מגורים על יאכטה בשכירות

adametzion

New member
מגורים על יאכטה בשכירות

שלום לכולם,
עשיתי קצת חיפוש בפורום ומצאתי רק הודעות מאוד ישנות ופחות רלוונטיות, אז אני מתנצל מראש אם השאלה שלי נענתה במקום אחר.
אני סקרן לגבי האפשרות של מגורים על יאכטה\ספינה במרינה בת"א או ביפו.
כשהייתי ילד צעיר אבא שלי גר על יאכטה ישנה מעץ, ועד היום אין דבר שנעים לי או מרגיע אותי יותר מהחריקות של סיפון והרעש של המים. בשל כמה אירועים משמעותיים בחיים שלי אני מחפש לעשות שינוי, ומכיוון שאין לי כרגע כסף לקנות יאכטה משלי, אני מתעניין באפשרות של מגורים במרינה בשכירות.
אני יודע שהדבר מקובל בעולם (ושבארץ פחות), אבל אני סקרן לגבי האפשרות, וכאן נראה לי כמו מקום טוב להתחיל בו בירורים.
אז - עם מי צריך לדבר? אילו אפשרויות עומדות בפני? לאילו דברים כדאי לשים לב? ממה כדאי להזהר?
תודה מראש,
אדם

זה לא ממש עברה על החוק. אבל אין ביטוח במקרה שרפה

בוא נניח שהיאכטה שלידך פתאום נשרפה. לא תוכל לתבוע את המרינה על נזקי גוף שקרו לך חס ושלום.
אין פוליסה שמכסה את זה. לעומת נזק ליאכטה שיהיה מוכר לרוב.
אבל כל מרינה שמכבדת את עצמה מנסה לצמצם כמה שאפשר תופעה זו .
מרינה צריכה להיראות יוקרתית. ככל הניתן , כך גם היאכטות !
בלי כל מיני חבלי כביסה מתוחים עם גופיות ובגדים . וברזנטים בלויים להגנה מהשמש.
יש מדריך אחד בשיא גל שיש לו יאכטה שהוא גר בה . ניתן לראות אותה מהתעלה הראשית סירה ראשונה בתחילת הרציף שאחרי הרציף שיא גל.
והגם שבחוזה העגינה יש סעיף שאוסר מגורים על היאכטה.
מה גם שאני בטוח שאתה לא באמת מתכוון לזה.
בקיצור אתה מוזמן לגור אצלי בבית יש לי הרבה חדרים ריקים...

דרור ים

New member
אני מכיר אנשים שגרים במרינה בהרצליה

אבל לא שמעתי על השכרת יאכטה למגורים. רוצה שאברר עבורך?
דרור

קוקונאט

New member
מעוניינת להשכיר יאכטה למגורים לחודשיים באיזור תל אביב

הי, מכל מני נסיבות של הגורל נתקעתי בתל אביב לחודשיים בלי מקום לגור בו וכבר עייפתי מלחפש סבלט. אז חברה הציעה לי לבדוק לגבי השכרת יאכטה ואולי זה דווקא יכול להיות פיתרון לא רע. לא מבינה בזה ממש כלום, רק תוהה איפה מבררים דבר כזה, את מי שואלים, ואם החורף הישראלי הוא סביר בשביל מגורים על יאכטה.

תודה רבה, יעל

srami

New member
לא ברור

יש לך יאכטה להשכיר, או ברצונך לשכור?

למעלה