מטען למחשב נייד

nango1

New member
מטען למחשב נייד

שלום,
אני מחפש מטען למחשב נייד (לנובו) שרכשתי שאוכל לחבר ל12v בסירה
פניתי לספקים ודרך האינטרנט ונאמר לי שמפרט המטען אינו מתאים למתח הנ״ל
Output 20v-8.5A מצורפת תמונת המפרט של המטען.
האם זה אכן כך? ואם לא, אשמח לקבל המלצה על ספק/אתר
תודה מראש

gb228

Active member
לא הבנתי אם הבעיה היא למצוא מטען שעובד על 12 וולט

או שאתהלא מוצא אחד כזה בהספק הנקוב (8.5 אמפר ב 20 וולט)

קודם כל, ההספק הנקוב נראה לי OVERKILL עבור המחשב שלך (איזה דגם של לנובו זה?). אני עובד עם מספר מחשבי לנובו והספקים שהגיעו איתם הם של 4.5 אמפר (90 וואט) שמיועדים בעיקר לעבוד איתם כשמחברים אותם לתחנחת עבודה, וספקים של 65 וואט שמספיקים בהחלט בעבודה ללא תחנת עבודה.

אם מספיק ספק כזה אז לא חסרים כאלו שעובדים על 12 וולט באמאזון או איביי. למשל:
[URL]https://www.amazon.com/CAR-Charger-Lenovo-Laptop-0B47481/dp/B00HCM6H9W/ref=sr_1_29?keywords=laptop+car+charger&qid=1575986292&sr=8-29[/URL]

nango1

New member
רב תודות על ההתייחסות

המחשב שלי אכן חזק(אולי מידי)- lenovo legion y540-155RHPG0
ולפי מה שנאמר לי אני צריך מטען בהספק של כ- 160w לפי (20v-8.5A)
1.האם מתח מצבר של 12v יכול מאפשר טעינה למחשב כזה?
2.האם המטענים שראיתי באתרים שצירפתם (שוב תודה) של מקס׳ 60w יעשו את העבודה
תודה

gb228

Active member
תשובות

למצבר אין בעיה לספק כמעט כל זרם שתרצה
אם המחשב שלך דורש 160W אז אין ברירה - אתה צריך ספק/מטען שיודע לתת 160W ואת זה נראה לי קצת בעיה להשיג באתרים שצורפו כמטען "סטנדרטי".
יש כרטיסים לשימוש כללי מסוג DC-DC CONVERTER שיכולים לקבל בכניסה תחום רחב של מתחים וניתן לכןן לתחום רחב של מתחים ביציאה - למשל כזה:
[URL]https://www.ebay.com/itm/DC-DC-Step-Up-Boost-Converter-Constant-Current-Power-Supply-400W-15A-LED-Driver/352480773507?hash=item52117dc583:m:mrIkHl-5OPhU0vLkA-t79ow[/URL]
העניין הוא שכפי שאתה רואה זה מגיע בלי מארז, בלי חוטים, בלי מחברים למחשב שלך - בקיצור, עבודה שאני לא בטוח שתרצה לעשות. (אם כן, שים לב לקחת משהו שמוגדר באזור של 15 אמפר - עם הסינים רצוי לקחת הרבה מרווח ביטחון עם המספרים שהם נוקבים)
נראה לי שהאופציה הפשוטה עבורך היא, כפי שכבר הוצע, לקנות אינוורטר שיוציא לך 220 וולט ויאפשר לך לעבוד עם הספק שקיבלת עם המחשב. קנה אינוורטר של מעל 200 וואט כדי שיפעל בלא יותר מ 60% מההספק הנקוב שלו. שים לב שאינוורטרים לפעמים נקובים בוולט-אמפר ולא בוואט, במקרה כזה קח אינוורטר שמוגדר בלפחות 300 וולט-אמפר.

מאיר ריבא

New member
מחשב נייד אינו עובד על 220 וולט.

אתה מחבר אותו למתח של 220 וולט אבל מה שמגיע למחשב מתורגם ע"י שנאי במטען למתח שהמחשב מצפה לו.

סינבד

New member
אני קניתי אינוורטר

300W כדי שאוכל להשתמש במחשב הנייד שלי בכל מקום שלא תהיה לי בו אספקה של 220V. למחשב של הספינה קניתי באיביי ספק שמחובר קבוע ל12V ונותן לו את המתח וההספק הנדרש.
אף אחד משני הפתרונות האלו לא עלה לי בסכום שמעיק על העו"ש.

nango1

New member
תודה תודה על התגובות וההתייחסות המפורטת

עזרתם לי מאד, איוונטר הוא בהחלט הפיתרון עבורי
תודה ושבת שלום

מאיר ריבא

New member
תבדוק מול לנובו עצמה - אולי יש להם מטען מיוחד לרכב

לי יש מחשב נייד של HP בסירה ורכשתי מ-HP מטען דואלי.
למטען יש כניסות של 220 וולט ושל 12 וולט ויציאה לנייד.
אני יכול לחבר את המטען גם לשקע 12 וולט בסירה וגם לשקעי 220 וולוט (המופעלים ע"י מתח חוף או מהאינוורטר המותקן על המצברים).
אני מניח שלנובו מציעה פתרון לאנשים העובדים ברכב ע"י מטען מתאים.

nango1

New member
אני אכן מנסה מול החברה ,

בינתיים ללא הצלחה.
לאור העובדה שלפי הדעה פה אינוורטר הוא אפשרות מקובלת,
האם יש סיבה , מבחינה טכנית למשל, לנסות בכ״ז להשיג מטען המחובר ישירות ל 12v
תודה

gb228

Active member
רק עניין של נוחות ואולי קצת בטיחות

האינוורטר זה עוד "קופסה" וברור שהרבה יותר נוח לתקוע משהו ישר ל 12 וולט ולעבוד. אבל הוא יכול להיות מותקן בצורה קבועה עם שקע ליד שולחן הנווט ואז החיבור הוא בדיוק כמו לכל שקע אחר.
בטיחות - בכל זאת 220 וולט לעומת 12.
בהנחה שיש בסירה כבר מערכת של 220 ולט (מתח חוף) ניתן בהחלט לבצע התקנה כזו שמתח האינוורטר יוזן לשקעים הקיימים, במקביל להזנת מתח החוף ואז גם זה עובר דרך מפסק הפחת (אבל על בסיס השאלות שלך עד כה - זה ידרוש כבר להביא חשמלאי).
מילה לגבי האינוורטר - יש כאלו שנותנים סינוס אמיתי ויש כאלו שנותנים "בערך סינוס" - הסוג השני יותר זול ומספיק לשימוש עם מחשב, אבל אם ההפרש במחיר לא מפריע הסוג הראשון ייתן מענה לכל מכשיר 220 וולט שתרצה לחבר בהמשך לאינוורטר (במגבלות ההספק שלו).

מאיר ריבא

New member
עוד בעניין האינוורטר

אם אתה רוצה שיהיה לך 220 וולט כשאתה מנותק מהחוף, האינוורטר הוא בהחלט פתרון.
אם כל המטרה שלך היא המחשב הנייד - הייתי מעדיף בכל זאת למצוא פתרון של מטען 12 וולט.
ראשית האינוורטר הוא תחנה נוספת בהליך הטעינה.
במקום 12 ווולט המתורגמים ע"י המטען למתח המחשב (17-20 וולט, תלוי במחשב), אתה עכשיו תתרגם 12 וולט ל-220 וולט ואז דרך המטען תתרגם שוב למתח שהמחשב מבקש...הליך בזבזני משהו.
שנית - אם אתה כבר מתקין אינוורטר, שים לב לתופעה שאני לא בטוח שכולם ערים לה: האינוורטר, אם הוא במצב On, צורך חשמל מהמצברים גם כשאין שום ציוד מחובר אליו. אם רוצים למנוע צריכה מיותרת זו, צריך לכבות את האינורטר (או לנתקו פיזית מהמעגל החשמלי).

nango1

New member
אני אכן מנסה בשני הערוצים הנ״ל , תודה רבה על המידע

gb228

Active member
עוד אופציה

תתקשר לחברת אדוייס (ADVICE). יש להם מגוון רחב של ממירי DC-DC, אולי יש להם משהו בקו המוצרים הסטנדרטים שלהם שיתאים לך (אני בטוח שלא תהיה בעיה עם מתח הכניסה או הזרם, השאלה רק אם יש להם משהו שידע להתכוונן למתח היציאה שאתה רוצה). גם כאן יהיה כנראה כדאי לבצע איזושהיא התקנה קבועה עם שקע יעודי למחשב אבל הכל יהיה ברמות מתח נמוכות.

אילנא

New member
אינורטר 1000W (כאילו) שמיצר 220VAC

לא סינוס טהור אלא סינוס מדומה פועל אצלי 17 שנים ברציפות ללא שום בעיה.
האינטרנט וספק כח של המחשב במיוחד, אינם מתחממים מעבר לשימוש הרגיל במתח הרשת.
מחיר האינורטר כ 80 שח ב Aliexpress and Ebay ומשמש גם למקלט טלויזיה מטענים לנידים מכשירי הקשר הקטנים.
כל ספקי הכח האלקטרונים הזעירים שמייצרים היום, פועלים על DC בעצם ומתאימים לרשת 110-220 וולט AC כך שגם מתח נופל מעט אינו מהווה בעיה.
ממליץ.

למעלה