קפריסין הטורקית

סינבד

New member
קפריסין הטורקית

מי היה? מי ראה? מי שמע?
כדאי להפליג לקפריסין הטורקית? בעד ונגד?
מה כדאי לעשות אם מפליגים לשם, ממה כדאי להמנע אם מפליגים לשם?

עלתה בדעתי המחשבה להפליג לקפריסין הטורקית ומסתבר שאני לא יודע עליה שום דבר.
כל מי שיודע משהו מוזמן לשתף. זה בוודאי יעזור לי.

sailor1

New member
שיט לקפריסין הטורקית

אם יש לך כוונה לחזור ולהפליג אי פעם לקפריסין היוונית כדאי מאד שתמנע מכניסה לקפריסין הטורקית עם הספינה. שכן קפריסין היוונית מתייחסת לכל כניסת כלי שייט לקפריסין הטורקית בדיוק כפי שישראל מתייחסת לכניסת כלי שייט למרחב רצועת עזה בהבדל אחד לא יעצרו אותך בלב ים אלא ברגע שכלי השייט שלך יכנס למעגן כל שהוא בקפריסין היוונית ולא חשוב כמה זמן יעבור אין להם חוקי התיישנות לנושא זה.
מניסיון אישי.
יוני

skipperrider

New member
אלא אם...

יאכטתך בדגל זר ואתה עם דרכון אירופי...הקפריסאים היוונים לא מתעסקים עם שכאלה שמעתי ומעלימים עין ממעברים לחלק הטורקי.

sailor1

New member
כפי שכתבתי מניסיון אישי להלן המקרה

הספינה שלי נושאת דגל זר (ארה"ב), ולי דרכון זר (אירופאי).
ובכל זאת בקייץ האחרון כשהגעתי ללרנקה, כמה שעות לאחר ההתמקמות במרינה הגיעו שני שוטרים ובקשו לבדוק את הדרכון שלי (האירופאי שאיתו ביצעתי את הכניסה ללרנקה, כך שבטוח ידעו שאני בעל אזרחות אירופאית וזה לא מנע מהם לבצע את הבדיקה) בדקו כל דף הלוך וחזור ושאלו מה חותמת זו ומה זו, לשאלתי מה הם מחפשים השיבו בשאלה "האם הספינה ביצעה כניסה לקיריניה לפני מספר שנים? (כ 8-9 שנים)" מכיוון שלא אני הוא זה שנכנס לקיריניה אלא שותפי לאותם ימים (שכבר פרש מהשייט בשל גיל) לא מצאו הוכחה לכניסה לקיריניה כפי שחיפשו.
לא ברור לי מה היה קורה לא היו מוצאים הוכחה לטענות שלהם אני רק יכול לשער מספר אפשרויות.
לתשומת לב הטוענים שבעלי אזרחות זרה זוכים להתעלמות!
יוני

zina71955

New member
הספינה שלך בדגל אמריקאי ומדובר בכך שאם הספינה בדגל

של אחת ממדינות האיחוד האירופאי והבעלים/סקיפר באזרחות של האיחוד הם יבדקו אבל לא יעיזו לעשות דבר. ו - גם אם אתה אזרח אמריקאי/אירופי - יבדקו אך לא יעיזו לעשות דבר. אני יודע זאת היטב משום שהאנגלים מפליגים מלרנקה לקירניה הלוך ושוב ללא חשש.

zina71955

New member
כבר היו הרבה דיונים בנושא חפש בארכיון

אני אישית מעדיף את קפריסין התורכית על היוונית. ההפלגה לשם תלויה בכמה גורמים ונוהלים
א. כפ0י שכתב סקיפר ריידר ב.. במעבר לשם עבור 20 מייל מהחוף של היוונים
ג. על תעבור באותה הפלגה מצד לצד תורכי/יווני או הפוך

למעלה