אוסטריה בוחרת שיר לאירוויזיון 2016

E u r o b o y

New member
אוסטריה בוחרת שיר לאירוויזיון 2016

שנה אחרי האירוח המפואר של האירוויזיון ה-60 בווינה (והכישלון המביך בגמר במגרש הביתי עם אפס נקודות
), הגיע זמנה של המארחת היוצאת לבחור את השיר שלה לאירוויזיון 2016 בשטוקהולם - בתקווה שהפעם, היא תגיע להישג משמעותי יותר.

הערב תערוך
אוסטריה
את תחרות הקדם שלה, כשבסוף הערב ייבחר שיר נוסף שיתמודד באירוויזיון ה-61, זאת אחרי הפסקה קלה מבחירות וחשיפות השירים העונה, ובפתחו של סוף שבוע של בחירות ושלבים מקדימים נוספים בקדמים השונים באירופה.

10 שירים יתמודדו הערב על הזכות לייצג את אוסטריה בחצי הגמר הראשון בשטוקהולם 2016 ב-10 במאי:

Bella Wagner – Weapons down
LiZZA – Psycho
Vincent Bueno – All we need is that love
Lia – Runaway
Céline Roscheck & Farina Miss – Sky is the limit
Sankil Jones – One more sound
AzRaH – The one
Orry Jackson – Pieces in a puzzle
Elly – I’ll be around (Bounce)
ZOË – Loin d’ici

הזוכה ייבחר בשני סבבי הצבעה, כשבסבב הראשון ידרג צוות שופטים בו תהיה חברה גם זוכת אירוויזיון 2014, קונצ'יטה וורשט, את עשרת השירים המתמודדים - כשלהצבעת השופטים יהיה משקל של 50% בהכרעה. לשלב השני יעפילו שני השירים המובילים - והקהל בלבד יבחר מביניהם את הזוכה.

שידור ישיר של הקדם האוסטרי החל מ-21:15, באחד מהקישורים הבאים:
http://www.eurovision.tv/page/webtv?program=186663
http://tvthek.orf.at/

על פי ההימורים, ZOË אמורה להיות המנצחת הערב. האם אכן כך?
לאוסטריה

E u r o b o y

New member
איזה קדם גרוע ומשמים, ZOË היא התקווה היחידה הערב

השיר שלה יפהפה, אם כי לא ברור מה הקשר של שיר צרפתי למהדרין לאוסטריה. בכל מקרה, אם הוא ייבחר - מעניין איך הוא יתקבל באירוויזיון ואם יצליח.
&nbsp
כל יתר השירים דומים מדי אחד לשני, לא מיוחדים ולא מרגשים בעליל. זואי בולטת גם אם היא לא רוצה קודם בגלל השפה ואחר כך בגלל השיר היפה. התקווה היחידה, אולי, של אוסטריה השנה - אחרי המקום ה(כמעט) אחרון המשפיל במגרש הביתי.

shaikis26

New member
איזה קדם מעולה!!!

יש לי פה כמה פייבוריטים (לפי הסדר)
1- Sankil Jones – One more sound
2- Orry Jackson – Pieces in a puzzle
3- Vincent Bueno – All we need is that love
4- Bella Wagner – Weapons down
5- ZOË – Loin d’ici
&nbsp
כל השאר זבל!

צוות Kuss

New member
השיר של זואי מפצפץ אותי ואם זואי לא תנצח - זו היא אבדה

לא שמעתי אף שיר אחר כי אני יודע שזואי זו היא שצריכה לנסוע לשטוקהולם ולא אף אחד אחר.

VickyRosti

New member
רק זואי!

מעבר לטעם האישי שלי, שתמיד נוטה להעדיף שירים מלודיים יותר, אם אפשר גם בניחוח רטרו, ואם אפשר גם בשפות שאינן אנגלית (רציתי לומר "שפות המקור", אבל צרפתית ממש לא מדוברת באוסטריה
), השיר של זואי פשוט הכי מתבלט מול שלל שירי הפופ הסתמיים בקדם הזה. זה נכון שאין כאן שום אסונות מוסיקליים, וכל השירים סבירים בהחלט, אבל כידוע, השירים שמתרסקים באירוויזיון הם לאו דווקא האסונות המוסיקליים, אלא דווקא שירים "בסדר", שאי אפשר לומר עליהם שום דבר רע, אבל גם לא משאירים שום רושם מיוחד. בקדם האוסטרי כל השירים "בסדר", אבל עם בסדר לא מגיעים רחוק. לא שאני צופה הצלחה מסחררת לזואי, שגם כך תתקשה מאוד לעלות לגמר מסמי כל כך צפוף ומלא מדינות מקומבנות ומשקיעניות, אבל לפחות היא מביאה איזהשהו ייחוד, ועם הופעה טובה ומלאת חן אולי היא תצליח לגבור על כמה שירי פופ סטנדרטיים בעלי אופי דומה שיגדשו את הסמי.

לפי כל ההימורים זואי מנצחת ואין אף זמר אחר שיכול לתת לה פייט, אבל אסור לשכוח שיש גם שופטים, שיכולים לעשות לה סיכול ממוקד, וכמובן סופרפיינל, שבו היא לא תתמודד יותר מול 9 שירים סתמיים באנגלית, אלא רק מול אחד, ויש סכנה שצופים רבים יחשבו שזה מוזר לשלוח שיר בצרפתית לאירוויזיון, ויצביעו לשיר באנגלית כסוג של ברירת מחדל. מצד שני כבר היו מספיק מקרים לאורך ההיסטוריה של האירוויזיון שלמרות השופטים והסופרפיינל שיר כביכול פחות מסחרי הצליח לקחת את הקדם, כך שלמרות הנטייה הטבעית שלי לפסימיות פולנית אופיינית, יש עוד תקווה לזואי!

Liebe Österreicher, bitte wählt Zoë nach Stockholm! Danke!

Eurovision Aces

New member
Elly לשבדיה!

(זואי שדדה מעצמה את הניצחון אחרי ששינתה את הגרסה המקורית של השיר כדי "שיתאים לאירוויזיון", עדיין אחד השירים היותר טובים בקדם).

VickyRosti

New member
אני מקווה מאוד שהיא למדה את הלקח

הרבה דובר על כך באוסטריה ששינוי השיר שלה לאנגלית עלה לה בהרבה הצבעות, אולי אפילו בניצחון, וייתכן שהיא הפנימה את זה השנה ולא תעשה שוב את הטעות הזו (בטח שלא הערב בקדם האוסטרי, ונקווה מאוד שגם לא באירוויזיון, אם היא תזכה הערב.

Eurovision Aces

New member
בשינוי הכוונה להשנה ולא לשנה שעברה.

השיר הרבה יותר פשוט בגרסת האלבום, בעוד גרסת האירוויזיון נשמע כמו להיט של קייט ריאן לפני יותר מעשור.

VickyRosti

New member
גם לי זה עשה אסוציאציה לקייט ראיין

אבל כמי שאוהבת מאוד את השירים הצרפתיים של קייט ראיין, אני אוהבת גם את השיר של זואי, גם בגרסת האירוויזיון.

VickyRosti

New member
ולגבי שדידת הניצחון

שינוי העיבוד (שבסה"כ לא כזה בולט) הוא לא מה שימנע ממנה לנצח הערב. היא הזמרת הכי פופולארית בקדם הזה, האלבום שלה מאוד הצליח באוסטריה, ונכון לעכשיו יהיה קשה לתת לה פייט. מה שיוכל למנוע את הניצחון שלה זה או סיכול ממוקד של השופטים (אם הם אכן ירצו לסכל אותה) והסופרפיינל, שבו היא עלולה להפסיד מפני שצופים רבים עלולים להיבהל מהעובדה שייצג אותם שיר בצרפתית, ויעדיפו לבחור בשיר באנגלית (גם אם הוא לא בדיוק השיר המועד עליהם), רק כדי למנוע את נצחונה של זואי.

Love Music Yoni

New member
אני מחבב את Loin d'ici אבל הוא פשוט חופר

לדעתי אם ייבחר יגיע גג לאיזה מקום 18 בגמר במידה ויעלה בכלל.

צוות Kuss

New member
ההופעה של זואי - מ-ד-ה-י-מ-ה-! מהטובות שראיתי בחיי

אם זואי לא תנצח - אתאבד.

צוות Kuss

New member
אני עם קונצ'יטה גמרתי, לא אין אין זהו! היא גמרה אצלי

חתיכת חצופה, פשוט הרעיפה דברי בלע וארס על זואי, אולי קנאה בה ולא רצתה שתגנוב לה את הטייטל. זואי (שאגב השמינה בטירוף מאז שנה שעברה) ציינה שהזכייה הראשונה של אוסטריה הייתה גם בצרפתית (מרסי שרי), וקונצ'יטה צפתה מהצד ונאכלה קנאה שלא הוזכרה על ידה. קונצ'יטה, את גמורה אצלי.

Willo the Wisp

New member
היית מת. קונספט נוראי להופעה

״הנסיכה רינת בארץ ההזיות על אסיד״. לשיר קוראים ״רחוק מכאן״ אז היא מטיילת בארץ קסומה ורחוקה מכאן. וואו. מבריק
. אם היא תצליח לנצח למרות השופטים היא תצטרך לעשות פרסה ולחשב מסלול מחדש אם בא לה להגיע לגמר. אל תנסה לקרוא לשומרים כי הם לא יבואו.

צוות Kuss

New member
לא יודע מה אתה ראית, אבל אני ראיתי הופעה מעולה

שימוש יפה במסך הוידאו מבלי לנסות לחקות את מונס או מישהו אחר. זה היה מאוד ורוד, מאוד מוגזם, ואהבתי. אבל זה עניין של טעם. דבר אחד בטוח - אף שיר אחר לא מתקרב לקרסוליים של זואי בקדם הפח הזה. אבל קונצ'יטה אכולת הקנאה פשוט טנפה על זואי משל הייתה מחוקק רוסי השולל זכויות מנשים עם זקן.

Willo the Wisp

New member
הקדם לגמרי פח

זואי באמת קצת העירה אותי מהתרדמת, היא יפה וחמודה ואני מחבב + את השיר שלה. אבל ההופעה, מושקעת ככל שהיתה, נראתה לי כמו משהו מקלטת ילדים, בעיקר בהתחלה, והשיר דווקא צריך הופעה מתוחכמת וקוסמופוליטית לדעתי. עם כל הכבוד לזה שהיא לא חיקוי של מונס, באמת לא דבר מובן מאליו השנה.
ואל תיקח את קונצ׳יטה ללב. חופשי תסמונת מלכת הדבורים שמגיעה לפסגה וחוסמת את דרכן של האחרות כדי שלא יתחרו בה. אגב זה נראה שהיא הפסיקה להדביק זקן והתחילה לגדל זקן אמיתי.

זו חייבת להיות זואה

אין אף אפשרות אחרת מבחינתי. שיר מעולה, הופעה אדירה ועבודה מעולה עם הווידאוארט.

למעלה