אוקראינה מתקשה לבחור עיר מארחת לאירוויזיון 2017

E u r o b o y

New member
אוקראינה מתקשה לבחור עיר מארחת לאירוויזיון 2017

אירוויזיון 2017 בקייב, דניפרו או אודסה? ההכרזה על העיר המארחת של התחרות ה-62 נדחית שוב ושוב, וגם היום, אחרי שכבר הוכרז שהולכים להכריז על זהות העיר הבאה בה ייערך האירוויזיון - רשת השידור האוקראינית NTU דחתה את ההחלטה.

בשלב זה לא ברור מתי תוכרז סוף סוף העיר המארחת באוקראינה - זאת לאחר זכייתה של Jamala בשטוקהולם עם השיר "1944", זכייתה השנייה של אוקראינה באירוויזיון (שלי, באופן אישי, עדיין לא ברורה כלל
).

האולם שהוזכר כאחד המובילים לארח את התחרות הוא מרכז הכנסים והתערוכות של קייב (IEC), המכיל כ-11 אלף מקומות - אולם כאמור, טרם יצאה כל הודעה רשמית בנושא ולא ברור אם התחרות אכן תיערך לבסוף בקייב - או באחת משתי הערים האחרות המועמדות לאירוח. לדברי האוקראינים, עדיין ישנם בירורים אחררונים וחשובים שיש לבצע בטרם יוחלט סופית על העיר המארחת.

נכון לעכשיו, אירוויזיון 2017 מתוכנן להיערך בתאריכים 9, 11 ו-13 במאי 2017 - אולם התאריכים עשויים להשתנות בהתאם לבקשת המדינה המארחת. לישראל, בכל אופן, אין כל בעיה עם התאריכים הללו או בהמשך חודש מאי (ערב ל"ג בעומר יצוין במוצאי שבת, 13 במאי, הערב בו אמור להיערך הגמר).

לפרטים על הערים המארחות הפוטנציאליות לאירוויזיון 2017:
http://www.eurovision.tv/page/news?id=watch_live_host_city_announcement_for_eurovision_2017

Brady

New member
רוצה את אודסה

נשמעת לי יותר אטרקטיבית. אבל זו בטח תהיה קייב שוב.

L e j l a

New member
הסחבת באמת די מעצבנת אבל הבנתי שזה ככה בכל שנה

לא יודע אם דווקא מבחינת סחבת אלא יותר מבחינת העובדה שמכריזים תמיד עד סוף חודש ספטמבר. אני נוטה להאמין שקייב תארח את התחרות כמו בפעם הקודמת, למרות שאודסה נראית לי די מעניינת ואינטרקטיבית. נחכה ונראה

יצא לי לבדוק את מועד הכרזת העיר ואולם בשנים קודמות

2016 - הכרזה ב 08 יולי 2015
2015 - הכרזה ב- 06 אוגוסט 2014
2014 - הכרזה ב-02 ספטמבר 2013
2013 - הכרזה ב-30 יולי 2012
2011 - הכרזה ב-12 אוקטובר 2010. השנה הראשונה בה היה מכרז רציני לאירוויזיון
2012 - העיר באכו הוכרזה מיד אחרי הנצחון, והיה ברור כי מבחינת תשתיות היר היחידה שתוכל לארח, אך לא היה אולם. ב-08 בספטמבר האזרים הודיעו שההיכל החדש שבבניה יארח, אך הודעה רשמית מה-ebu הגיע רק ב-25 בינואר 2012.

לפני 2011 לא היה ממש הליך בחירה מכיוון שברוב השנים רק בעיר הגדולה ביותר (שב"כ היא הבירה) היו התשתיות לארח אירוע בסדר גודל שנהיה מהאירוויזיון.

2010 - אוסלו הוכרזה מיד עם הנצחון כאפשרות יחידה, כאשר האולם הכמעט גמור הוכרז ב-03 יולי

2009 - לרוסיה היו מספר ערים המסוגלות לארח, אך פוטין עצמו מיד דאג להכריז על מוסקבה הבירה. האולם היה ידוע מראש, אבל הוכרז רשמית רק ספטמבר 2008.

לפני כן, פשוט לא היה תהליך בחירה, והעיר היתה ידועה עוד לפני שהזוכה הספיק לעלות על הבמה לקבל את הגביע.

דווקא בתקופה לפני שהאירוויזיון נהיה מפלצתי, היתה יכולת לארח מחוץ לעיר הכי גדולה, ואכן הרבה מדינות בחרו באפשרות זאת, הבולטת מכולם היא כמובן מילסטריט 1993.

למעלה