בקשת הבהרה - כלי שייט בדגל זר וציוד בטיחות

JustSailing

New member
בקשת הבהרה - כלי שייט בדגל זר וציוד בטיחות

שלום,

מתנצל אם שאלה זו נשאלה בעבר אך בחיפושי לא מצאתי תשובות ישירות לעניין.
מדובר בויכוח רציף שרצינו לקבל תשובה מיודעי דבר.

מפרשית, 36 פיט, בעל דגל זר, מספר רישוי המתחיל בספרה 8, בעלת היתר שייט בישראל.

האם בהפלגה חופית בלבד בחופי אשדוד עליה להצטייד ביותר מסט פירוטכני אחד בתוקף לפי התקנות?

לפי הבנתי, הסירה נמצאת בשייט חופי (תחום 4 מייל) ולכן לפי התקנות " בספינה שיעודה פרטי, מחצית הכמות בלבד. "

תודה רבה.

gb228

Active member
האם הטופס לא דומה לזה שמשמש לכושר שייט ישראלי?

אם כן - מה כתוב ברשימת הציוד בגב ההיתר?
אם יש כזו רשימה בגב ההיתר כנראה שזה מה שמחייב?

JustSailing

New member
הטופס אכן דומה אך גם רשום שם EPIRB ואסדה

שני דברים שלא נדרשים לשייט חופי, מה השוטר (באופן תיאורטי) שעוצר אותי לבדיקה מבקש לדעת?

gb228

Active member
מסומן בכתב יד של הבוחן? אם כן זה די מוזר.

כי למיטב זכרוני, אפילו בסירה שלי שהיא בדגל ישראלי למסע בינלאומי זה לא מסומן (אני לא סגור על זה אם כי אני זוכר בבירור שהבוחן לא ביקש לראות אותם).

ד"א על אף שכבר עצרו אותי מספר פעמים ל"בדיקת רשיונות" מעולם לא עלו לסירה לבדוק ציוד וכמויות.

JustSailing

New member
אכן לא מסומן EPIRB

אבל כבר שמעתי לאחרונה על כך שעצרו מספר כליי שייט לבדיקת תוקף פירוטכני.
לכן רציתי לוודא שאכן לפי החוק אני נדרש לסט אחד בלבד בתוקף בעת שייט חופי.
&nbsp
תודה

Anora

New member
תקן ציוד בטיחות לכלי שיט קטנים

הכל כתוב בפרק של ציוד בטיחות לספינה פרטית ומסחרית לשייט חופי 4 מייל מהחוף. (אתר משרד התחבורה)
.ציוד פירוטכני הכולל: א. 2 מצופי עשן כתום )לא לפיד( ב. 4 זיקוקי מצנח אדום )לא אקדח( ג. 6 לפידי יד אדומים. בספינה שיעודה פרטי, מחצית הכמות בלבד.

Anora

New member
לא בדקו, לא אומר שלא צריך

זה שהבוחן לא ביקש לראות אותם וזה שלא בדקו לך ציוד בטיחות לא אומר שלא צריך. על טופס היתר השייט כתוב בדיוק מה צריך להיות על הסירה וכמויות.

zina71955

New member
לפי מיטב הבנתי התר שייט ישראלי לסירה בדגל זר מחייב את רשימת

הציוד הישראלית ולא מעבר לכך. לפיכך בשייט חופי חובה סט אחד של םירוטכני. לגבי אסדה היא לא נמצאית ברשימת כושר השייט. היא מחוייבת בשייט בי"ל באחריות הסקיפר.

למעלה