שיט בדודקנס

רמיאור

New member
שיט בדודקנס

שלום חברים. אני מתחיל להכין את הפלגת האביב. מתכוון לצאת מאשדוד לדודקנס באמצע חודש אפריל ולהשאיר את היכטה שם. מבקש המלצות על מקומות טובים לעגינה ממושכת בין של חודש ובין חורף שלם וכמובן כמובן המלצות על מקומות ראויים ונעימים לשהיה - רצוי מקומות שקטים

gb228

Active member
בתור התחלה אתה מוזמן לקרוא את זה

משהו שכתבתי על הפלגה לפני 3 שנים.
[URL]http://www.sylyra.com/dodecanese_2013.php[/URL]

השנה עשיתי הפלגה דומה, הכתיבה עדיין "בתנור".

באופן כללי נראה לי שהאי LEROS מספק את מקום העגינה ארוכת הטווח האופטימאלית - מספיק מרכזי כדי שיהיה נוח להגיע אבל במחירים נמוכים מרודוס וקוס. יש שם 3 אלטרנטיבות שהוזכרו כאן בקיץ האחרון
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/26/180828012/%d7%a1%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%98_%d7%95%d7%9e%d7%95%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%a7%d7%94/%d7%a9%d7%99%d7%98_%d7%95%d7%99%d7%9e%d7%90%d7%95%d7%aa[/URL]
לחודש-חודשיים הייתי בוחר ב EVROS. לתקופה ארוכה יותר עם אספנה - כנראה על פי המחיר.

אכן לארוס הוא מקום טוב להשאיר סירה , אבל יש עוד איים

בלארוס יש שדה תעופה קטן ויש אליו טיסות ישירות מאתונה אבל בעונה קשה להשיג מקום כי המטוסים קטנים ומספר המקומות מצומצם .
בסאמוס יש מרינה טובה והאי מקסים לטיולים ברכב וממוקם טוב להפלגות באזור . יש שדה תעופה גדול כולל טיסות בינלאומיות בקייץ .
המרינה בקוס מעולה ועגינה לתקופה ארוכה מקטינה משמעותית את מחיר העגינה החודשי. יש שדה תעופה בינלאומי כולל טיסות ישירות מהארץ בקייץ .
הפלגה נעימה

zina71955

New member
אכן, לרוס אברוס הוא המקום הנכון להשאיר סירה במים. אם בחוץ

צריך להכניס למשוואה גם את שתי המספנות שבצפון לרוס. ו - כיום, יש גם את רודוס. תעשה שיעורי בית, לפי צרכיך ותשווה בין לרוס - רודוס - סמוס פיתגוריון - קוס. לגבי המקומות השונים. שייט בדודקנס הוא בד"כ שייט נעים. אבל לא כל נמל בטוח בכל רוח. ואם תיכנס לארכיב, תמצא הרבה הערות שלי בנושא הזה.

רמיאור

New member
שיט בדודקנס

המרינה החדשה ברודוס היא טובה ומוגנת. עגנתי בה בדרך לארץ לפני חודשיים וחצי אבל היא רחוקה מיעדי השיט שלי שהם יותר צפוניים

zina71955

New member
הדודקנס הוא בין חלקי ללרוס צ/ד ובין רודוס לאסטיפליה מז/מע

אין "רחוק" בטווח הזה. אם אתה רוצה לחרוג עד סמוס/איקריה. הסיפור משתנה. המשוואה צריכה להתמקד ב עלות/בטיחות/ביטחון. המרחקים באזור ממש לא רלבנטיים. ו - השייט?! אם עיתותיך בידיך אל תתכנן מסלול לפי "מקומות יפים" כולם יפים. תפליג על פי משטר הרוחות האקטואלי . תהנה יותר.

רמיאור

New member
שיט בדודקנס

צודק לחלוטין אלא שאני מחפש נקודה יותר צפונית כדי להישאר שם כל העונה ולעלות עד סלוניקי. רודוס תהיה קצת דרומית מידיאם הכוונה להישאר שם גם בחורף

zina71955

New member
לפי זה אתה צריך 2 נקודות. האחת לזמן קצר יחסית

במצב צף. זה בדודקנס. האחרת צפונה יותר לחורף high and dry . צפונה יותר יש לך בכיוס chios מספנה משפחתית אמינה וזולה, בפיורד קטן על יד פנטוקיאס. או צפונה יותר, במרינה החדשה של מיטיליני/לסבוס.

dana 2088

New member
יש מקומות נוספים

כמו פטמוס וסאמוס ואם אתה מסיים את הקיץ בחלקידיקי, יש על יד קאולה (ניה פרמוס) מקום מומלץ להשאיר סירה בחורף. אגב, במקום שאילן המליץ עליו בחיוס השארתי סירה לחורף והיה מעולה.

למעלה