בניית יאכטה מפרשית מאלומיניום

KONAJOKO

New member
בניית יאכטה מפרשית מאלומיניום

שלום לכולם אני מחפש לקנות תוכניות לבניית יאכטת מפרשית מאלומיניום , אשמר לקישורים אפילו להצעות או בכל מה שקשור בנושא

gb228

Active member
כמה שאלות

אתה בטוח שאתה רוצה לבנות (אם הבנתי נכון מהשאלה אתה מתכוון לבנייה עצמית)?
אתה יודע במה זה כרוך? רק בתור ייחוס - לאנשים בארץ שבנו בעבר סירות לקח מספר שנים טובות להשלים את הפרויקט, ובכלל זה סירת אלומיניום לא מאוד גדולה (כ 28 רגל אם זכור לי נכון).
על איזה גודל מדובר?
באופן כללי - אם זה לצורך חיסכון - זה כנראה לא הכוון הנכון.

ובינתיים - תבדוק את האתר של VAN DE STADT - למיטב זכרוני יש להם תוכניות לבנייה באלומיניום.

gb228

Active member
יורם הדס הוא זה שבנה את הסירה שציינתי

למיטב זכרוני זה לקח לו מספר שנים טובות.

KONAJOKO

New member
כן

כן אני מתכוון לבנות לבד 40 רגל , ואני יודע במה זה כרוך זה שבנה את ה28 לא היה לו ידע לא בריתוך אלומיניום וכמעט בשום דבר שקשור בבנית היאכטה גם המקום לא היה כזה נוח לעבודה , אצלי זה קצת ההפך יש לי ניסיון של שניים בריתוך ובבניית קונסטרוקציות לא פשוטות יש לי האנגר פנוי שאפשר לעבוד בו חורף קיץ ובלי הגבלת שעות (אליו צמודה נגרייה של אחי)ידע בחשמל ואינסטלציה גם יש לי רצון רצון יש בשפע שזה היותר חשוב , דרך אגב הלכתי לראות כמה יאכטות למכירה לא ממש התלהבתי , אני מתלהב יותר רק מהמחשבה על הפיקים הראשונים , תודה על ההפניה לאתר אני אבדוק מה יש שם

gb228

Active member
בהצלחה, רק תזכור שגוף הסירה זה 20-30% מכלל הפרויקט.

zina71955

New member
יפה. אז שאלת תם. מה הקשר שלך לים ומה רמת הניסיון/ידיעות

מקצועיות בים. ו-סליחה על השאלה

zina71955

New member
יפה. אז שאלת תם. מה הקשר שלך לים ומה רמת הניסיון/ידיעות

מקצועיות בים. סליחה על השאלה

zina71955

New member
ראה להלן

א. האם אתה מבין לאשורו (עשית שיעורי בית) במה הנושא כרוך? דהיינו. אתר בניה היכן. חומרים. זמן. מטרה. סוציואולוגיה. כושר טכני
ב. האם אתה מודע לכך שבניית גוף מאלומיניום היא המורכבת ביותר מבין האפשרויות השונות מבחינת ריתוכים chine או round bilge ?
זה הבסיסי. כל השאר שולי.

lunatick

New member
שוב חוזר הניגון

בן אדם רוצה לבנות סירה נניח מאלומיניום (דרך אגב: האלומניום, המתאים, זה החומר (לדעתי) הכי טוב לסירה) עודד אותו, עזור לו ,אחל לו בהצלחה, בסוף הפרויקט אם יגיע לכך הוא כבר ידע מה עשה טוב ומה לא ותהיה לו סירה שבנה בעצמו והיא תהיה היחידה בעולם. ואני יודע כמה שמחה וכמה גאווה יש בזה.
וכמו שהציעו חפש את ון דה סטט או רוברט וישנם עוד רבים. בארץ בנו 39 או 40 פיט מאלומיניום לפי תוכניות של פולקר. סירת מרוצים מדהימה.

KONAJOKO

New member
קשר לים

אני והים חברים הכי טובים זה הקשר שזה הכי חשוב לדעתי (כול השאר נלמד ונרכש) , lunatick נושא בניית יאכטות סירות לצערי לא הכי פופולרי בארץ(לפחות ממה שאני מכיר תקן אותי אם אני טועה) לעומת זאת בחול הנושא הרבה יותר מפותח סוג של בלומינג(פריחת בקטריות) אולי אני קצת מגזים פה עם הפריחת בקטריות אבל לעומת הארץ זאת ההשוואה הכי טובה שאני מעלה על דעתי שקשורה לים, תודה על המילים המעודדות , אני עדיין מחפש תוכניות שיתאימו לצרכים שלי אני לא ממהר

zina71955

New member
תשקיע הרבה זמן בחיפושים. אני חיפשתי שנה עד שמצאתי

ןאז לא היה פורום ולא אינטרנט. כשמצאתי הזהיר אותי ברוס רוברטס ש 80% מהתחלות הבניה בארה"ב לא מסתיימות. אז כך בחשבון ימי יאוש. תיסכול ועצבים.. הקשר עם הים צריך להיות רגשי ומקצועי מלכתחילה אין קיצורי דרך. "נלמד ונרכש" יפה שעה אחת קודם. הרבה חלמו חלומות באספמיה והמציאות טפחה על פניהם בבוא העת. שיהיה לך בהצלחה. ו - עדכן אותנו.

lunatick

New member
פריחה

בסוף שנות ה70 היתה "פריחה" של בנית יכטות בארץ, וון ד-סטט חגג. אני לא יודע מחירים של יכטות אבל אם הצע בלתי נדלה של סירות מהשכרה, שזה כנראה התחום הכי פורח בים נחוצה שמחת יצירה ואופטימיות על מנת להתחיל לבנות לבד.

lunatick

New member
האמנם קיל מתקפל?

הסירה נראית מצוין הגודל סביר אבל לבניה עצמית קיל מתקפל נראה לי overkiil.

gerson1

New member
זהן קיל מתקפל, מי שזוכר את צמד הסירות של מבואות ים היתה להן

מערכת דומה, לא מוצלח שכן הקיל אינו ננעל ובהפלגה ישמעו מכות המים הן בבית הקיל והן כתוצאה מתנועות הקיל
האדריכל עצמו מסאן פאולו, סטודיו רציני והוא ממליץ על מספנות לבניה

למעלה