חבל צימצום ש"ברח" לתוככי הבום-איך להוציא?

skipperrider

New member
חבל צימצום ש"ברח" לתוככי הבום-איך להוציא?

שלום.
אחד מעוזרי הנלהבים (מדי!) משך את אחד מחבלי הצימצום בעת פירוק המפרש הראשי בעוז והוא "נעלם" לתוככי צינור הבום.
האם יש למישהו טיפים להוצאתו לפני שאתחיל לפרק פירוקים מיותרים?
אגב...גיליתי במהלך תחקיר האירוע כי אני "מארח" בתוככי צינור הבום קן צרעות גדול ופעיל אבל עם זה כבר אתמודד בעצמי.
בתודות מראש ושנה טובה לכולנו.

סינבד

New member
שטלבנד

מה שחשמלאים משתמשים כדי להשחיל את חוטי החשמל בצינורות שבקיר.

מערכת גלגלות בתוך המנור

בהנחה שמדובר במערכת גלגלות במנור, ובחבל הצמצום שנכנס מהחלק האחורי, ושהוא יצא לחלוטין מהמנור, אתה צריך לפרק את הפיטינג מאחור ולדוג באמצעות וו ארוך וקשיח את הגלגלת שנעה בתוך המנור. כמובן לתת מספיק בוש למיתר שנכנס בחלק הקידמי של המנור. לא פשוט ומאד מתסכל אבל ישים, ואני מדבר לצערי מנסיון דומה לשלך לפני כמה שנים.

danielia1

New member
בלי תמונות איך אפשר לדעת איזה מערך יש לך?

אולי מוט דק וארוך עם קרס בקצה? אם אפשר לראות את הנעשה בתוך המנור...

abhakim2

New member
יש לי אותה בעיה רק שאצלי הגלגלת תקועה האם צריך לפרק את המנור

מטש2

New member
תעביר חוט ניילון על חבל הצמצום השני....

ועם חוט הניילון תמשוך את החבל שברח.

nautidim

New member
תשתמש בסטלבנט של אינסטלאטורים - פחות גמיש ויותר חזק.

gerson1

New member
חוטר העשוי מפיבר(חכה דקה) או מעץ

תשחיל אותו עד צוואר האווז, תקשור את היציאה מהמנור של חבל הצמצום
המשוחרר ותמשוך חזרה. קרוב לוודאי שתצליח להשחילו חזרה במקומו

skipperrider

New member
ושוב תודה למגיבים

בעוד מס' שבועות אהיה ביאכטה ואתחיל "לדוג" אחר החבל הנעלם.
אדווח כאן תוצאות.
הלקח הנלמד...איש לא יגע אצלי יותר בחבלי הצימצום...
:)

zina71955

New member
כן, זו אחת הבעיות עם אנשי צוות. מיומנים ולא מיומנים כמות

הנזקים שנגרמו אצלי במהלך השנים מתקלות שבהיסח הדעת, ללא כוונות זדון, היא מדהימה. אז, "איש לא יגע אצלי" בהא או בדא מוכרת. והתוצאה היא שאני עושה כמעט הכל. ובאיזה שלב זה מתחיל להיות לא לעניין. אז, להפליג לבד זה לא רע. וזה הזמן בו היו לי מינימום של תקלות.

skipperrider

New member
כך נפתרה הבעייה!

או קיי...שעתיים של התבחששות-קללות בערבית והונגרית ומעט תסכול אך הנה האופן בו פתרתי את העניין:
&nbsp
-כבר ציינתי שלהקת צרעות התנחלה לי בקצה הבום...מצאתי ספריי ייעודי(יש כזה!)...ריסוס נדיב פנימה דרך חרכי הבום תוך כוננות למנוסה...להפתעתי אף צרעה לא יצאה לתקוף.
-פירוק קצה הבום מכוון הקוקפיט-3 ברגים. נדרשת בוקסה אלן משושה. (הקצה הצמוד לתורן ממוסמר אצלי)
-שיחרור 2 חבלי הצימצום מהקלאצ'ים בקוקפיט לכ ל אורכן.
-מקבל את פני צינור צר ארוך וחשוך.בפתח הבום שוכבות 15 גופות של צרעות מתות...לא פלא שנמנעה מלחמה איתן...וכוורת עשויה לתלפיות שלהן בגודל כ- 20 ס"מ.
-פינוי הגופות הכוורת ושאר ליכלוכים שהצטברו בקצה הבום מאז הרכבתו במפעל.
-ע"מ לראות מה קורה בתוככי הבום יש צורך בפנס חזק מאוד וצר בקוטרו שניתן להכניסו פנימה ועדיין לאפשר עבודה בחלל הצר.
-מתברר שאי אפשר למשוך החוצה את 2 העגלות הפנימיות מבלי לשחרר ולהאריך את 2 קצות חבלי הצמצום הקרובים ומקובעים לתורן. 2 חבלים דקים מחוברים אליהן בתפירה ואיזולירבאנד למניעת ניתוק בעת המשיכות!
-משיכת העגלות והחבלים החוצה מצד הקוקפיט ע"י שימוש בגאנץ' וכבל פלדה קשיח וארוך שהכנתי בעוד מועד (סבלנות היא שם המשחק) ניקוי ושימון העגלות ומציאת קצה החבל ש"ברח" והחזרתו למקומו(יש סימון של היצרן-סלדן ע"ג העגלות איך להשחיל נכון את החבלים דרכן)
-דחיפת העגלות והחבלים פנימה ורחוק ככל הניתן ע"י הגאנץ' יחד עם משיכה זהירה של החבלים שהוארכו מכוון חיבור הבום לתורן. חיבור קצוות החבלים הללו חזרה למקומם וניתוק ההארכות שחוברו.
-הרכבת קצה הבום חזרה למקומו.
-קיבוע קצות חבלי הצמצום לבום בצד הקוקפיט ו...בירה קרה!
&nbsp
ע"מ לאפשר פירוק/הרכבה של קצה הבום שחררתי את הטופינג-ליפט המחובר אליו וקשרתי אותו בלולאה במיקום קרוב לקצה הבום רק ע"מ לספק תמיכה לבום בזמן העבודה.
&nbsp
אולי מישהו ימצא בעתיד תועלת מניסיוני הנ"ל?
אך האמינו לי...הכי טוב למנוע את הצורך בפרויקט המיותר הזה!
&nbsp
בהצלחה.
&nbsp

למעלה