התנגדויות החרדים - מה לדעתכם יקרה עם החזרות הגנרליות?

shay1810

New member
התנגדויות החרדים - מה לדעתכם יקרה עם החזרות הגנרליות?

פרסמו בכלי התקשורת השונים שהחרדים מתנגדים נחרצות לחילול השבת בעקבות האירוויזיון. אני לא רואה כל אופציה שתפתור את הבעיה הזו - הרי החזרה הגנרלית וחזרת השופטים בערב יום שישי.

מירי רגב אמרה היום בתכנית עם קרן מרציאנו בערוץ 12 כי יבדקו אם אפשר לקיים את חזרת השופטים לפני כניסת השבת.

זו נשמעת לי נקודה מאוד בעייתית.
מה דעתכם?

shay1810

New member
נקודה נוספת - מה לדעתכם יהיה הקונספט של האירוויזיון?

בפורטוגל למשל הקפידו על אלמנט הים והאוקיינוס.
מה הכיוון הישראלי להערכתם?
&nbsp
אני מתרגש מהחודשים הקרובים ומהעניין שיהיה בפורום.
רק שהפוליטיקאים לא יתערבו ויהרסו לנו את הכיף.

Shirly23

New member
הלוואי והחרדים יהיו הבעיה היחידה שלנו

טרור ופיגועים זה מה שמלחיץ הרבה יותר. אנחנו עלולים למצוא את עצמנו שופכים מאות מיליונים ופיגוע ראווה אחד שבוע לפני יבריח מפה את כולם ואת האירוע למדינה אחרת. לגבי החרדים לא יהיה פתרון. חזרת השופטים של הגמר לא תהיה בשבת בצהריים. וצריך גם לעשות חזרה נוספת לפני ערב הגמר עצמו, ביום שבת בצהריים. מאמינה שהחרדים כמו חרדים יקבלו הבטחה לכמה מיליונים לישיבות שלהם ואז הם ישבו בשקט. עוד חשש זה מחרמות. מאוד חוששת שמדינות יחרימו אותנו בלחץ ה-BDS או בכלל...

bigop1

New member
יכול להיות משבר אם החרדים לא יתפשרו

כי יש חזרת שופטים בערב יום שישי

בטוח שתמצא פשרה

החרדים יאלצו לקפל את הזנב שלהם כמו שנעשה בצ'ירו דה איטליה.
התחרות תביא המון תועלת לישראל, אי אפשר לוותר על דבר כזה. אז אולי באמת תמצא פשרה כמו אי קיום חזרות לאחר כניסת שבת או כל היתר רבני מיוחד שקר כלשהו...
אנחנו חייבים להתבלט באור חיובי ולא פרימטיבי נחות בגלל חרדים. שיסתמו וינוחו פעם ב20 שנה.

shay1810

New member
איך אפשר לעשות חזרות עד לכניסת שבת?

זה לא אפשרי מבחינת לוחות זמנים.
הולך להיות כאב ראש לא קטן לתאגיד...
&nbsp

בלואנגל

New member
גם ב-99' הם התנגדו

היה איום מצד החרדים לקיים הפגנה המונית מחוץ לבנייני האומה.
איכשהו בסוף זה עבר בשלום. בסרט "ערב טוב אירופה" הראו שבנייני האומה היו סגורים במהלך השבת.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
הבעיה היא דווקא פחות בשישי; זה סוף מאי, השבת לא נכנסת מוקדם

וזה לא אסון לעשות את החזרה אחה"צ, זה עוד איכשהו פתיר.
&nbsp
אבל ביום שבת השבת יוצאת מאוחר, ומן הסתם אי אפשר להתחיל להתארגן רק לאחר מכן... יש הכנות וארגונים כל השבת. אין שום מצב להימנע מחילול שבת המוני לפני הגמר (ע"י רבים שאינם יהודים, ועדיין). אירוויזיון = חילול שבת, נקודה.

michkohe

New member
את מי מעניינת השבת??? מי שרוצה לשמור שישמור אצלו בבית!

מה זה הכפייה הזאת? אתה עוד מעודד את זה

trilliane

Well-known member
מנהל
היא מעניינת הרבה אנשים בישראל. אני אישית אתאיסטית, נעים מאוד

לא "עודדתי" שום דבר, ציינתי עובדות.

debys

New member
יש משהו לא הוגן כלפי היהודים בתחרות

התחרות מקפידה מזה שנים שלא יהיה שום חזרה או הופעה בימי ראשון ושישי לכבד את ימי השבתון של הנוצרים והמוסלמים. אבל תמיד יש חזרה בשבת ולא מכבדים את יום השבתון היהודי. זו הסיבה שאף פעם דתיים לא יכולים להשתתף בתחרות הזו.
ישראל היתה צריכה להגיד משהו בנידון. אבל כרגיל אנחנו תמיד פראיירים.

trilliane

Well-known member
מנהל
הא? היו (לפחות השנה) חזרות הן בימי ראשון והן בשישי

debys

New member
שים לב למתי היו החזרות-כנס

החזרות היו בראשון בלילה שזה כבר למעשה יום שני. ושישי בלילה-שזה שבת.
זה לא היה בימי השבתון שלהם מעולם.

T B N

New member
החזרות בימי ראשון ושישי התחילו ב-10 בבוקר. :)

מצורף לוח החזרות המלא

debys

New member
בועז מעודה שחזר בתשובה דיבר על זה

והוא אמר אז את מה שרשמתי. הוא הרי השתתף באירוויזיון.
ייתכן שמאז שחלו שינויים באירווזיון השתנו הדברים.
יש גם חזרות שחייבים להשתתף ויש חזרות שלא.
אבל הגמר הגדול נערך דווקא בשבת.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני אישה, וכתבת שטויות. החזרות היו משעות אחה"צ ולא בלילה

ובכל מקרה חילופי יום עם שקיעת השמש זה ביהדות, לא בנצרות. בנצרות התאריך מתחלף בחצות הליל. וגם אין להם איסור דתי על עבודה בשבת ביום המנוחה, כך שזה גם לא רלוונטי.
&nbsp
לגבי היחס ליום שישי באסלאם:
"עבור המוסלמים זהו היום המקודש בשבוע (על-פי הקוראן, סורה 62, פסוק 9), יום שבו מתנהלת תפילה המונית במסגדים הכוללת דרשה. לפיכך הוא מכונה בערבית "יום אל-ג'ומעה", כלומר "יום ההתכנסות" או "יום הקהל" (בערבית: يوم الجمعة).
המסורת המוסלמית אומרת בפירוש שאין זה יום מנוחה (מרובה איסורים), ואחרי כינוס התפילה מותר למוסלמים להמשיך בעסקיהם".
https://he.wikipedia.org/wiki/יום_שישי#חשיבות_דתית
&nbsp
כמה שטויות אפשר לכתוב רק כדי לנסות להצדיק בשקרים ש"תמיד דופקים את היהודים"?

debys

New member
אז את אישה, לא שמתי לב

אני רושמת ישר בלי לראות מי כתב. לא בכוונה מצטערת....
אני יודעת שהם לא שובתים ממלאכה ביום השבתון שלהם-אבל עדיין מכבדים אותו. הם עסוקים בדברים אחרים כמו ללכת לכנסיה או למסגד באותו יום.
האירוויזיון לא היה צריך להיערך בשבת, בדיוק כשם שהוא לא נערך בשישי או בראשון. זה למעשה מה שהתכוונתי.

trilliane

Well-known member
מנהל
האירוויזיון נערך במוצאי שבת במשך עשורים רבים בלי קשר ליהדות

מדובר בתחרות אירופית ביבשת שבה יום המנוחה הוא ראשון, ולכן מוצ"ש הוא מועד נוח לקיום תחרות בשעות הערב שמסתיימת מאוחר, כי למוחרת לא הולכים לעבודה (זה מכוון לצופים, לא למשתתפים). מכיוון שכיום כבר יש שני חצאי גמרים בשלישי ובחמישי + אירועים נוספים וחזרות בין לבין (כן, גם בראשון ובשישי, לגמרי) בלאו הכי אין מועד נוח יותר להזיז אליו. גם אין שום סיבה לצפות שיבשת שלמה תזיז את התחרות לפי מה שמתאים למדינת ישראל הקטנה, שבכלל אינה חלק מאירופה... אנחנו אומנם חברים באיגוד השידור האירופאי, אבל מכאן ועד להכתיב להם את הלו"ז... בואי.

debys

New member
כשהגמר נערך אצלנו-הם יכולים לכבד.

לא מבקשים כל פעם, פעם ב20 שנה זה בסדר.
חצי גמר בראשון ובשלישי וביום חמישי תחרות הגמר-גם זה פיתרון.
צריך רק לרצות זה הכל.
גם לנו לא נוח לצפות כל הלילה ולמחרת צריך ללכת לעבוד. ואצלנו זה שעה יותר מאוחר.
ואגב היום באירופה יש גם חופש בימי שישי-הרי היום אירופה מלאה במוסלמים. אז יום חמישי מצוין כי למחרת לא עובדים גם אצליהם.

למעלה