נווטקס

רמיאור

New member
נווטקס

מהשאלות אני מבין שיש בכלל הסתייגות מעצם קניית נווטקס
"הגיע הזמן" מכיון שמאז שיצאתי מקלמטה ועד שהגעתי לאשדוד לא הצלחתי לקבל אפילו אזהרת ניווט אחת. או שהשידורים היו באיכות גרועה או שפשוט לא שמענו אותם בזמן הפלגה ממונעת
ולמה בעצם ההסתייגות מהנווטקס

רמיאור

New member
נווטקס

שלום חברים
הגיע הזמן לקנות נווטקס
האם צריך לקנות משהו מורכב ויקר או משהו פשוט וזול יותר?
האם אפשר לקנות באינטרנט או שזה לא רצוי?
בקיצור מה ההמלצות של כבודכם

zina71955

New member
אני משייט באזור המזרחי של הים התיכון מזה שנים רבות ומאזין

ל VHF . לא הייתה לי בעיה של קבלת אזהרות ניווט/קריאות מצוקה ותקשורת עם תחהות הרדיו באזור. תסדיר רמקול בקוקפיט, אם אין לך. תגדיר את המטרה שלשמה אתה רוצה את המכשיר. אני בשעתו הגדרתי את הצורך בתחזיות מזג אוויר. לצורך זה כיום אין בו צורך.

zina71955

New member
אכן, למה הגיע הזמן? האם בדקת לעומק את איכות התוצאות שתקבל

מהמכשיר? כל מכשיר זה עוד חשמל, עוד חוטים ובמקרה זה, עוד אנטנה, ועוד מקור לתקלות. אני תליתי בו תקוות גדולות לפני 20 שנה וקיבלתי מפח נפש. ולאור ההתפתחות שחלה ב 20 השנים האחרונות אני חושב שהוא מיותר.

zina71955

New member
אכן, למה הגיע הזמן? האם בדקת לעומק את איכות התוצאות שתקבל

מהמכשיר. כל מכשיר זה עוד חשמל, עוד חיווט, ובמקרה זה עוד אנטנה. אני תליתי בנווטקס תיקוות גדולות לפני 20 שנה וקיבלתח מפח נפש. לאור ההתפתחויות ב 20 השנים האחרונות אני חושב שהוא מיותר.

mot264

New member
האם ניתן להשוות את נוטקס לעידן חובת ידע במורס?

HI

מאיר ריבא

New member
דעתי בגרוש

יש לי נווטקס ואיני משתמש בו.
איני מוצא בו טעם בימינו בתחום הים התיכון כשההפלגות ה"ארוכות" נמשכות לא יותר משני לילות ברצף.
אני מאמין שיש לנווטקס שימוש בתחומים כמו הפלגות blue water אמיתיות, כאשר המרחק לחוף עדיין מאפשר קליטת שידורי הנווטקס (300- 400 מייל).
גם אז אני חושב שטלפון לוויני נותן יותר תועלת.

tillerman

New member
מי שמפליג ישירות לטורקיה או רודוס 3-4 ימים המכשיר עוזר

טלפון לוויני מאפשר קשר רציף אך הוא יקר, אני נעזר בנווטקס בלב ים לשנויים במזג אוויר ,קבלת הודעות חרום ושטחים סגורים.
הוויכוח מיותר כי ישנם גישות שונות ואנשים מפליגים עם סירות שונות, רמת ציוד שונה ולמרחקים שונים.
המכשיר קיים והרשות נתונה...

alex49

New member
נווטקס

מצטרף לגרוש של מאיר. אין צורך. מקורות אינטרנט זמינים ומדויקים.
חבל על הגרושים שזה עולה.

רמיאור

New member
נווטקס

אני רואה שיש חילוקי דיעות בקשר לעצם השימוש בנווטקס
אולי מחוסר ניסיון ואולי מחוסר ביטחון נוכחתי שאני לא מצליח לקבל אזהרות ניווט
ומזג אוויר כפי שצריך. טרם הספקתי לשמוע על איזה אזור מדובר וכבר עבר לו המשדר הזריז לעניין הבא. בהפלגת מנוע יש רעש ולפעמים אתה עסוק בדיוק כשיש שידור.
נכון שזה מכשיר ישן וחלק מהיתרונות שלו בטלו עם השימוש באינטרנט (הפלגת חופים) אבל ניראה לי שזו השקעה לא גדולה
בוכל מקרה - השאלה היתה איזה מכשיר לקנות???
אולי מישהו מוכן להסתכן ולהמליץ למרות מיותרותו .

מאיר ריבא

New member
מכשיר

לי יש מכשיר של Furuno NX300. עובד מעולה (כשאני נזכר בקיומו).
הוא מותקן אצלי stand alone אבל בתאוריה ניתן לחברו ל-PC מצד אחד (להעברת ושמירת הנתונים/מסרים) ומצד שני למערכת הניווט של הספינה ואז לקבל על המסך של הנווטקס גם מיקום, כיוון הפלגה ועוד.
הוא גם עמיד למים וניתן ךהתקנה בקוקפיט.

למעלה