עוד שיר שהיה זוכה באירוויז בוודאות של 100%

צוות Kuss

New member
עוד שיר שהיה זוכה באירוויז בוודאות של 100%

לפי כמות הצפיות ביוטיוב אני מתאר לעצמי שמדובר בלהיט עולמי מוכר, אבל אני לא מאזין לרדיו ולא מכיר להיטים (כל כך לא לרמה שלי להאזין למוזיקת פופ), אבל נתקלתי בשיר הזה ביוטיוב לפני כך וכך זמן, ומדובר לדעתי בזוכה אירוויז וודאי.

קשה להסביר מהם המרכיבים שצריכים להיות בשיר אירוויז על מנת שינצח וזו מסיבה אחת פשוטה: אין נוסחה. זה פשוט צריך להיות "זה". הז'אנר עצמו לא משנה - פופ, רוק, ג'אז, קצבי, איטי, להקה, צמד, אנגלית, פורטוגזית - אין לזה משמעות. בגדול צריך זמר טוב בלייב (לא פאבארוטי אלא אחד שלא מזייף) + שיר טוב בבסיסו + דבר מה נוסף. בשיר הספציפי הזה הדבר מה הנוסף הוא הפזמון הסופר-קליט שמשדר אותות והבזקים למח שאומרים: זהו זה. DONE. יש לנו את זה.

Colfax

New member
המרכיבים שצריכים להיות בשיר אירווי על מנת שינצח דווקא ידועים

ועל כן היה לי ברור שפורטוגל תנצח השנה. מדובר על שלושה מרכיבים: סיפור, כריזמה ורגש. הסיפור היה מצבו הבריאותי של סלבדור + העובדה שפורטוגל היא המדינה הוותיקה ביותר שטרם זכתה + היעדרותו של סלבדור משתי החזרות הראשונות. על הכריזמה והרגש אין מה להוסיף. לסלבדור היה כמויות בלתי נדלות של שניהם.

גם בלי הסיפור של המצב הבריאותי, אם היה, פורטוגל הייתה מצליחה

אבל חוץ מהשיר עצמו, המתחרים האחרים, בחלקם הגדול, היו רעש וצלצולים כמו באזזז בתוך המוח, שאתה רק רוצה להשתיק. כלומר, ההצלחה של שיר אחד תלויה בכמה שהשירים האחרים מבליטים אותו.

schweine

New member
מי מהצופים ידע שסלבדור לא הופיע ל2 חזרות

או טרח לבדוק מי זה סלבדור ומה מצבו הבריאותי?
מי מהצופים יודע שפורטגל לא זכתה מעולם? הם אפילו לא יודעים מי זכה לפני 4 שנים!
איזה סיפור ורגש יש בפינלנד 2006? גרמניה 2010? יוון 2005? שוודיה 2015?
כריזמה - תצפה שוב באזר 2011.

צוות Kuss

New member
באשר לשאלה מי יודע, התשובה היא: כמעט כולם

שכן השדרן בכל מדינה מספר את כל הפרטים הללו במהלך הגלויה. השדרן הגרמני השנה הדגיש גם בסמי וגם בגמר שיש לו בעיית לב ולכן נעדר מהחזרות. גרהאם נורטון הבריטי ציין שהוא הפייבוריט לזכייה וכו׳. כך שיתכן שרסיסי הפרטים הללו חודרים לתת מודע של הצופים.

האם זה משפיע על התוצאות? לדעתי כן אבל קצת. אם השדרן אומר שהשיר הבא הוא הפייבוריט לזכייה יתכן שאתרכז יותר בצפייה או אדחה את ההליכה לשירותים לשיר הבא וכו׳.

מנגד, הכריזמה של הזמר במהלך ההופעה בהחלט משפיעה והרבה ומשדרת איתות לצופים שיש כאן מוצר טוב ומהודק ושלם.

כל אלה נכנסים תחת הקטגוריה ״דבר מה נוסף״. זה לא מספיק כדי לנצח, צריך גם שיר חזק (הקולע לטעם הצופים והשופטים) וזמר טוב (לאו דווקא בעל קול פעמונים אלא כזה שלא מזייף).

צוות Kuss

New member
מלא ישראלים עכשיו מנסים להוציא דרכון פורטוגזי

יתכן שבסך הכל ניסו להוכיח נאמנות על מנת לשפר הסיכוי לקבל הדרכון המיוחל.

schweine

New member
השנה נשברו כל כך הרבה שיאים לגבי פורטוגל -ה12 נקודות.

פשוט מטורף!

schweine

New member
אפרופו הצבעות: מישהו יודע כמה הצבעות קהל היו בסן מרינו?

הכוונה כמה סמסים היו בהצבעת הקהל.
הדוז שלהם לבולגריה בקהל מציק לי חח

schweine

New member
בדקתי עכשיו וכמעט בכל המדינות יש שדרנים

איזה כיף שבישראל אין שדרנים. הם בטח היו עושים סלט ורוב מה שהם אומרים היה לא נכון (לא זכורה לי כתבה אחת על האירו בישראל שלא הייתה בה טעות).
&nbsp
דאנקה על ההסבר.

קאבר בעברית לאהבה לשניים

לא מכיר אותם. הופיע לי ביוטיוב. יצא מקסים בעיניי. יש לו קול טוב לזמר, זיו שליט, מדויק, מלוטש, אולי מידי, מזכיר קצת את הראל סקעת. אהבתי את הטקסט, ואהבתי שהוא מתחבר ומתכוון אליו. לאהוב במקומו. יפה מאוד

eurobasket

New member
מעניין מאיזו מדינה הזמר.אם הוא מספרד באמת חבל שלא שלחה את זה

למעלה