aSongForX: מסע בעקבות הנוסטלגיה

צוות Kuss

New member
aSongForX: מסע בעקבות הנוסטלגיה

בשרשור זה נזכר ב-7 התחרויות הקודמות של aSongForX, ברגעים הגדולים והמפתיעים, בשירים המשתתפים, וכן בסודות עסיסיים מאחורי הקלעים.

אל תפספסו

צוות Kuss

New member
תחרות הפורום ה-1

שנה: 2010
נושא התחרות: שירים שמעולם לא יצאו כסינגלים
המתמודד הזוכה: V e n g a
השיר הזוכה:
LCD Soundsystem - New York, I Love You But You're Bringing Me Down

הידעת?

בתחרות הראשונה הורשו להשתתף אך ורק חברי פורום שחצו את גיל 18, על מנת לקדם תחרות ברמה גבוהה עם שירים יותר אלטרנטיביים ופחות שלאגריים. זה עבד.

צוות Kuss

New member
תחרות הפורום ה-2

שנה: 2011
נושא התחרות: שירים עם מספרים (שירים עם מספר כלשהו בכותרת השיר)
השירים המשתתפים: תקציר השירים
המתמודד הזוכה: Frank Mills
השיר הזוכה: Damien Rice - 9 Crimes

הידעת?

בתחרויות הראשונות שמות השירים והמבצעים הוסתרו על מנת לגרום למתמודדים להצביע ללא כל דיעה קדומה. כל מתמודד קיבל שם קוד (בד"כ של מדינה כלשהי) ולא ידע מה שם השירים המתחרים ואילו זמרים מבצעים את השירים עד לחשיפת התוצאות.

צוות Kuss

New member
תחרות הפורום ה-3

שנה: 2012
נושא התחרות: שירים עם כותרות אירוויזיוניות (שירים שכותרת השיר שלהם זהה אחד אחד לכותרת של שיר שהשתתף בעבר באירוויזיון)
המתמודד הזוכה: אני

השיר הזוכה: MGMT - Congratulations

הידעת?
מדובר במהדורה הגדולה ביותר בתולדות התחרות עם למעלה מ-20 משתתפים. בשנה זו הותרה לראשונה ההשתתפות בתחרות לכל הגילאים. יחד עם זאת, בשל הרמה הירודה של השירים, שחוטאת למטרת התחרות, החלטתי לגנוז את התחרות ולא להעמיד את השירים להצבעת המתמודדים. במקום צוות שופטים מיוחד בחר את הזוכה, שבמקרה היה השיר שאני שלחתי. כתוצאה מכך חברי פורום רבים החליטו להחרים את התחרות.

צוות Kuss

New member
תחרות הפורום ה-4

שנה: 2013
נושא התחרות: גיטרות חשמליות
המתמודד הזוכה: ramidanino
השיר הזוכה: Myrath - Merciless Times

הידעת?
ב-8 השנים בהן התחרות מתקיימת ניתנו 3 עונשי הרחקה ל-5 שנים מהתחרות ל-3 חברי פורום. העונשים הנ"ל ניתנים במקרי קיצון, בהם חברי פורום עוברים את גבול הטעם הטוב ומעבירים ביקורת על התחרות ו/או על מנהל התחרות. במהלך תקופת הענישה, 5 שנים כאמור, נאסר על חברי הפורום הנענשים לקחת חלק כלשהו בתחרות. עם תום תקופת העונש ניתן להם לשוב ולהשתתף.

צוות Kuss

New member
תחרות הפורום ה-5

שנה: 2014
נושא התחרות: גיטרות אקסטיות
המתמודד הזוכה: השורד שבאמת מגיע לו
השיר הזוכה: Tom Waits - Cold Cold Ground

הידעת?
בשנה זו הוצג חידוש שמעולם לא בוצע באף תחרות פורום אחרת: עיצוב תפאורה מיוחד לתחרות. החל מתחרות זו השירים הוצגו על "במה" שעוצבה במיוחד לתחרות, עם אורות וצבעים מתחלפים המייצגים אווירה מיוחדת המתאימה לכל שיר ושיר. ניתן לחזות בעיצוב הבמה בסרטון תקציר השירים המוצג לעיל.

צוות Kuss

New member
תחרות הפורום ה-6

שנה: 2015
נושא התחרות: האירוויזיון שמעולם לא היה (שירים שלדעת המתמודדים היו יכולים לנצח את האירוויזיון אילו היו משתתפים בו)
המתמודד הזוכה: Nirosss10 (קירה)
השיר הזוכה: Constantinova & Synops - Dimension

הידעת?
לאורך כל שנות התחרות שרר כלל קבוע: אסור לשלוח שירים מוכרים. המתמודדים ששלחו שיר מוכר נאלצו לשלוח שיר אחר, במקומו, כזה שאיננו להיט. איך קובעים אם השיר מוכר או לא? פשוט מאוד: אני זה שמחליט. אני מאזין לשיר, ואם אני מכיר אותו אז הוא נחשב לשיר מוכר ונפסל מהתחרות. אם אני לא מכיר את השיר הנשלח - ברוך הבא לתחרות!

צוות Kuss

New member
תחרות הפורום ה-7

שנה: 2016
נושא התחרות: רוק עולמי (שירי רוק בשפות שאינן אנגלית)
המתמודד הזוכה: Nirosss10 (קירה)
השיר הזוכה: СЛОТ - Ангел О.К

הידעת?
זו התחרות השנייה שנגנזת על ידי, הפעם בשל נסיעה דחופה לחו"ל. כששבתי מחו"ל המומנטום חלף, הוחלט שלא לחדש את התחרות ובפעם השנייה צוות שופטים מיוחד בחר את הזוכה, ולא המתמודדים עצמם.

צוות Kuss

New member
תחרות הפורום ה-8

שיר שכבר שלחתי

הנכם מוזמנים לשלוח שיר לתחרות. ניתן לשלוח שיר עד ליום 10.7 בשעה 23:59.

צוות Kuss

New member
עדכון: אנו עומדים כרגע על 10 משתתפים

מה שאומר שצריך לפחות עוד 4 כדי שהתחרות תפתח. אני סקרן לדעת אם התחרות אכן תפתח בסופו של דבר, נקווה שכן. אם לא, לא נורא.

GALxp

Well-known member

אני לא מבין את ההתעקשות על כמות המשתתפים, אבל אתה המנהל...
השיר ששלחתי גאוני לדעתי, סיימתי רק במקום התשיעי מתוך 11 באותה תחרות. אני זקוק לחוויה מתקנת, כמו פולי

צוות Kuss

New member
המשיכו לשלוח שיר שכבר שלחתם

אתם
כן
אתם
נותנים הזדמנות שנייה, אנדרה שאנסן, לשיר שכבר שלחתם.

תפוזינה, יורוקראון, RSC, ואפילו aSongForX, בין אם זה שיר ששלחתם בשנים האחרונות או אפילו זה מכבר, ובין אם שיר ששלחתם לפני עשור ומעלה. בין אם שיר שניצחתם איתו ובין אם שיר שהובסתם בגללו.

אתם
כן
אתם
נותנים סיכוי נוסף לשיר שכבר שלחתם.

בוחרים שיר שכבר שלחתם ושולחים לינק יוטיוב במסר אישי. רק אתם
כן
רק אתם
נותנים הזדמנות נוספת לשיר שכבר שלחתם.

למעלה