-70 ותחילת ה-80.
זה יכול לתפוס, לא? או שאני טועה בגדול?

trilliane

Well-known member
מנהל
הספינה הזאת הפליגה, אני חוששת. שירים ישראליים מדי לא עובדים

ויעידו שלל שירים בניחוח ישראלי מדי שנשלחו לאירוויזיון בעשרים וחמש השנים האחרונות והתרסקו בהצבעות (מי יותר, מי פחות). לתחושתי עידן "הורה", "חי", "כאן" וכו' עבר מהעולם. אפילו בישראל שירים כאלה יצליחו בעיקר בערבי ריקודי עם...

&nbsp
אפשר לשלב ניחוח אתני (כמו ב"גולדן בוי"), זה דווקא הולך (ואפילו היה קצת ב-TOY) אבל השיר חייב להישמע עדכני ולהתכתב עם אירופה.

daniel9977

New member
אני חושב ששיר כמו נסיך החלומות (ולנטינו) יכול מאוד להצליח...

אי אפשר שלא להתאהב בסגנון כזה

trilliane

Well-known member
מנהל
אני חושבת שהוא נשמע די מיושן... ובכל מקרה לא ישראל במכוון

למעשה הציעו אותו לאילנית ב-77' והוועדה פסלה אותו כי לא רצתה שיר עם גיבור זר אלא שיר עם תוכן ישראלי. כידוע, שנה לאחר מכן ביצעה אותו גלי עטרי בפסטיבל הזמר (שמאותה שנה הוחלט שהזוכה ייצג את ישראל בתחרות) אבל זו כבר לא הייתה ועדה והוא לא נבחר ישירות ואולי לכן אישרו אותו.
&nbsp
אגב, כמות השירים הטובים שהתחרו אז, כמו גם בחלק מהקדמים הישנים (עד אמצע שנות התשעים, אפשר לומר) גורמת לי לחשוב שאולי קדם הוא רעיון רע, כי אם כבר יש כמה שירים מוצלחים הם מתחרים ראש בראש וכולם "נשרפים". לעומת זאת בשיטת ועדה כל שיר שלא נבחר יכול לנסות את מזלו שוב בשנה הבאה.

doroNimus

New member
מספיק עם השירי שכונה...עכשיו שזכינו אפשר להיות קצת איכותיים

עם שיר שקט ואומנותי. אולי אפילו לשלוח את אחד מהזמרים הוותיקים והמנוסים שלנו להראות שגם אנחנו יכולים להיות איכותיים ולא רק קרקס. כבר אין את הלחץ של לזכות

trilliane

Well-known member
מנהל
לא הבנתי, מה בעיניך "שיר שכונה"? היכן ראית "קרקס"?

רק מזכירה שכבר ניסינו להיות איכותיים עם ריטה, זה לא ממש עבד
. גם לא לאסטוניה השנה, אגב.
&nbsp
השאלה אם אנחנו רוצים להציג לאירופה את המוזיקה הכי ישראלית שיש או שאנחנו רוצים לזכות.

The SummerOf86

New member
התשובה שלי

בוודאי! בסדר יורד לפי הסבירות: השירים של צרפת, אוסטרליה, קפריסין, גרמניה, פורטוגל וסרביה, ואולי גם שוויץ ומקדוניה. ראיתי רק את האירוויזיון של שירי מיימון ולא ידעתי למה לצפות, ומאוד הופתעתי מכך שהיו שירים טובים שמאוד אהבתי!

אוסטרליה בראש ובראשונה. כל כך אהבתי אותה לאחר שנחשפתי אליה ב-Israel Calling, שלפי דעתי הייתה ההופעה הכי טובה שלה בכל העונה מבחינת החיות שלה, הכריזמה והקשר עם הקהל. משהו בהופעה שלה לא עבד ולא העביר את העוצמה ואת היכולת הפרפורמנס שאני יודעת שיש לה.
הייתי רוצה לראות משהו דומה ללוק ולאנרגיות האלו:
https://www.youtube.com/watch?v=bJQJ6rPx9k0

סרביה- אכזבו אותי באופן כללי, אבל פה זה עניין של טעם אישי. אני חושבת שממש מתאים לשלב בשיר אלמנטים של מוזיקה אלקטרונית ולעשות לו עיבוד מגניב רצח. אם הם היו הולכים על הכיוון הזה הם היו טופ 10 בקלות. בלי קשר, בא לי שייצא רמיקס מגניב אבל לא הצלחתי למצוא.

מקדוניה- הבחורה הזו יודעת לשיר אבל פשוט זייפה בהופעה. לא אהבתי את התעלול הזול עם התלבושת. שיר שהיה לו אחלה פוטנציאל.

צרפת- וואו! חשבתי שיגיעו לטופ 10.
פורטוגל- שיר שאני מאוד אוהבת, אם כי לא צפיתי להן הצלחה יתרה, אבל גם לא תיארתי שיגיעו לתחתית הטבלה!
הופתעתי גם מהדירוג הנמוך של סלובניה וספרד.

אוקראינה באופן מפתיע.

5) ולסיכום (ועם קריצה לשנה הבאה): איזה סגנון שיר הייתם שמחים לראות את ישראל שולחת בשנה הבאה (בלדה, אתנו פופ, מזרחי או אולי בכלל אופרה)?
אתנו פופ, כי שלנו כל כך מיוחד וסוחף! חוץ מזה, אני חושבת ששיר שיכול גם להפוך ללהיט בארץ זה מועדף כי ככה האירוע יקבל את אהבת הקהל.
בסופו של דבר, אם נמשיך עם 'הכוכב הבא' אז אולי אחד המתמודדים יביא איתו משהו חדש שלא ראינו קודם

baymax

New member
בואו כולם נמליץ לה על להיטים שהיא הפסידה משנים קודמות:

אפשר לומר שבעשור האחרון האירוויזיון היה כל הזמן במגמת שיפור, ובטוח היית אוהבת שירים גם משנים קודמות.

lita15

New member
תשובה

פורטוגל, ישראל, שבדיה וזה יהיה לזמן קצר
בלגיה , צרפת
כן בלגיה צרפת יוון
4) האם יש שירים שהתחלתם לאהוב דווקא אחרי התחרות? לא
5) ולסיכום (ועם קריצה לשנה הבאה): איזה סגנון שיר הייתם שמחים לראות את ישראל שולחת בשנה הבאה (בלדה, אתנו פופ, מזרחי או אולי בכלל אופרה
לא יודעת שיהיה משהו מעניין דווקה עם הפופ אנחנו מצליחים יותר

trilliane

Well-known member
מנהל
קצת?
אין לי משהו נגדו, אבל הוא באמת היה גלולת שינה...

הרגשתי שהם רצו לוודא שהם לא מארחים את התחרות גם בשנה הבאה...

tajci

New member
פוסט פוסט

השירים שאהבתי לפני התחרות, ישארו איתי עוד הרבה אחרי. בניגוד לשנים קודמות, אין שיר שתפס אותי במהלך התחרות שלא שמתי אליו לב לפני.
התאכזבתי קצת מההופעה של צרפת, שהיה חסר בה משהוא. הם הלכו לאיבוד בבמה הענקית. חבל.
גם אוקראינה עם הארון דרקולה פספוס, הופעה יותר פשוטה, יכלה לעזור לשיר לסיים גבוה יותר(גם היותם שיר פתיחה הרס להם).
הופתעתי ממש מהמיקום הגרוע של פינלנד, צרפת ובולגריה.
מקווה ששנה הבאה השתפ עם טדי ימשך. אין כרגע גוף אחר בארץ שמשקיע בתחרות בצורה כזאת, ויותר חשוב בהצלחה כזאת!!!
אני חושב שהם צריכים טיפה לשנות פורמט, בזכות הזכייה(למרות שלאור הניצחון ראוי ולגטימי להשאיר את אותה המתכונת). הייתי מביא לתכנית מתמודדי עבר בולטים ועושה קדם אמיתי בינהם. כמובן שהייתי מביא אומנים רצינים ומיוחדים ומחבר אותם עם יוצרים. אין ספק שרבים יהיו מוכנים להשתתף השנה לאור החשיפה וההצלחה של התחרות בארץ. בנוסף יהיה רייטינג מטורף והאופציה של מקפצה לחו״ל מסקרנת הרבה זמרים. בקיצור הפנטזיה שבקדם ישתתפו מרינה מקסמיליאן, מיי פיינגולד, עידן עמדי, עומר אדם, שירי מימון, נינט?!, גבסו, בועז מעודה ועוד כמה תותחים כבדים ששכחתי. הייתי מוסיף עוד כמה אומנים מוכרים. כל שיר שיבחר בדרך הזאת יהיה מבורך.

Meytal251

New member
עונה :)

האם יש שירים שאהבם לשמוע וישארו או יכנסו לפלייליסט שלכם? כן- בלארוס, ישראל, קפריסין וצרפת.
האם שירים שאהבתם במיוחד אכזבו אתכם בהופעה החיה בחצי הגמר ובגמר? לצערי בלארוס, בולגריה ומקדוניה לא עברו טוב בהופעה החייה- נראו סתמיים, וכל הקסם שבסטודיו אבד.
האם שירים שאהבתם וצפיתם להם מקום גבוה נשארו בתחתית הטבלה? צרפת (מודה שמשהו בהופעה היה חסר), שוויץ (הייתה הופעה מעולה בעיניי, לא ברור לי איך לא עלו). הייתה מעלה לגמר גם את בלארוס, למרות ההופעה. השיר מצוין.
האם יש שירים שהתחלתם לאהוב דווקא אחרי התחרות? לא. אני אוהבת את אותם השירים, אין הפתעה גדולה.
ולסיכום: סגנון שיר- פחות משנה. העיקר שיר טוב... בתאכלס הייתי שמחה לחזרה של שירי מיימון עם פופ מרים :) או עידן רייכל.. אבל זה באמת בגדר חלום (למרות שאחרי שישראל ניצחה באירוויזיון, הכל כבר נראה אפשרי...)

Meytal251

New member
עוד שיר מעולה שמופתעת שלא הצליח...

נורווגיה! כל המשפחה שלי עפה עליו. להיט שלא ברור לי איך סיים באמצע הטבלה. הייתי בטוחה ששמור לו לפחות מקום בעשירייה.

למעלה