רכישת נכס ביוון

הראל117

New member
רכישת נכס ביוון

הי,
אני מתעניין בקניית נכס ביוון ויש לי כמה שאלות:
1. בתקציב של כ-55 אלף יורו (כולל הכל) איפה היית ממליץ לרכוש? (אשמח לשמות של שכונות בערים)
2. בעקרון הייתי שמח לאיזה בית על אי.. אבל כמובן שהפוטנציאל לעליית הערך הוא גם שיקול. האם הירידה במחירי הנכסים באיים היה שונה משמעותית ממרכז יוון והאם יש איים ספציפיים שהיית ממליץ לחפש בהם נכסים?
3. מה פחות או יותר ההפרש בתשואה בהשכרת נכס לטווח ארוך לעומת השכרה בairbnb באתונה למשל?
4. מהו טווח גובה העמלה של חברות ניהול ביוון והאם זה משתנה בין השכרה לטווח ארוך או קצר?
5. כמה נהוג לגבות עבור ליווי לרכישת נכס, מחברה מהארץ?

אשמח לתשובות
תודה

שחר שבק

New member
שאלות כלליות בנוגע לרכישת נדלן ביוון

שלום רב,
באשר לשאלותיך,
1. הייתי ממליץ על אתונה, מרכז סלוניקי, לסבוס ולוטראקי.
2. ברוב האיים הירידה של עלויות הנכסים היתה פחותה משמעותית ממרכז יוון. המנוע הכלכלי העיקרי באיים הינו תיירות ומכך גם היציבות במחירים.
3. ההבדל בין השכרה ארוכת טווח באתונה לבין בניית נכס ל Airbnb יכולה להגיע בנטו להפרש של 5-8%.
4. בטווח בארוך, חברות ניהול גובות סכום שדומה לשכ"ד אחד בשנה. כאשר מדובר על תקופות קצרות Airbnb, כל המנגנון בנוי באופן שונה. לרוב מדובר על עמלת ניהול של 20% + עמלות על שירותים כגון ניקיון, ארוחת בוקר וכו'.
5. הטווח יכול להשתנות בהתאם למקצועיות וותק החברות. לפי דעתי נע בין 2500 – 5000 אירו. ממליץ להיפגש עם שתי חברות לפחות. חברת ליווי איכותית וטובה אמורה לחסוך לך הרבה מעבר לעמלה שאתה משלם לה על הייעוץ והליווי.
שיהיה שבוע טוב :)

הראל117

New member
אתונה

הי,
תודה רבה על המענה!
&nbsp
מה לגבי בדיקת הנכס, איך זה עובד בדיוק? האם זה גם משהו שבדרך כלל חברת הליווי דואגת לו?
על אילו שכונות אתה ממליץ באתונה?

שחר שבק

New member
בדיקת הנכס

היי הראל,
האחריות של בדיקת נאותות הנכס הינה של עורך הדין אשר מייצג אותך.
ולכן חשוב לבחור עורך דין מנוסה ומקצועי.
לגבי שכונות באתונה אשר תואמות לתקציב שלך, הייתי מחפש בתים בשכונות הבאות:
קליתיאה, פנגרטי, קיפסלי, גיזי.

בהצלחה

אספרסו2

New member
לא לשכוח את המיסוי הממשלתי ביוון על בעלי דירות

שמשום מה לא מזכירים כאן.
זאת הסיבה שהיוונים מעדיפים לגור בשכירות ולהימנע מהמיסוי המטורף.

למעלה