התפרק האימפלר

Anora

New member
התפרק האימפלר

בהנעה היתה יציאת מים מהאגזוז אך הפסיקה תוך זמן קצר מאד. בבדיקה ראשונה סיקוק פתוח, פילטר מי ים נקי אבל ריק ממים.
בבדיקת האימפלר התגלה אימפלר ללא כנפים ראה תמונה.
בבדיקה לאורך הצנרת מהמשאבה עד הכניסה למחליף חום התגלו חלקים מפורקים של בערך 5 כנפים של האמפלר מתוך ה12.
החלפתי את האימפלר מלאתי מים בתוך המסנן הנעתי ומים לא יוצאים.
שאלות - האם שאר החלקים של האימפלר המפורק עלולים לגרום לסתימה מלאה או חלקית לאורך הדרך או יצאו באגזוז?
מה עוד לבדוק על מנת לוודא שכל הערכת תקינה?
איפה קונים אימפלר חדש ובמחיר סביר.
מנוע וולוו פנטה MD22P, אימפלר - Johnson 09-1027B.

gb228

Active member
קרוב לודאי חלקים חסמו את הכניסה למחליף החום

ואם הם בגודל המתאים חלקם גם נכנסו לחלק מהצינורות ונתקעו שם (חלק מספר 3 בתמונה הזו):
[URL]https://www.marinepartseurope.com/en/volvo-penta-explodedview-7744150-25-306.aspx[/URL]
מחיר סביר בארץ - לא מכיר. בחו"ל -
[URL]https://keypart.com/volvo-penta/diesel-engine/md22pa[/URL]

(בהמשך לשרשור מלפני זמן קצר בנושא פילטר דלק - זה עוד חלק ספייר שחייב להיות בסירה)

zina71955

New member
אימפלר חדש תשיג אצל הרצל ממ במרינה ת"א. אבל

אנחנו נתקלים כאן כבר פעם שנייה בהפרש זמן קצר במקרים בהם שייטים יוצאים לים בלי חלקי חילוף בסיסיים כגון אימפלרים, פילטרים. וכנראה עוד חלפים חיוניים. זו שאננות/חוסר ידע/חוסר אחריות. אולי זה המקום שאנשי הפורום יפנימו שצריכה להיות רשימת חלקים/חלפים בסיסית בסירה והיא משתנה בין הפלגות לטווח קצר/ארוך. אני משאיר את הבמה לאחרים בנושא. שבת שלום.

Anora

New member
איפה הבנתה בדיוק שיצאתי לים בלי אימפלר חליפי?

zina71955

New member
אם זה לא כך אז עמך הסליחה. זה מה שהשתמע מדבריך

וגם gb העיר על כך. מעבר לכך נתקלתי בתופעה הזו לא פעם. עדיין, אתה שואל כאן איך לקנות אימפלר. כל מי שמפליג ואחראי על סירה אמור לדעת כיצד/איפוא לרכוש אימפלרים ופילטרים.. שנה טובה.

Anora

New member
מקבל

כתבתי שהחלפתי את האימפלר ז"א שהיה לי לפחות 1 חליפי.
אני יודע היכן לקנות את חלקי החילוף, הכוונה היתה לקבל מהנסיון של החברים בפורום מקורות זולים יותר אם מכירים, ולא לשלם 80$ בארץ על מוצר שעולה בערך 20-30$ בחו"ל. שנה טובה גם לך ולכל המפליגים.

zina71955

New member
טוב. אז לצורך זה יש אינטרנט. אז - נכנסתי עם מספר החלק שנתת

זה כנראה johnso 09-1027B , דומה ל 8 - B . ב אי ביי מחיר סט + $ 53.95 + 26ץ63 למשלוח. באמזון האימפלר לבדו מחירו $ 26.63 אבל לא נשלח לישראל.. מנסיוני למדתי שחלקי חילוף זולים ולא מקוריים עלולים להיות בעיתיים במקרים מסויימים. אימפלר מנאופרין זה אחד מהם. אני מניח שמאחר ואתה צעיר ממני בכ-20 שנה השליטה שלך באינטרנט טובה משלי.

gb228

Active member
האתר שהפניתי אליו מצוין

כמובן שנושא המשלוח יכול להוסיף למחיר - אני מצליח לארגן בתדיריות סבירה משלוחים עם אנשים שבמילא נוסעים ללונדון (המשלוח הפנימי הוא יומיים-שלושה)

Anora

New member
תודה, zina, gb

תודה לכם אני די שולט בקניות באינטרנט.
בכל מקרה שרצוי שיהיו כמה חתיכות במלאי כי בהוראות הטיפול במנוע יש לבדוק (ולהחליף אם צריך) את האימפלר פעם בשנה. ב spec של היצרן צריך להחליף את האימפלר פעם בשנה.
על מנת להוזיל עלויות המשלוח אפשר להזמין כמה חלקים ביחד. מארה"ב צריך למצוא ספק שמציע משלוח חינם בתוך ארה"ב ומשם עם USHOPES לישראל (ממולץ).

אם הפילטר מותקן גבוה מפני הים ואין שאיבה זה אפשרי.
אפשר לבדוק שגם אין סתימה לפניו (נילון...).

סיבה טובה לסיבוב על יבש ושבירת כנפים. הוא לא ציין בן כמה
האימפלור ש"התאדה" ומתי בדיוק הבחינו שאין יציאת מים. שני נתונים שיכולים להקל על ההשערה של מה שקורה שם.

כדאי ורצוי לנהל טבלה קטנה של שעות מנוע ותאריכי החלפות, התקנות ופגי תוקף. באקסל גם אפשר למיין בקלות. בOPENCPN יש יומן כזה.

danielia1

New member
כנראה גדל מלפפון ים בצינור אחרי הסיקוק...

כי בהתחלה יצאו מים. אימפלר יכול לעבוד גם 10 שנים.
אני מצאתי כמה צבתות של סרטנים בתוך הפילטר.

Anora

New member
מסקנה

מחקירת האירוע המסקנה היא שכנראה נילון סתם את כניסת מי הים והמשאבה שאבה את המים מהמערכת והפילטר (אלו המים שראיתי יוצאים בהנעה). בשלב מסוים הניילון היתנתק מהסירה אך מאוחר מדי, המשאבה עבדה על יבש והתפרק האימפלר.
פילטר מי ים מותקן כמה ס"מ מתחת לגובה פני הים (חצי מהפילטר מלא במים, כלים שלובים) אבל שבדקתי את גובה המים בפילטר הייתי בהפלגה עם מפרשים וכנראה הטיה לימין כך שהפילטר היה מעל גובה פני הים מה שגרם למסקנה מוטעת ובילבול.
ברציף, אחרי בדיקת כל הצנרת להוצאת החלקים של האימפלר המפורק וכמובן החלפת האימפלר השאיבה תקינה והמים יוצאים מהאגזוז.
דרך אגב, האימפלר הכי זול שמצאתי בארץ 245 ש"ח (בערך 70$), בארה"ב האורגינל ב 20 $ ומצאתי גם תחליפי ב 9$.

תודה לכל העוזרים והמייעצים.

zina71955

New member
הניילונים בים הם רעה חולה. מלבד העובדה שבשנים האחרונות

תפשתי בג'ורג'רה יותר ניילונים מדגים, ניילון גדול ועבה שהסתבך במדחף גרם אצלי לנזקים גדולים. כמי שחפר במחפר בנמלים בעבר, אני יכול להעיד שכמות הניילונים שנחפרה היא מדהימה. רק אז ירד לי האסימון על משמעות זריקת הניילונים לטבע בלי חשבון והנזקים הנגרמים לאנושות בגללם.

1שריל

New member
תודה

יפה וכבוד לך ש "טרחת" לחזור ולספר את שקרה. אתה במיעוט וחבל שכך. הפרום נועד להעשיר את שואליו ומהפידבק רק יוצאים נשכרים.תמיד יש מה ללמוד
&nbsp
שנה טובה

gb228

Active member
יש מוצר בשם SPEEDSEAL LIFE

זה מוצר "משולב" - מכסה תחליפי למשאבת המים שגם מאפשר פירוק והרכבה מהירים וגם מאפשר פעולה יבשה של המשאבה למשך זמן ממושך יותר.
לי יש את המוצר הבסיסי שמאפשר החלפה מהירה (מומלץ), קצת אחרי שרכשתי אותו הם יצאו עם המוצר המשופר. עדיין מוכרים גם את הבסיסי - הפרש המחיר בין המוצרים הוא בערך כמחיר של אימפלר מקורי חדש.
[URL]http://www.speedseal.com/saferboatindex.html[/URL]

skipperrider

New member
רכשתי והרכבתי את הדגם החדש

מוצר איכותי שכנראה מקיים את שמבטיח בעלות סבירה.
מומלץ.

למעלה