הגה אוטומטי יוצא משמירת כיוון

שייקה90

New member
הגה אוטומטי יוצא משמירת כיוון

כרגע ההפלגה לכיוון הרצליה מאשקלון. הגה אוטומטי לא שומר כיוון.. איזה סיבות יכולות לגרום לכך? תודה ושנה טובה

doront64

New member
נשמע אולי טפשי אבל קרה לי

לפני שמתחילים לקרוא לטכנאי ולהחליף חלקים יקרים, תבדוק אם לא מונח משהו מתכתי או מגנטי ליד המצפן של ההגה האוטומטי. מטף כיבוי, כלי עבודה חשמלי או משהו כזה. השארתי פעם שואב אבק קטן של 12V בארון שבו מותקן המצפן האלקטרומגנטי של ההגה האוטומטי, והוא השתגע לחלוטין. המגנט במנוע החשמלי של שואב האבק הוציא אותו מאיפוס...כבר הייתי קרוב להשקיע בבדיקות ותיקונים, כשקראתי על התופעה הזו. הזזה של שואב האבק לארון אחר - והבעיה נעלמה וההגה חזר לעצמו.
אם זה לא זה, יש תהליך קליברציה שאפשר לנסות לעשות. תחפש באינטרנט את הוראות ההפעלה של הדגם הספציפי שלך ותפעל לפיהן. לפעמים זה כרוך בהפלגה במעגלים באופן איטי תוך ביצוע התהליך. אני מניח שזה ספציפי לכל הגה, אבל לא יודע בדיוק.

gb228

Active member
לא טפשי - זו באמת אחת הסיבות הנפוצות. סיבות נוספות:

איבוד הכיול, כפי שכבר הוזכר - מתבטא בכך שבמצב סטטי (ללא קשר להפעלה או אי הפעלה של ההגה) המצפן מראה כוון לא הגיוני.
בעיית מגע חשמלי - בדרך כלל מקורוזיה של חוטים - גורמת ל RESET אקראי של המערכת ו/או נפילת מתח משמעותית (לפחות ב RAYNARINE אמורה להיות אינדיקציה למתח נמוך)
אם יש סנסור זוית הגה - בעיה בחיבורים שלו.
בעייה מכנית בהגה - האם יש תחושה שהוא קשה יותר לתנועה?

KONAJOKO

New member
ים

מצטער להכנס לפה אבל אני מנסה לפתוח הודעה משלי (שאלה ) ואני לא מצליח אז אני מנסה פשוט לכתוב הודעה פה לראות שאני בכלל מופיע באתר הזה , סליחה מראש

שייקה90

New member
תודה על העזרה..בסוף באמת הבעייה

הייתה ..קופסאות שימורים שהונחו על המצפון המגנטי..הרחקנו אותם..עשינו קליברציה והכל הסתדר...חזרנו מקפריסין עם הגה אוטומטי תקין...תודה.��

zina71955

New member
לא ציינת איזה הגה. אם זה לא מכשיר כלשהוא על יד המצפן.

אם מדןבר במצפן חיצוני, תפתח את קופסת השליטה ותנקה/תחזק את כל החיבורים מהמצפן בתוך הקופסא. אם זה לא עןזר - טכנאי.

שייקה90

New member
תודה אילן

היינו צריכים גם לנקות כניראה מגעים..אבל לפני זה מצאנו עשרות קופסאות שימורים על המצפון הגנטי.

שייקה90

New member
הגה אוטומטי ..תודות

תודה לכולם על העזרה.הבעייה באמת הייתה הפרעה מגנטית של גוף מתכתי.. מצאנו עשרות קופסאות שימורים מונחות על המצפן המגנטי..��הזזנו אותם...עשינו קליברציה והכל הסתדר.תודה לכולם וחג שמח.

למעלה