שיוט במי קרואטיה?

skipperrider

New member
שיוט במי קרואטיה?

בכוונתי לשוט בקיץ מצפון איטליה לכוון קורפו.
היאכטה בדגל איחוד אירופי.
עפ"י פורומים שונים באינטרנט חובתי להיכנס לנמל כניסה הקרואטי הקרוב לצורך ביצוע נוהל כניסה מלא לקרואטיה ולשלם מיני אגרות.
האמנם?
ג ם אם אין בכוונתי לעגון או להיכנס לקרואטיה כלל אלא רק לשוט /לחצות את מימיה הטריטוריאליים לצורך חצייה בלבד?
מה ניסיונכם? החוק הימי?
שיוט לאורך מימי הצד האדריאטי האיטלקי נטול בירוקרטיות ואגרות אך מאריך את המסלול.
תודה.

zina71955

New member
החוק הימי הבי"ל קובע במפורש שכלי שייט המבצע טרנזיט ישיר

דרך מימי חופין של מדינה שלישית (או מדינות) ללא כניסה לנמל (או נמלים) של אותן מדינות אינו מחוייב במיסוי של אותה מדינה (ות) לפיכך אינו מחוייב להיכנס ל"נמל כניסה" לצורך זה.

zina71955

New member
תוספמ קטנה. למעט מעבר בדרכי מים מבוקרות בהן יש גביית מעבר.

skipperrider

New member
לא רואה במפה דרכי מים מבוקרות...

בשייט במורד ובמעלה הים האדריאטי 20-30 מייל ימי מהחוף הקרואטי ולכן פטור?
מה החמצתי בקריאה בפורומים מכובדים כמו "נונסייט" RYA ואחרים הטוענים לחובת כניסה?
הייתכן שיש "תקנות" מקומיות קרואטיות ליאכטות השונות מהנדרש בחוק הימי מאוניות?
מישהו הפליג במסלולים הללו ביאכטה לאחרונה ויכול לאשר/להזים?
מכבד מאד את דעתו של אילן אבל לא רוצה לשלם איזה קנס מקאברי/חמדני קרואטי...
קראתי לא מכבר שלאורך חופי פורטוגל נדרשו יאכטות בטרנזיט שנעצרו ע"י משמר החופים הפורטוגלי להיכנס לנמל הקרוב ולשלם "מס מגדלורים" מקומי בסך 4 אירו...ולשייט 30 מייל ויותר כדי לעשות זאת...
העולם משוגע בימינו...ומדינות עניות הן לעיתים מאד יצירתיות בחקיקת תקנות מכניסות מט"ח.

דרך מוסדרת זה נתיב שייט מוכתב. נתיב מבוקר זה נתיב שמבוקר בקשר ואולי מכם.

30 מייל זה הרחק ממים טריטוריאליים ואין להם שום זכות עליהם רק בגלל שזה הצד הימני במפה.

zina71955

New member
החוק הימי הבי"ל לעניין זה תקף לכל כלי השייט שאינם

שייכים לציי המלחמה. מעבר מבוקר הוא כל מעבר ימי המהווה נתיב שייט בי"ל העובר ממש בתוך מדינה. כגון תעלת פנמה, בוספורוס, תעלת סואץ וכדומה. אין כזה דבר בים האדריאטי. בהפלגה על נתיב מרוחק כ 20 מייל מקו האיים הקרואטי אתה מחוץ למים הטריטוריאלים של קרואטיה. אז בכלל אין בעיה. משמר חופים של כל מדינה רשאי לבקש/לדרוש מכל כלי שייט העובר בתחום המים הטריטוריאליים של אותה מדינה לעצור לצורך זיהוי. לדרוש ממנו להיכנס לנמל לצורך תשלום מס כלשהוא זו פיראטיות בהגדרת החוק הבי"ל (אם הכלי בטרנזיט). והחוק הבי"ל קובע במקרה זה. ואם מדובר בפורטוגל תלונה לנציבות השוק האירופי בבריסל תטופל. תאר לך כלי שייט, אוניה/יכטה שתפליג מנמל ביירות לנמל קונסטנצה (רומניה). בדרך תעבור במימי החופין של קפריסין, תורכיה, יוון ובולגריה. אין מצב שתיכנס לנמל בדרך לצורך תשלום מס כזה או אחר. אבל, לכשתעבור את הבוספורוס צריך לשלם את דמי המעבר.

שייטתי בקרואטיה פעמים רבות לכל אורכה .

מדרום ועד צפון , כולל קפיצה לוונציה . מעולם לא עצרו אותי לביקורת . בכל הפעמים בצעתי כניסה מסודרת וחוקית למדינה . בשייט לאורך קרואטיה ומחוץ למים הטריטריאלים שלה , לא נראה לי שתהיה לך בעיה .
למה אתה רוצה להפליג לאורכה מבלי להכנס לביקור בארץ הכי מקסימה לשייט בים התיכון ?
הפלגה נעימה

skipperrider

New member
תודה.השכלתי.

עם כל הקריאה בפורומים הללו מחו"ל...לעיתים עודף המידע מערער את ביטחונך במה שאתה יודע לבטח.
לכריש העדין-כמה רחוק מהחוף/האיים שטת בטרנזיט כשל א עשית כניסה מסודרת למדינה?
מכיר היטב את קרואטיה. הפעם התכנית שונה.

תמיד עשיתי כניסה מסודרת . הפלגתי גם בין האיים וגם הפלגות

ארוכות יותר מערבית לאיים כולל אל/מ יוון ודרום איטליה .

אם אתה חושש , תעשה כניסה בצפון קרואטיה ויציאה באי vis ואז , אם תרצה , תוכל לעצור בדרך . זה לא יגזול הרבה מזמנך.

skipperrider

New member
כריש עדין ויקר

אני מתכנן טרנזיט במורד ומעלה האדריאטי ללא עצירה/כניסה לקרואטיה.
לא רוצה למעט בחירום לעצור בדרך.
ולא חושש - רק רוצה להימנע מאגרות כניסה מיותרות או קנס על אי כניסה.
האם לדבריך ומניסיונך אני מחויב בכניסה לנמל כניסה קרואטי אפילו רק לטרנזיט? קצת מבלבל...שאלתי היא על מצבי החוקי.

zina71955

New member
ככל שתדושו בזה יותר תסתבכו יותר, כאמור לעיל "תפשת...........

המצב החוקי הוא שבטרנזיט ישיר, חוקית, אינך מחוייב בכניסה. ואם תשייט במסלול שמעבר ל 12 מייל מקוו האיים אתה במים בי"ל, אז, על אחת כמה וכמה. וכל השאר שייך למיחושי בטן.

sheyd

New member
שאלה?

איזה דגל יהיה מונף - מדינת היעד או המדינה שבמים שלה מתבצע הטרנזיט הישיר?

skipperrider

New member
המדינה שבמימיה הטריטוראליים מתבצע הטרנזיט

במסע שלי-איטליה/קרואטיה/מונטנגרו/אלבניה/יוון
לפחות כך אני מבין את ה"נימוסים" והנוהג הימי הנאות.

למעלה