לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1288412,884 עוקבים אודות עסקים

פורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר בכל הקשור לשייט יאכטות, סקיפרים, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים וצוללים. אפשר ורצוי לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לשאול ולענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ודרך הלוחות ניתן לפרסם (בחינם) אנשי צוות לספינות וכן בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות, שייט וסקיפרים.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר - אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ושיהיה ים טוב לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שיט וימאות

ברוכים הבאים לפורום יאכטות שייט וימאות,
הקהילה הגדולה, הוותיקה והמקצועית ביותר בכל הקשור לשייט יאכטות, סקיפרים, ספינות, כלי שייט שצפים, מפליגים וצוללים. אפשר ורצוי לשתף בחוויות שייט, להודיע על ארועים קרובים, לשאול ולענות על כל שאלה מקצועית של סקיפרים ותיקים וחדשים, ודרך הלוחות ניתן לפרסם (בחינם) אנשי צוות לספינות וכן בקנייה/מכירה של יאכטות והצעות עבודה לסקיפרים וצוות (רק עשו זאת, בבקשה, דרך הלוחות!).
הפורום הוקם בשנת 2001 (!)  והוא הפורום המקצועי והגדול ביותר בכל ההיבטים המעשיים של יאכטות, שייט וסקיפרים.
כידוע ענף השייט בישראל הולך וגדל בקצב מסחרר, כל יום מתווספים בישראל כ-8 סקיפרים חדשים ובכל חודש נכנסות לישראל כ-5 יאכטות חדשות, כמו כן מועדוני השייט פורחים במרינות השונות, אז בואו לחלקת האלוהים הרטובה והקטנה הזו ותהנו מכל רגע.
לא שכחנו ואנו מודים לאלו שהצעידו את הפורום בעבר - אלו הם מנהלי הפורום (לפי הסדר): מון קפיטאן, LIZARD, בת ים, אלון סולומון, לימור, אדם99, נדב השובב. 
וכמו שנאמר:   A bad day at sea is better than a good day on land"  

ושיהיה ים טוב לכולנו!
x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לשמור את הפורום אך ורק לדיונים. נא לפרסם מודעות קניה / מכירה / צוותים בלוחות של הפורום - בכדי לפרסם יש לגשת ללוחות דרך התפריט "לוחות" ולא לשכוח את הקטגוריה המתאימה. נהלי ההשתתפות בפורום  (נא לקרוא).               דף טלפונים חשובים.

המשך >>

לצפיה ב-'משט ערים 2006'
משט ערים 2006
21/06/2006 | 18:44
40
39
משט הערים הקרוב אמור להיות משט היובל. מארגני המשט ובינהם אני מודעים לכך שיתכן וכבר היו יותר משטים מ-50 . (כנראה שרק "חתולי" יודע) אך כיוון שאירוע זה לא צוין עד עתה הוחלט לציינו במשט הבא.
כחלק מההכנות למשט הוטל עליי לאסוף חומר ארכיוני על המשטים שעברו. אבקש משייטים שהשתתפו מכירים ויש להם סיפורים מעניינים על שיוטי הערים לדורותיהם להעביר אליי לדוא"ל yochay@kzineyam.org.il
או לכתובת: בית הספר לקציני ים עכו
           ת.ד. 2066
           עכו מיקוד 24100
כל חומר כגון תמונות תעודות גזרי עתונות יסרק ויוחזר לבעליו
הצעה לפתוח בפורום זה שרשור/מיני פורום בנושא משטי הערים לדורותיהם. ושוב אני מצרף את הקישור לסרט הים בארכיון הסרטים של סטיבן שפילברג ומי יתן ושיוט הערים הבא ימלא את האופק במפרשים לבנים של סנוניות וליוויתניות
שיט וימאות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'חייבים לספר על "הדרמה" במשט ערים'
חייבים לספר על "הדרמה" במשט ערים
21/06/2006 | 21:29
14
34
1984 (לא בטוח בדיוק בשנה) , במזרחית שהפכה את כל הסנוניות ,על הקו זינוק בעכו . מי זוכר? מי יכול לספר?
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'צפונית מערבית....'
צפונית מערבית....
22/06/2006 | 06:38
3
23
ואני ישבתי עם חבר במכונית, על שובר הגלים בעכו.
רואים גוש שחור מתקרב מצפון מערב, מהר, הרבה שיפועים חדים מתחתיו.
והגוש נחת על הסירות בדיוק בדקה לזינוק, מה שגרם לסירות להתהפך כמו דומינו, אחת על השניה.
רק סירה אחת לא התהפכה! בפיקודו של יואל סלע. הספיקו להוריד ראשי וטסו עם החלוץ לחוף.
.
ממקום מושבי, האוטו רעד והתנדנד כמו לולב (אופל אסקונה) ולא ראיתי כלום מלבד קצה התורן הגבוה של היכטה המזניקה למשך דקה או דקותיים.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'|*מילת צפ' מע''
|*מילת צפ' מע'
22/06/2006 | 10:21
2
10
על השובר אתה נמצא במחסה
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'הזיכרון לא מה שהיה פעם'
הזיכרון לא מה שהיה פעם
22/06/2006 | 13:14
11
לצפיה ב-'הזיכרון מצוין....'
הזיכרון מצוין....
22/06/2006 | 13:33
12
צפונית מערבית! חד משמעי!
מכת הרוח היתה כל כך חזקה, שאני התנדנדתי באוטו באזור קצה שובר הגלים!
את "הגוש השחור" ראיתי למפרע. אבל העצמה היתה מעל ומעבר.!
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'גם היכטות שזינקו שעה קודם....'
גם היכטות שזינקו שעה קודם....
<< ההודעה הנוכחית
22/06/2006 | 07:26
22
והפליגו ברובם עם ספיניקרים, ספגו נזקים לא קלים.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'נדמה לי שזה היה ב-85''
נדמה לי שזה היה ב-85'
22/06/2006 | 09:16
24
מה שבטוח הוא שבאותו היום ראיתי הכי הרבה תחתיות של סירות בעת ובעונה אחת גם אצל היכטות שנלחמו בעוז.

אכן דקה לזינוק והכל התחרפן מסביב. יש אומרים סירה אחת שרדה ויש אומרים הסירה שלי שרדה. אם כל אלה הטוענים "הסירה שלי שרדה" צודקים, אז לא התהפכו כלל סירות....

כך או כך אני זוכר עבודה מרובה עם סירות המנוע לרבות חיל הים לנסות ולשלוט בברדק שהיה. אכן גם לדעתי האירוע המסעיר (תרתי משמע) ביותר שחוויתי בשיוטי הערים.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-' מה שאני זוכר זה '
מה שאני זוכר זה
22/06/2006 | 10:03
16
ים לבן שמיים שחורים.השתתפתי בזינוק המוקדם של גלשני הרוח הענן השכיב את כל הגולשים היינו סה"כ כעשרה,אני מול פתח הקישון והיתר מול רמב"ם למצוף,אני על גלשן STRATO F-2,סירת משטרה חילצה את הגולשים מלבד שניים גד אברהם ויהודה אטדגי חברי הנבחרת שהלל עמית אימן ושחזרו בגלישה.
מאוחר יותר כאשר הגענו לחוף התברר הנזק לסנוניות,ודווח ברדיו על 70 כן 70 קשר רוח ועל מטוס קל שנפל באיזור מחניים
לגבי השנה אולי 85 הרוח דרומית מערבית קטלנית
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'ליאור אני לא יודע אם אתה זוכר אבל'
ליאור אני לא יודע אם אתה זוכר אבל
22/06/2006 | 12:38
2
31
מושיק ארוש בטוח זוכר היה גם אליעזר מורנו עם זכור לי טוב היה  גם סיני דהן אח שלך.
זה היה בתחילת שנות ה- 80  1981 עד 1983 לא זוכר בדיוק מתי, שיוטי הערים היו מחולקים ליומיים ביום הראשון מת"א יפו לשדות ים וביום השני משדות ים לחיפה.
ביום הראשון בין ת"א לשדות ים התחזקה הצפונית אני ילד בן 11 לערך שהוריי המשוגעים שלחו אותי לשיוט זה, רועד מקור ללא חליפת גלישה כמעט לאף אחד מאיתנו. זכור לי שלמושיק הייתה חליפת סערה כחולה אוברול מחייל הים, כל השאר רק מעיל רוח קופאים מקור.
מול מכמורת התחילה הבעיה כאשר הצפונית אחלה משתוללת לה לפתע רואים באוויר רקטות מצנח אדומות ללא הפסק.
מס' דבורים של חייל הים הגיע לסייע למס' סנוניות שהתהפכו מול  מכמורת  וממש התנפצו על הסלעים.
ידוע לי ששניים מהסנוניות הם של קציני ים עכו ולאחת מהם קראו מיכל בצבע ירוק אשר שוחזרה לימים.
אנחנו על העלי קמחי שמככבת עד היום בתחרויות יצאנו ללא נזק עד אשר ביצענו החפה בגלים בשדות ים ולשמחתנו לא התהפכנו בהחפה כמו רבים שהתהפכו לנגד עניינו ויצאו עם נזקים.
מושיק עם זכור לך חוויות מאז תספר וגם לשייטים אחרים שהיו בשיוט  ואולי אלה שהיו בסירות של קציני ים ואחרות יספרו מראות ענייהם את החוויות.

שגיא קידר (קליינהנדלר)

שיט וימאות >>
לצפיה ב-'אני חושב שאתה מתכוון ל-1981....'
אני חושב שאתה מתכוון ל-1981....
22/06/2006 | 13:49
11
אני לקחתי אז את המקום הראשון בשני הימים על הסירה "ברוך מליניאק" מהפועל-חיפה (סנונית ישראלית, מערך גדול).
מקום שני, סירה חדשה לחלוטין, "צפניה כרמל" מזבולון בת-ים.
.
ביום הראשון זינקו כ-80 ביפו, סיימו 40 בשדות-ים.
ביום השני זינקו פחות מ-40, רבים פחדו לצאת או שהיו בעיות בסירות. המסלול קוצר לנווה-ים. אנחנו, הפועל חיפה עם שלוש סנוניות, המשכנו להפליג כרגיל עד חיפה/קישון וסיימנו ללא תקלות ונזקים!
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'שיוט הערים 1981'
שיוט הערים 1981
22/06/2006 | 17:44
57
בשיוט הערים 1981 פיקדתי על ליויתנית בשם "ארתור וינטר" של "זבולון חיפה" שהיתה הליויתנית הגדולה בארץ.12 מ" אורך ו-2.5 מ" רוחב.לקראת שעות הצהריים התחילה רוח צפונית מערבית חזקה וכל הים היה מכוסה "ברבורים".
עקב דליפה חזקה מהשידרית החלטתי להכנס למעגן "מכמורת".
נכנסתי עם מערך מלא במהירות גבוהה ולידי ניסו להכנס למעגן גם שתי הסנוניות של קציני ים עכו.למרות קריאותי שיפליגו אחרי פנימה הם העדיפו למצוא לעצמם פתח חדש למעגן. ומצאו את עצמם די מהר על שולחנות הסלעים צפונית לפתח.אחרי נבנסה למעגן גם ליויתנית גדולה של צופי ים תל אביב כמדומני ה"גרוסמן".כל חניכי ומדריכי "מבואות ים" עמדו על הסלעים וצפו במחזה.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'שיוט הערים 1984'
שיוט הערים 1984
22/06/2006 | 17:31
3
16
יצאתי לשיוט עם "אדווה" חדשה שבניתי,ממעגן הספורט בקישון.הזינוק היה
ליד תעשיות פטרוכימיות בעכו.על קו הזינוק הסתדרו הסנוניות פתאום הבחנתי
שכל האופק השחיר ועל פני הים רצה "מכת רוח" אדירה.רצתי לשחרר את הראשי
והצלחתי להוריד אותו ולשכב עליו,ובאותו רגע הגיע הרוח.היא היתה כל כך חזקה שהצליחה להשכיב את האדווה עד הלזבזת.לאחר מכן התחיל גשם כבד עם ברד.
דרך אגב הרוח היתה מערבית.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'שאלה?....'
שאלה?....
22/06/2006 | 17:36
1
11
איך הגיעו סירות וחפצים מקו הזינוק שהיה סמוך מאוד לאי-הזבובים, לחוף ארגמן ואפילו כמעט לשפך הנעמן?
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
23/06/2006 | 08:41
11
אתה עמדת על השובר כך שלא יכולת להרגיש,
הגיעו לנעמן ולחוף הארגמן בגלל המערבית או ... הדר' מער'
שיט וימאות >>
לצפיה ב-' צודק'
צודק
23/06/2006 | 08:38
6
לצפיה ב-'שיוט ערים - הזינוק מעכו רוח 65 קשר'
שיוט ערים - הזינוק מעכו רוח 65 קשר
22/06/2006 | 11:38
5
52
אני זוכר את השיוט כמו אתמול, זו היתה אחת החוויות החשובות בנערותי.
יצאתנו לשיוט הערים כל שייטי נבחרת המועדון ב420 , הסירה היתה סנונית אדומה של זבולון בת - ים, מפרשי בוב מאן, ספינקר שתפרתי עם אלון סלמון אצלו בבית, (יש לי תמונות מהשיוט, צריך לחפור ואפרסם כאן בהמשך)

הזינוק היה ממש מול פתח היציאה מנמל הדייג עכו, האופק הצפונ מערבי והצפוני היה מוסתר מהחומות, כך שלא ניתן היה לצפות את מה שעוד עומד להתרחש.

את השיוט ארגן מרכז הפועל, בניהולו של שימשון בובר, שהיה שוב כמו תמיד שופט קו הזינוק. אילן קליגר, אותם ימים רכז מרכז הפועל ניהל את השיוט והלוגיסטיקה מהחוף.

שלושה זינוקים תוכננו לאותו יום חמים ונעים, הזינוק הראשון היה ליאכטות, השני לגלשני הרוח ולבסוף הסנוניות. אני זוכר שצפינו ביאכטות שהפליגו דרומה ברוח קלה, ניסינו לנתח לאן תחוג הרוח ומה האסטרטגיה המועדפת שלנו...

עולה דגל 10 דקות, צוותים מקצועיים יחסית לאותם הימים היו על קו הזינוק, צוות מקיבוץ גנוסר בפיקודו של ארז קפלן, שייט נבחרת ישראל אז, צוות של קיבוץ שדות ים בפיקודו של יואל סלע ועדת הענקים של משפחת אמיר,
מרבית המועדונים התחרותיים שלחו צוותים מקצועיים על דגם הסנונית, היתה זו אחת מהשנים הטובות של הדגם בישראל.

דגל 5 דקות עולה, והסירות מתחילות בריקוד איטי לקראת הזינוק, הצוותים בודקים את הייתרון על הקו, כיוונוני מפרשים אחרונים והדריכות בעיצומה,

עולה דגל הדקה - צהוב עם נקודה שחורה, כולנו מסתדרים יפה יפה על קו הזינוק, הסירה של קיבוץ גנוסר פורצת קדימה לזינוק מוקדם, ,,,20 שניות לזינוק, שימשון בקולו הרועם צועק לגנוסר שהם כבר בחוץ, ומתחיל להקריא זמנים לכל צי הסירוץ, 10  9  8  7  6  5  ...ואז פתאום משום מקום נהיה חושך, השמיים נעלמו בין ה 5 שניות ל 4 שניות, עדיין שתיל, שימשון ממשיך 4  3  2  ו...אופס - הבן אדם לא מצליח לתת את האות מרוב עוצמת מכת הרוח שהצליפה בו.
הסירות הושלכו עם מכת הרוח עשרות מטרים בשורה יפה יפה של קידמית לכיוון דרום, הרוח הולכת ומתגברת, אחרי 10 שניות התחילו הסירות להתהפך כמו שורת כלפים, עשרות ילדים ושייטים התפזרו לכל עבר, האתר נראה כמו שדה קרקעיות וראשי ילדים צפים.
כל הסנוניות התהפכו למעט שתי סירות, זו שלנו, וזו שבה צוות השדות ימים, פעולות מהירות והחלטיות אפשרו לנו לשרוד את האימה, מעניין ששתי גישות שונות, אך החלטיות ומהירות הצילו אותנו מהתהפכות והתרסקות בגלי החוף שעלו והגביהו בקצב רצחני.

גישה אחת - בה אני בחרתי, היתה כמובן מייד לחתוך עם סכין את המעלנים של הראשי והחלוץ, (הסירה המשיכה לטוס עוד דקות ארוכות בהטיה על סף התהפכות עם 2 טרפזים וארבעה אנשים עליהם...שמאזנים את התורן בלבד)
לאחר מכן הטלנו עוגן מתוך ידיעה וכוונה שאין סיכוי בעוצמת רוח הזו שהעוגן יאחוז בקרקעית, אך לפחות יאפשר לנו החפה עם חרטום לגלים., מה שכך אכן היה. הגענו בבטחה לחוף.

פעולתנו המהירה והנכונה לעניות דעתי, אפשרה לנו לצפות סביב במתרחש ולהזדעדע כמו שצריך מהמחזה. ראינו עשרות סירות הפוכות שנסחפות לקראת גלי החוף, לידם עשרות רבות של ילדים אוחזים בסירה, עד שמגיע גל חוף שהופך ומגלגל את הסירה, קורע את התורן לגזרים, שוב את ההגה והחרב כאילו היו עשויים מנייר, והמזעזע מכל שכל הילדים מושלכים לכל עבר, ומעל כולם אנו רואים את השדות ימים עם גישה השניה -

יואל החליט שהוא עושה הכל להגיע כמה יותר מהר לחוף, יואל, מפיל כמובן את הראשי, חותך את מיתרי החלוץ בסכין ונותן לו להתנפנף, מוריד את הסירה עם חרטום לכיוון החוף וירכתיים לגלי החוף, וטס טס טס, כל הצוות יושב על דף הירכתיים לשמור על החרטום מהתחרטמות, יואל מצלחי לרדת לחוף תוך כדי גלישה מטורפת על אחד הגלים, מצליח לנווט את הסירה בין הראשים הצפים, בין המשוטים, גלגלי ההצלה והצידניות הצפות בכל הים, יואל מגיע בבטחה לחוף.

אחרי כמה דקות של התאוששות, הצטרפנו לצוות של אילן קליגר באיסוף האנשים והציודים.  נס גדול היה שם - אף אחד לא נפגש מהסנוניות

עופר בוצר הוביל את הגלשנים, כמה גלשנים יחד עם עופר הלכו לאיבוד, הם כבר היו הרבה בעומק ולא היתה להם הפרבילגיה להזרק לחוף כמונו, היאכטות איבדו 2 תרנים וים של נזקים.היאכטות ביכלל היו כבר מול ראש כרמל, קיבלנו מהם דיווחים של 67 קשר בכניסת המכה - שאגב רק התגברה עד שנעלמה כלא היתה כעבור שעתיים.

הכל אמיתי והיה שם בדיוק כמו שראיתי במו עני, נשבע לכם

איזי

שיט וימאות >>
לצפיה ב-'הכל נכון אבל בערך....'
הכל נכון אבל בערך....
22/06/2006 | 13:42
4
13
בעכו המכה נרגעה כלה היתה אחרי פחות מחצי שעה.
היכטות קיבלו את המכה כשעה מאוחר יותר ודווקא את השוליים שהיו חזקות לאורך זמן גדול יותר מאשר בעכו.
בעכו עבר "הצנטרום" של השיגעון.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'תמיד מהרכב הכל נראה יותר טוב...'
תמיד מהרכב הכל נראה יותר טוב...
22/06/2006 | 13:55
3
10
אני זוכר רק את מה שנבנה אצלי עם השנים בסיפור, הכל יכול להיות...

איזי
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'אני יודע מנסיוני בכלל, שכאשר...'
אני יודע מנסיוני בכלל, שכאשר...
22/06/2006 | 14:09
2
13
אתה "בתוך האירוע" ההזמן תמיד יותר גדול.
חוץ מזה, בזמנו הצטערתי תחילה שלא השתתפתי, אבל אחרי המקרה נרגעתי.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'אל תצטער, יהיו עוד הרבה הזדמנויות.'
אל תצטער, יהיו עוד הרבה הזדמנויות.
22/06/2006 | 14:25
1
10
למשל בשיוט הערים הבא, תצא עם סנונית של זבולון חיפה, קח את הילדים שלך, תאסוף עוד כמה משקולות דינאמיות ואתה מסודר...לחוויה מתקנת.

ביכלל הסיפורים האלו גורמים לי להתגעגע לסירות רטובות וקטנות יותר, ואני נזכר למה אני אוהב לשוט.

איזי
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'הבעיה, שזה נופל לרוב על....'
הבעיה, שזה נופל לרוב על....
22/06/2006 | 14:28
8
שיוט סוכות בשדות-ים, ואני משמש גם כמאמן שלהם.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'ליאור אני לא יודע אם אתה זוכר אבל'
ליאור אני לא יודע אם אתה זוכר אבל
22/06/2006 | 12:40
11
מושיק ארוש בטוח זוכר היה גם אליעזר מורנו עם זכור לי טוב היה  גם סיני דהן אח שלך.
זה היה בתחילת שנות ה- 80  1981 עד 1983 לא זוכר בדיוק מתי, שיוטי הערים היו מחולקים ליומיים ביום הראשון מת"א יפו לשדות ים וביום השני משדות ים לחיפה.
ביום הראשון בין ת"א לשדות ים התחזקה הצפונית אני ילד בן 11 לערך שהוריי המשוגעים שלחו אותי לשיוט זה, רועד מקור ללא חליפת גלישה כמעט לאף אחד מאיתנו. זכור לי שלמושיק הייתה חליפת סערה כחולה אוברול מחייל הים, כל השאר רק מעיל רוח קופאים מקור.
מול מכמורת התחילה הבעיה כאשר הצפונית אחלה משתוללת לה לפתע רואים באוויר רקטות מצנח אדומות ללא הפסק.
מס' דבורים של חייל הים הגיע לסייע למס' סנוניות שהתהפכו מול  מכמורת  וממש התנפצו על הסלעים.
ידוע לי ששניים מהסנוניות הם של קציני ים עכו ולאחת מהם קראו מיכל בצבע ירוק אשר שוחזרה לימים.
אנחנו על העלי קמחי שמככבת עד היום בתחרויות יצאנו ללא נזק עד אשר ביצענו החפה בגלים בשדות ים ולשמחתנו לא התהפכנו בהחפה כמו רבים שהתהפכו לנגד עניינו ויצאו עם נזקים.
מושיק עם זכור לך חוויות מאז תספר וגם לשייטים אחרים שהיו בשיוט  ואולי אלה שהיו בסירות של קציני ים ואחרות יספרו מראות ענייהם את החוויות.

שגיא קידר (קליינהנדלר)
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'1990 - זינוק מול ראש כרמל, שתיל'
1990 - זינוק מול ראש כרמל, שתיל
22/06/2006 | 13:17
3
18
מוחלט.  מול עתלית הרוח מתחילה לעלות, צפונית מערבית 20 קשר. סוול מתחיל לעלות.  כל כמה דקות נעלם תורן.  התחילו 72 סנוניות, סיימו מול מרינה ת"א 17.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'1989 ואני בין המתהפכים....'
1989 ואני בין המתהפכים....
22/06/2006 | 14:11
2
11
מול געש, התחרטמות קלאסית עם ספיניקר קרוב לחוף.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'אני בין המסיימים'
אני בין המסיימים
22/06/2006 | 15:39
1
6
לצפיה ב-'מזל שלך שלא היה לך אורח.....'
מזל שלך שלא היה לך אורח.....
22/06/2006 | 16:02
6
חשוב בסירה (אלוף עולם), שנתת לו גיבוי והתאכזבת (לאכול אותה בגדול).
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'שלום שלום מילת'
שלום שלום מילת
22/06/2006 | 14:19
7
7
אותו סיפור שלי מופיע פעמיים בטעות ואתה וגיב בכל אחד מהם על שנה אחרת בכלל אז או שאתה ממציא או שתחשוב לפני שאתה כותב. כי אתה רק מבלבל את השאר.
מדובר וודאי בתחילת שנות ה-80 כי בסוף שנות ה-80 הייתי כבר חייל
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'מר בחור,.....'
מר בחור,.....
22/06/2006 | 14:25
6
6
תלמד לקרא שירשורים.
לשלך הגבתי פעם אחת בלבד.
האחר מתיחס לשיוט אחר בשנה אחרת!
שיט וימאות >>
לצפיה ב-' עם הזכרון אין בעיה'
עם הזכרון אין בעיה
22/06/2006 | 14:42
4
6
הצרה היא כששוכחים
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'מי שכח את מה?'
מי שכח את מה?
22/06/2006 | 15:00
3
4
לצפיה ב-'המכה באה מדרום מערב'
המכה באה מדרום מערב
22/06/2006 | 15:44
2
8
אני עם הגלשן נזרקתי לכיוון השובר של הקישון
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'נווו, ......'
נווו, ......
22/06/2006 | 15:58
1
7
איך מדרום מערב נזרקים  לשובר של הקישון?
בעכו היה צפון-מערב!
היכטות מול ראש-כרמל וחוף הכרמל קיבלו צפון-צפון-מערב והיו ברובם עם ספיניקרים!
יש עדויות נוספות!
ראה גם את עדותו של איזי.
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'להזכיר לך איך נראית דר' מער''
להזכיר לך איך נראית דר' מער'
23/06/2006 | 08:44
7
אחרי שפוגעת בראש כרמל.
או שאתה מכיר מתצפית על החוף שוב
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'אין מה ללמוד'
אין מה ללמוד
22/06/2006 | 16:15
6
קודמך טעה ואתה המשכת תודה בטעות גם זה קורה
אין לי כוונה להרגיז אף אחד
יום טוב שיהיה לך
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'קצת סדר....'
קצת סדר....
22/06/2006 | 14:59
13
שיוט הערים הראשון- 1939
השיוט ה- 30, 1981
בשנת 1989 היה במרכז-ימי-חיפה טקס ל- 50 שנים לשיוט הראשון אבל לא 50 שיוטים!
.
מידע רב יש אצל שמשון בובר וחתולי!
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'ממליץ לראות את הסרטון......'
ממליץ לראות את הסרטון......
22/06/2006 | 17:09
2
14
ההיסטוריה במיטבה!
מעניין מי האנשים והחניכים והיכן הם היום?!
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'אני אהיה כנראה בשישי בעכו'
אני אהיה כנראה בשישי בעכו
22/06/2006 | 19:40
1
8
ולגבי הסרטון איפה הוא לא ראיתי
שיט וימאות >>
לצפיה ב-'בהודעה למעלה, של יוחאי פלצור.'
בהודעה למעלה, של יוחאי פלצור.
22/06/2006 | 20:37
8
לצפיה ב-'1961 - וילדים בשקי שינה טבעו ב-?195'
1961 - וילדים בשקי שינה טבעו ב-?195
22/06/2006 | 22:45
1
24
הי

אחי עקביה שלח מקליפורניה את התגובה הבאה לשרשור

I sailed the 'Shiut Arim' in 1961. We sailed on a Sea Scout Livyatanit from our base in the port of Haifa and were quite anxious as a few years before that, one of the sea scout boats sailing the same route capsized at night and some of the kids from my neighborhood, who were in sleeping bags drowned.

We arrived in Jaffa and spent the night in a dilapidated building near the entrance to the port, in sleeping bags on the hard floor.

The next day we started racing north. I was transferred to a boat skippered by Yigael Tomerkin the (later) famous sculpture. My job was to make sure that there are no cheating. I enjoyed Yigael's joviality and the great weather and coastal scenery sailing to Sdot Yam.

On the next leg we stopped in a small sandy cove in Tantura and arrived safely in Haifa.

I am eternally indebted to Tzofei Yam for introducing me to sailing which I pursue till today. Currently I sail and teach sailing at Club Nautique in San Francisco.

Aki

שיט וימאות >>
לצפיה ב-'אחיך עקביה מתיחס כנראה למקרה'
אחיך עקביה מתיחס כנראה למקרה
23/06/2006 | 00:28
11
שאירע בפסח תש"י (1950). אף אחד לא חלם אז על שקי שינה, לא כל שכן בתוך שקי שינה. וזה לא היה בשיוט ערים. אבל, על כל הארוע תבוא באחד האמשים כפפה נפרדת.
שיט וימאות >>

הודעות אחרונות

06:12 | 14.11.18 Alon Avney
01:09 | 13.11.18 שייקה90
22:32 | 12.11.18 tiktaktuk3
21:48 | 10.11.18 שייקה90
09:12 | 10.11.18 שקלטון1
12:04 | 06.11.18 גולש זמני1
21:23 | 28.10.18 zina71955
15:06 | 28.10.18 מאיר ריבא
15:20 | 21.10.18 davimeir

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ