פורסמו שמות השירים והמבצעים ב Eesti Laul האסטוני

mati020202

New member
פורסמו שמות השירים והמבצעים ב Eesti Laul האסטוני

https://eurovoix.com/2017/11/10/estonia-eesti-laul-2018-participants-announced/

בין השמות המוכרים נימצא סטיג רסטה שיצג את אסטוניה ב 2015 בוינה יחד אלינה בורג , גם ג׳רלי פאדר שיצגה את אסוניה בהלסינקי 2007 חוזרת,ומי שעוד חוזר הוא לא אחר מאשר רולף שחוזר לנסות את מזלו בפעם השביעית .

צוות Kuss

New member
הקדם האסטוני הוא האירוע שאני הכי מתבייש בו בעולם האירוויזי

כל שנה... * כ ל ש נ ה * כלללל שנההההה אותו הסיפור: הקדם מלא בעשרות שירי אוונגראד, אמני שוליים, רוק, פסיכדלי, דברים שרחוקים אלפי שנות אור מהמיינסטרים, ומה בסוף זוכה? השלאגר היחיד שמשתתף. כל שנה זה קורה. פשוט כל שנה. תמיד. תמיד תמיד. למה שהשנה זה יהיה אחרת? שילכו קיבינימאט. אסטונים ארורים.

אדן ריי לא רע בכלל

שיר ממכר
האזנתי פעם אחת וזהו. ואז קלטתי שאני מזמזם אותו. נשאר לי בראש. אז האזנתי פעם שנייה. לא יודע אם לנצחון אבל אחלה

tajci

New member
מרגש

הקדם הכי איכותי, שאני הכי מחכה לו...
בשנה שעברה היתה רמה גבוהה במיוחד, אני מקווה שהשנה הם ימשיכו...
מהרשימה שפורסמה אני אמביוולנטי. מצד אחד מאוכזב לא לראות שם את Sandra Nurmsalu (או קאמבק נוסף של דניאל לוי), מצד שני יש כמות גדולה יותר של שירים בשפה האסטונית. אז זה מעניין.
לאורך השנים באמת מדובר בקדם הכי מיוחד, שונה, מגוון, אנדרגראונדי - ובאמת במקרים רבים השיר הטוב ביותר לא תמיד זוכה. אבל תמיד אני מוצא בתחרות הזאת הכי הרבה עיניין! (פשוט צריך לשחרר ולהינות מהשירים המעולים ופחות להתאכזב מהליך הבחירה המעצבן).
בשנה שעברה זכה שיר שמהרגע הראשון התמכרתי אליו למרות שהיה טראשי לחלוטין והיה ברור שהוא או יצליח בגדול או יתרסק בגדול. מאוד התאכזבתי מהכישלון שלהם אבל אני מקווה שזה יהפוך את הבחירה השנה ליצירתית ואמיצה יותר.
צרפתי פה שיר מהשנה שעברה, שפשוט עושה לי את זה. מקווה ששיר כזה יפתיע השנה
https://www.youtube.com/watch?v=mLj1OPAhH_8
דרך אגב, אם יש לכם במקרה קובץ של התחרות מהשנה שעברה, אשמח לשיתוף. תודה.

alma velama

New member
פייר? לא בטוחה

הייתי נזהרת מהאינדי-רוק עם קריצה נוסטלגית לסאונד של הניינטיז. בכלל לא משוכנעת שזה הכיוון הנכון בשביל אסטוניה, כמו שזה לא עבד עם יורי ב-2016 ועם מלקולם לינקולן ב-2010, על אחת כמה וכמה עם 'ורונה'...
'ורונה' מלכתחילה היה בעייתי משום שהוא סיים שישי אצל השופטים וראשון בטלווטינג וברגע שהגיע לסיבוב ההכרעה של 3 הגדולים על ידי הקהל בבית בלבד, הוא גרף 55% מהקולות. באירוויזיון עצמו התקבלה תמונת מראה עוד יותר מוגדלת: מקום שישי בטלווטינג ו-17 אצל השופטים. תוסיף לזה הופעה לחוצה וזומים על מבט ה'פסיכו' של קויט וקיבלת אסון בהתהוות (תמיד קל לומר את זה במבט לאחור, אבל זאת הייתה ממש תאונה מהצליל הראשון.)
בשביל מדינה עם מיליון וחצי תושבים, כמות הכישרון והיצירתיות שם מדהימה. זה ממש לא מובן מאליו להציג 20 שירים חדשים מדי שנה, אבל צריך לבטל את שלב הסופר-פיינל המיותר כדי שההכרעה לא תהיה בידי הקהל בלבד וגם לא לחשוש משיר באסטונית עם מוטיבים אתניים.

tajci

New member
מלקולם לינקולן היה אחד ה

האהובים עליי ב2010. חבל שנכשל...
אני שמח לגלות מדי שנה, יצירות מגוונות ומעניינות מהמדינה המופלאה הזאת, ומסכים עם מה שכתבת על המוזיקה באסטוניה. אם לא לייצוג המדינה, אז לפחות בשביל להוסיף עוד התמכרויות לפלייליסטים שלי!
את יורי פחות אהבתי, כי השיר לא היה מספיק טוב, וההופעה היתה ממש לחוצה וחלשה. הוא לא הגיע לרמה ולאיכות של מלקולם לינקולן שהביאו אחלה יציאה לתחרות.
באופן אישי, יש משהוא מהפנט בשפה האסטונית. בשיר שצירפתי למעלה, יש מימד שסוחף אותי. אשמח גם למשהוא פחות רוק אינדי ויותר בסגנון ששלחו ב2009.
מה שבטוח בעיני הוא שיש למה לצפות מהם השנה. אבל אין ספק שמשהוא בשיטה שם צריך להשתנות.

צוות Kuss

New member
זה הפספוס הכי גדול שלהם מהשנים האחרונות

Willo the Wisp

New member
זה באמת פספוס גדול

מצד שני עצם זה ששיר כזה ״לא מתאים לאירוויזיון״ בכלל עבר את המיון לקדם אירוויזיון ואף הגיע לטופ 5 בגמר - לא מובן מאליו ולא היה קורה כמעט באף מדינה אחרת.

tajci

New member
מסכים, אחד השירים

היפים שהשתתפו שם, ובאמת רק באסטוניה שיר כזה מצליח ומגיע לתחרות. זאת הסיבה לציפייה הגדולה שלי מהם כל שנה.

צוות Kuss

New member
וזה הפספוס הכי גדול שלהם אוור

זה גם אחד משירי הקדמים הטובים בכל הזמנים

Brady

New member
הו כמה שירים טובים יש פה

וויני ללא ספק אחד הפספוסים הכי גדולים שהיו אבר. שונא את אסטוניה מאז.
&nbsp
מלקולם זה האסטוני הטוב ביותר (כן, יותר מ09)
סייס היפה היה צריך לזכות בקלות, במקום השיר העקום שסחף את אירופה מהמקום האחרון בסמי.
ובמקום להתעסק בחובות ולהרחיק מדינות מסכנות כמו מקדוניה, אסטוניה הייתה צריכה להיענש על דברים הרבה יותר מסוכנים, כמו ורונה.

alma velama

New member
גירסת פאנק לאגדת עם אסטונית - לא פחות ולא יותר.

מספרים על גיבור לאומי אסטוני KALEVIPOEG ('בן-כלב' המלך). הוא נסע לפינלנד, השתכר והחליף אגרופים עם כל מי שנקרה בדרכו. השיר עצמו מבוסס על משקל שירת עם אסטונית קדומה שנקראת REGILAUL. ההנגנה היא מונוטונית אך באותה עת הולכת ונעשית דינמית יותר. בהנחה שפו-דוב ידעו מה הם עושים, השיר הזה הוא סוג של טקס גירוש שדים חורשי רוע או בקיצור: היפטרות מכל החרא שנערם אצלנו אחרי יום של פורענות.
וכמובן השיר שהכי מתקרב אליו הוא זה...
https://www.youtube.com/watch?v=v4Y0HOPL5GU

צוות Kuss

New member
ומשהו יותר מיינסטרימי מהעשור הקודם

שהפסיד ל... כמובן, שלאגר זול
טוב חלאס, אני עוד רגע מצטרף לדאע״ש מרוב עצבים. אני עם אסטוניה גמרתי.

Willo the Wisp

New member
הכל בגלל קובי אושרת אגב

בשנה הזאת לא היה טלווט, רק שופטים בינלאומיים. קובי אושרת דיזז את השלאגר המשובד ולאינס נתן רק נקודה או שתיים וגרם לה להפסיד בנקודות ספורות. תנועת ה-bds פתחה סניף ראשון בטאלין למחרת.

alma velama

New member
סיבה טובה להאשים השנה את אלונה מיר

כי אלון אמיר הוא אחד מתוך 15 חברי הוועדה שהכריעו מי יהיו 20 המאושרים באסטי השנה. וגם במלטה. ועוד ידו נטויה.

צוות Kuss

New member
זה מסביר את איומי ההתאבדות של מספר חברי פורום

אחרי הזכייה של לורדי אותה השנה. זעקות השבר שהלכו כאן אז לאחר הזכייה זכורות לי היטב עד היום. מי שמעז להתעסק להם עם השלאגר מקבל מנה אחת אפיים.

צוות Kuss

New member
ועוד יצירת מופת אחת שלעולם לא תשכח

אמנם עברו 13 שנים אבל אני עד היום מרטיב במיטה בגלל הטראומה מכך שהשיר הזה לא הגיע לאירוויז.

למעלה