אז איפה יארח האירוויזיון הבא? אלו שתי האופציות החמות

L e j l a

New member
אז איפה יארח האירוויזיון הבא? אלו שתי האופציות החמות

האופציה הראשונה היא איצטדיון טדי בירושלים עם כ-32,000 מקומות. במידה וייבחר יעבור קירוי.
האופציה השנייה היא היכל הפיס בארנה בירושלים עם כ-15,000 מקומות.

מה אתם חושבים? מהי הבחירה הכי טובה?

המספרים נמוכים יותר בגלל בניית הבמה שגוזלת מקום

בכל אופן, קירוי אינה אופציה, כי כדי שהאיצטדיון יהיה מקורה ומוכן לעבודה כבר בחודש אפריל 2019, צריך להתחיל בזה מחר בבוקר. לא יקרה.
מלבד זאת, אי אפשר להשבית את המקום מהפעילויות והמשחקים שמתקיימים בו לשיפוצים.
אומנם יש פיתרונות מהירים לקירוי בימינו, רק שזה מרגיש כמו לשבור את הראש.

אני מעדיף שהתחרות לא תהיה מול קהל של 30,000. היינו בסרט דומה ב-2001, וחלק גדול מהקהל היו סתם סקרנים ולא חובבים אמיתיים. אחד הסתובב בלי חולצה בין הכיסאות.
חבל שזה יהיה אירוע שיגיעו לשם ישראלים רק בגלל שזה בטלוויזיה וכי זה בינלאומי.

trilliane

Well-known member
מנהל
קראתי איפשהו שהרעיון הוא בניית אוהל ולא קירוי

בלואנגל

New member
בעניין מספר המושבים

אכן, הקמת הבמה גוזלת מקומות, אבל אל תשכח שבכל אזור המגרש עצמו מוכרים כרטיסים בעמידה (או שיסדרו שם כיסאות), כך שנראה לי שזה יתקזז.

MM22

New member
כמה שיותר מקומות ....

אם ליזראל קולינג הגיעו בין 20 ל 30 אלף אנשים ..... , לא נראה לי שתהייה בעיה בכלל למלא את אולם האירוויזיון .

צריכים גם לקחת בחשבון שהמקומות באולם יירדו בצורה משמעותית לאחר הקמת הבמה , התפאורה והגרין רום .
אם יש כרגע 30 אלף מקומות בטדי .... אני מאמין שיירדו לפחות 10 אלף בגלל הבמה והציוד .
אם בארנה יש 15000 מקומות , לאחר הקמת הבמה יישארו 10000 בלבד .

האירוויזיון חייב להיות גדול בכדי לכסות את העלות של ההפקה .
אם לא יהיו הרבה כרטיסים , לא יהיו הרבה תיירים שיגיעו .

בהצלחה לנו .
סוף סוף יש לנו כאב ראש - טוב וחיובי

TA2020

New member
למען האמת אני חושב שפיס ארנה הוא הבחירה הטובה ביותר

לא צריך לקרות איצטדיונים ולא צריך להיסחף.
ידוע שעלות האירוח היא אסטרונומית וכמובן כל הלוגיסטיקה היא כזו במימדים שאנו לא מכירים ורגילים בישראל.
לכן צריך להיות חכם ולנצל את התקציב בצורה הגיונית. לא להשתגע אלא להישאר שפויים ורציניים. עדיף להשקיע את הכסף בבמה יפה ומכובדת (עם מסכי לד כמובן), מופעי פתיחה וביניים יפים ומעניינים, פרסום ראוי וכמובן גלויות מגניבות.
רשימת הגורמים עוד ארוכה מאוד אבל אלו דברים ראשונים שקפצו לי לראש עכשיו...

אני אהבתי שתאגיד כאן כבר הודיע

שאם משרדי הממשלה השונים שיממנו את האירוע יתערבו בתכנים "לא נוכל לארח את התחרות". ככה, במשפט אחד, קליל ולכאורה כנה ותמים - הופיעה סחיטה ודרישה לכספים.
ככה עובדים, כל הכבוד להם, ובזכות זה יהיה תקציב לתחרות.
מעבר לכך, יזדקקו בספונסרים רבים - לדעתי עלולה להיות פה בעיה בגלל האירוח בירושלים, אבל עדיין יימצאו כמה חברות עם כוח שיממנו, כמו שקורה עם אירועים אחרים שמתקיימים בירושלים.

TA2020

New member
ספונסרים יש כל שנה אז ככה שזו לא בעיה

חלק מהתקציב מגיע גם מה-EBU ומגורמים נוספים שמשלמים על התחרות כל שנה... אז ככה שאני מאמין שכסף יהיה.

מה שכן, עצם האירוח בירושלים (שהוא מתבקש) הוא בעייתי מבחינה בטחונית, לוגיסטית ועוד. צריך לפתור את זה בדרך חכמה!

יש כתבה בוואלה שעוסקת בדיוק בנושא הזה ובעוד כמה מעניינים
https://e.walla.co.il/item/3157533

הוא בעייתי מבחינה ביטחונית כי מדובר בשבועיים

לא במירוץ אופניים של 4 שעות ביום שישי בבוקר. וגם בעייתי, או בעיקר, בגלל שגם אם יקיפו ב-2-3 טבעות את האולם באנשי יס"מ, מג"ב, משטרה ומה לא - עדיין יש צורך לאבטח את התיירים והעיתונאים במהלך כל הביקור שלהם בעיר בכל נקודה ונקודה.
אני מניח שחלק מהעלות של האירוע לא תהיה ההפקה אלא דווקא של המערכת הביטחונית של ישראל שתכנס ל"מבצע אירוויזיון" לאבטחת כל העיר. זה ככה בנוסף ל-100 מיליון שעליו מדברים.
מעבר לכך, מבחינה תדמיתית עשויה להיות פגיעה דווקא באופן בו ישראל מתוארת: אבטחה בכל מקום, תחושה שמוזר לטייל ככה וכו'.

זה יהיה מבאס להיות מעריץ באירוויזיון שייערך בירושלים. חלק מהעניין זה לטייל, לבלות במסיבות של הומואים ולהיות בגריינדר. בהצלחה עם זה!

trilliane

Well-known member
מנהל
גם בת"א תהיה אבטחה מטורפת, מה נסגר אתכם

ואפשר לבלות במסיבות גם בת"א, ירושלים נמצאת במרחק שעה נסיעה לכל היותר, לא צריך לעשות מזה עניין.

Yarinv

New member
אנחת רווחה גדולה שזכינו בעידן "כאן"

גם בהקשר של המנחים, שעל אף שיש סיכוי שנקבל ליהוק מצ'וקמק - הגוף הזה הוא הרבה יותר נקי מהארכאים, הקומבינטורים וקשרי הממשל שהיו לערוץ הראשון.
ל"כאן" יש פאסון אלגנטי, צוות צעיר, רענן ואנרגטי - וזה מונע מאיתנו מראש טרגדיות הפקה קשות.

dosfer

New member
אצטדיון טדי, נראה יותר מרשים

השני נראה עלוב ומיושן

Shellpearl

New member
ראש הממשלה: "מי שלא רצה את ירושלים באירוויזיון,

יקבל את האירוויזיון בירושלים". חח..

inbal321

New member
השאלה היא לא כמה מקומות יש באולם

השאלה היא כמה מקומות יישארו באולם אחרי שיתאימו אותו לאירוויזיון

Shirly23

New member
ירושלים לא מתאימה בעליל

אתם באמת רוצים אירוויזיון שמיום שישי ועד מוצ"ש של הגמר לעיתונאים ולמעריצים לא יהיה אפילו איפה לשתות קפה ? ואין תחבורה ציבורית נורמלית אז אל תגידו לי שהם יהיו בתל אביב. אני ממש מדמיינת את רכבת מרכז ואלפי תיירים ממתינים לקו 480...נו באמת... שלא לדבר על החרדים ועל חילול השבת. מירי רגב עכשיו בראיון לערוץ 2 עדכנה שהחרדים כבר פנו אליה והבהירו שהם לא יסכימו לחילול שבת. איך בדיוק יהיו חזרות גנרליות לגמר אם לא ביום שישי ובשבת בצהריים ? החרדים יעשו שם פרובוקציות נוראיות וזה עוד בלי לדבר על הסיכונים ממחבלים. שאלוהים יעזור לנו. רק תל אביב. ואף מילה על הפיס ארנה המביך...

roger2014

New member
מה כל כך מביך בפיס ארנה? ההיכל הכי מודרני וגדול שיש בארץ

יותר מיד אליהו

Shirly23

New member
את הפסטיגל בחנוכה בקושי הצליחו להפיק שם

האקוסטיקה מזוויעה, התחבורה לשם כמעט בלתי אפשרית, אין באזור מסעדות ומקומות בילוי והאולם קטן מידי. אני לא רוצה אירוויזיון עם 10,000 איש. השנה היו כ-13,000 איש בליסבון וזה היה נראה עלוב. ליזראל קולינג הגיעו 30,000 איש אז לתחרות הגדולה יהיה ביקוש עצום !!! בפיס ארנה יהיו נניח 10,000 איש מה שאומר שיהיו כרטיסים למשהו כמו 5,000 ישראלים ? למה להפוך אירוע לאומי כזה למשהו מצומצם וקטן כ"כ ? צריך לעשות חגיגה ובגדול. רק איצטדיון טדי יכול אבל בישראל כמו בישראל קשה לי להאמין שיצליחו לבנות שם תקרה תוך פחות משנה.

Mans Zelmerlow

New member
הפיס ארנה צמוד לטדי, התחבורה לטדי היא אותה תחבורה לפיס ארנה

הפיס ארנה קרוב לתחנת רכבת מלחה והוא אולם מודרני וחדיש שנפתח לפני כמה שנים בודדות.
להזכירכם שב- 2013 האירוויזיון התקיים במאלמו ארנה, אולם שמכיל 13-15K, דיי זהה לכמות של הארנה (אמנם זה היה אחד האירוויזיונים השנואים עליי, אבל לא משנה), אם יסדרו את הארנה כך שיותאים ל- 13K צופים זה יספיק.
ברור שקירוי טדי נשמע מדהים, אבל צריך להיכנס לפרופרוציות ועם כל עלויות האבטחה, לא יהיה רלוונטי להוציא כ"כ הרבה כסף על קירוי. אני חושב שהארנה זה פתרון מעולה! בתל אביב אני לא יכול לחשוב על מיקום נורמלי חוץ ממנורה, אבל האולם מיושן וקטן יותר מהארנה. מעבר לזה, שום מיקום לא יכול להיות רלוונטי שם, בלומפילד עוד בשיפוצים לשנה-שנתיים הקרובות והוא גם לא צפוי לעבור קירוי בסוף התהליך.

למעלה