שאלה דחופה בנושא מחלת ים

Danidin770

New member
שאלה דחופה בנושא מחלת ים

אודה לעונים בעלי הנסיון חברי הפורום.
עברתי את 4 המבחנים העיוניים למשיט 30, ואני לפני הלימוד המעשי. יש לי חשש להתחיל מכיוון שבשתי הפעמים הבודדות שיצאתי להפלגה, אחרי 20 דקות בערך התחלתי להקיא את נשמתי. במשך שעתיים היו לי רפלקסים של הקאה גם שכבר לא נשאר מה להקיא, וירדתי חצי מת מהיאכטה. (פעם ראשונה הייתי אחרי אוכל, ובפעם השניה הייתי אחרי 7 שעות בלי אוכל).
חשבתי לקחת כדורים לפני שאני מתחיל את הלימוד המעשי. שאלתי, האם למישהו יש נסיון האם הכדורים יעזרו במקרה כזה ? האם יש לי סיכוי להפליג שעתיים בלי הקאות ?. ואם כן, אלו כדורים מומלצים ?
תודה מראש לכל העונים !

אילנא

New member
כשעה לפני העליה לספינה

ע דיף Bonin האמריקאי אבל גם קוואלס סביר

אילנא

New member
ברוב המקרים כן.

זו תרופה לסובלים ממחלות תנועה, לא פוגע בתיפקוד אבל נותן תחושה נעימה ומוזרה מעט. לחלק ניכר מהמשתמשים עוזר עד יממה.

JustSailing

New member
מצטרף להמלצה על Bonin

עד היום אני מקיא בהפלגות ארוכות ובונין הוא כדור מצוין.
אחרי שהקאתי בטסט התחלתי לקחת כדורים ונהנה מהים כמו כולם

טל פש

New member
אני קניתי עד עכשיו באמזון, אבל נראה ש ebay גם שולחים לארץ.

שמתי לב שרוב השורות שם הם של התרופה הגנרית ולא המקורית. - לא בטוח שזה לגמרי זהה.

טל פש

New member
תמונה מתוך ebay

miril1

New member
מחלת ים

הבא בחשבון שהכדורים בד"כ מטשטשים בד"כ.
אם יש לך סבלנות עבור אצל רופא המשפחה ןקח מרשם למדבקות "סקופודרם"
צריך לעבור הליך של מילוי טופס לקבלת אישור משרד הבריאות ואז יוכל בית המרקחת לספק.
המדבקה יעילה ל 72 שעות בתנאי שתדביק אותה מספיק זמן מראש.
מניסיון הסובלים מרגישות גבוהה במיוחד הכדורים לא בדיוק מצליחים ואילו המדבקה עושה זאת.

gb228

Active member
המדבקות עלולות להיות בעיתיות יותר מכדורים

אם הכוונה כדורים מסוג טראבנין אז אכן הם גם קצת מרדימים.
אבל מנסיון של לא מעט אנשים שהפליגו איתי - הכדורים מסוג קוולס, אותם אני מחזיק דרך קבע בסירה עבור כאלו שזקוקים, כלל לא מטשטשים תופעת הלוואי היחידה היא לפעמים הרגשת יובש בפה, מה שגורם לכך שישתו יותר וזה דוקא טוב.
אין לי נסיון עם הבוניין אבל ממה ששמעתי גם הוא לא גורם לתופעות לואי משמעותיות
עם המדבקות, על אף שראיתי מספר שימושים מוצלחים בה, נתקלתי גם בשני מקרים קרובים של אנשים שהראיה שלהם הטשטשה באופן קיצוני וחזרה לתיקנה רק לאחר מספר ימים מהסרת המדבקה.

דרור ים

New member
מחלת ים

אני יכול לשתף מהניסיון האישי שלי: סבלתי ממחלת ים עד להפלגה אחת ארוכה בטורקיה בחורף. ים סוער, גלים גבוהים. היקאתי יום ולילה במשך שעות ללא הפסקה כמעט. אבל כשחלף הלילה הנורא, ועלתה השמש, הירגשתי נפלא, והמחלה חלפה ולא חזרה יותר.

זה היה בשנת 2005 ומאז לא חליתי אפילו פעם אחת. אולי זה הפיתרון? הפלגה אחת ארוכה ונפתרים מהבעיה.

danielia1

New member
יש קריסטלים במערכת האוזן. וכשהם לא במקום

או לא יודע מה בדיוק, יש מחלת ורטיגו. רופא מומחה יודע לטפל בעניין. אז כנראה שהההפלגה הסוערת עשתה את אותו הדבר.

למעלה