כננת עוגן תפושה

papra

New member
כננת עוגן תפושה

שלום. ה dram של כננת העוגן לא נפתח ולא ניסגר. תפוש. במאמץ הרמת העוגן הדרם מחליק ואין אפשרות הרמה ( קלץ' מחליק) כננת של לירוי סומר. שרשרת 10 מ"מ. כל נסיונות השחרור ללא הצלחה כולל WD40 ועוד. אשמח לעצות מועילות. שנה טובה . גדי רמון.

zina71955

New member
במצב כזה לא להפעיל מנוע של הכננת משום שהוא עלול לגמור

את חייו. להערכתי, בשלב הראשון צריך לפרק את הכננת, קרי התוף drum ואת הג'יפסי. וכל החלקים המיכניים. לנקות היטב את הציר והחלקים המפורקים. להפעיל מנוע של הכננת וליבדוק אם מבחינה חשמלית הכננת מתפקדת. אחר כך להרכיב את החלקים המפורקים ולבדוק הורדה/הרמה של העוגן.

papra

New member
כננת עוגן תפושה.

תודה. אכן התופעה היא קלץ' מחליק. ה drum תפוש ולא יכול להדק אותו וגם לא לשחרר אותו. המנוע תקין.
&nbsp

papra

New member
כננת עוגן תפושה

תודה. אכן התופעה היא קלץ' מחליק. ה dram תפוש ולא יכול להדק אותו וגם לא לשחרר אותו. המנוע תקין.

1שריל

New member
הייתי מנסה להוריד את השרשרת ובעזרת

דורן/חומר רך. להכות מכות קלות בהיקף/היכן שמגיע על ה"תוף" בכיוון הרחקתו החוצה ומדי פעם לבצע ניסוי פתיחה/שיחרור הקלץ הקוני . יכול שתתדרש לפירוק מלא ושיפוץ כפי שנכתב לך .בדוק באינטרנט לדעתי יש שם אולי פתרונות נוספים

1שריל

New member
כננת

כשלב ראשון ( לא ברור אם בצעת) הורד את השרשרת מהתוף . בצע נגיעה ריגעית להורדה . אם התוף מגיב ואין החלקה יכול שהשרשת תפוסה/ קלץ מחליק בעומס. אם לא מגיב / עדיין מחליק . יכול שהמערכת פלנטרית פנימית נפגמה . בכל מיקרה חפש בגוגל לפי סוג/איפיון המערכת שלך . יש המון חומר על כך
בהצלחה

papra

New member
כננת עוגן

תודה. אכן התופעה היא קלץ' מחליק. ה dram תפוש ולא יכול להדק אותו וגם לא לשחרר אותו. המנוע תקין.

zina71955

New member
דוגמא טובה למה שהמלח יכול לעשות. "אפ ציר" כדי לפרק את התוף.

רבותי, תזכרו לשטוף את הכננת במים מתוקים לעיתים מזומנות. אני מוסיף לזאת פירוק כללי של הכננת וניקויה ושימונה פעם בשנה, לפני עונת ההפלגות הארוכות שלי.

papra

New member
כננת עוגן תפושה

תודה למשיבים. הבעיה נפתרה בעזרת מים רותחים שהוזלפו לחיבור בין ה"דרם" לכננת. לאט לאט השתחררה. אכן העצה לשתוף הרבה במים מתוקים ולנקות פעם בשנה היא הפתרון. חג שמח.

למעלה