השאלת רתמה/ות ילדים?

offtosea

New member
השאלת רתמה/ות ילדים?

שלום-

בחודש הבא, אנחנו יוצאים כמשפחה לפעם הראשונה לצ'ארטר.

איתנו שני ילדים קטנים, ומכיוון שאנחנו לא יודעים אם זה יהיה הראשון וגם אחרון שלנו, חשבתי שאולי אנסה לשאול ממישהו רתמות לילדים לפני שאני קונה לשימוש חד-פעמי.

האם יש למישהו רתמה או שתיים שאפשר לשאול ממנו לתקופה קצרה בחודש יולי?

אם כן, תודה רבה מראש.

gb228

Active member
בכל סירות הצארטר שהייתי היו רתמות לילדים

נדמה לי שהם מחויבים לכך לפי חוק (כמו גם אצלנו עבור כושר שייט) וגם אם לא אני בטוח שחברת הצארטר תוכל לתת לך.
האמת שאני לא רואה לכך הרבה שימוש:
אם הם בקוקפיט אין ממש צורך (וברוב הסירות גם לא תמצא נקודת עיגון נוחה לרצועה)
בזמן הפלגה אין סיבה שהם יתרוצצו על הסיפון
אם הים הוא כזה שדורש רתמות, במילא לא תצא להפליג.

offtosea

New member
יש להם חגורות הצלה לילדים אך אין רתמות

תודה לתגובה. בדקתי עם החברה ואמרו שיש להם חגורות הצלה לילדים אך אין רתמות. מכיוון שזה פעם הראשונה, אנחנו רוצים להיות מצויידים בכל זאת - מקסימום נראה כי טוב כפי שתיארת ונרד מזה.
מישהו?

doront64

New member
רתמות לילדים

יש לי בסירה שתי רתמות לילדים, שנקנו יחד איתה מחברת צ'רטר, והייתי שמח להשאיל לך אותן, אך הסירה שלי הרחק ביוון ולא אהיה בה בחודש הקרוב.
מה שכן, בעבר כששכרתי סירה מצ'רטר, כשבתי היתה עדיין קטנה, חברת הצ'רטר התקינה על פי בקשתנו רשת בטחון סביב למעקות, דבר שהקטין את חששנו. תברר עם החברה בה שכרת באם זה אפשרי. שיט נעים!

offtosea

New member
רתמות לילדים

תודה על המוכנות.

כן, אמרו שהם יכולים להתקין רשת, רוצים על זה 150 יורו. אולי נלך על זה.

zina71955

New member
ידידי. אתה יודע לעשות קשר הצלה כפול? לא הרגיל - כפול !!

קשר זה יכול לשמש כרתמת ביטחון/הצלה. לולאה אחת מתחת לבתי השחי (הקצרה) ולולאה שניה (הארוכה) על הישבן. מתאימים את הקשר לכל ילד בנפרד כאשר הקשר עצמו על החזה מלפנים ואת המשך החבל אתה יכול לקשור היכן שנוח. על זה מלבישים על הילד חגורת הצלה ואתה מסודר. לילדים חבל של 6 מ"מ קוטר מספק. אתה עושה את ההתקן הזה פעם אחת לכל ילד ויכול להלביש/להסיר אותו לפי הצורך.
אם זה מעשי מבחינתך אני יכול ללמד אותך.

offtosea

New member
קשר הצלה כפול

וואלה, יכול להיות רעיון נחמד.

כזה את מתכוון? https://en.wikipedia.org/wiki/Double_bowline

אני מניח שלא כי יש שם רק לולאה אחת.

אם כבר משהו מחבל, הייתי מעדיף משהו שמתחזה לרתמה: מעל הכתפיים, סביב לחזה (מתחת לבית שחי כפי שהזכרת), וגם עוד אחד במפשעה שלא יוכל לשלוף את זה למעלה. יש כזה או שאני חולם?

zina71955

New member
אפשר להצליב את הלולאה הגדולה ולהשחיל אותה בין שתי

הרגלים ואז היא תופשת את המפשעה. בשעתו, בצי הסוחר לא היו לנו רצועות מאובזרות והקשר הזה שימש בעת צרה להרמת/הורדת פצוע/אדם במהירות ובבטיחות במקרי חירום .

למעלה