הדרך מיוון

רמיאור

New member
הדרך מיוון

שלום חברים

אני יוצא בעוד שבועיים מקלמטה ביוון לישראל
הכוונה היא לעבור למילוס ומשם דרך סנטוריני אסטיפליה טילוס ורודוס לחצות לישראל.
זו הפעם הראשונה שאני עושה את זה ואשמח לקצת עיצות ורעיונות.
לאן חובה להגיע לאן חובה לא להגיע, היכן להסתתר ממלטמי או ממערכת חורף וכו'ו
תודה מראש

אחלה מסלול . הייתי בכל האיים שבמסלול המתוכנן

אין לי הערות על המסלול וכמובן לא היכן להסתתר ממז"א כי לא ידוע מה יהיה מז"א . הצעה אחת : מרודוס לא ישיר ארצה אלא עצירה באי קסטלוריזו . אי מקסים וביקורת משטרה ומכס נוחה ונעימה . מומלץ .
הפלגה נעימה .

doront64

New member
המסלול יפה, כמה אפשרויות נוספות

המסלול הזה יפה מאד, וכפי שאמרו לפני, יציאה עדיפה בקסטלוריזו.

אם יש לך זמן גם לטייל, ניתן להחליף את טילוס בניסירוס ו/או סימי. טיול ברכב להר געש בניסירוס הוא מקסים, וסימי גם הוא יפה מאד. זה כמעט לא מאריך את הדרך.
מעבר למקומות שכתבת, יש שני מקומות בהם מצאתי מקום מסתור בצפוניות חזקות, שווה לרשום לך אותם רק למקרה שצריך.
הראשונה באנאפי, מזרחית לסנטוריני, מתחת למצוק. גם ברוח של 35-40 קשר העוגן החזיק אותי לילה שלם (אם כי בלי שינה...), והאי הגן מפני הגלים.
השני במפרץ הדרומי של סירנה, שמהווה מקום מפלט לדייגים בים גבוה. יש מצוף לדייגים, אבל להטיל עוגן לא רחוק ממנו.
בסנטוריני אתה יכול לעגון ב"מרינה" בדרום האי, אבל בעונה הזו ייתכן שיש סיכוי למצוא מקום עגינה ללילה על מצוף בתוך הקלדרה, בחלק הצפוני מתחת לעיירה oia. מאד יפה
ברציף העגינה מתחת לעיירה ת'ירה, אליו מגיעות המעבורות, לא מומלץ להשאיר סירה ללא השגחה, נוטים להזרק שם על הרציף.

הפלגה נעימה. יופי של מסלול!

tillerman

New member
מסלול דרך פוליגנדרוס ,סיקינוס, איוס.אסטיפליאה טילוס.

היות ויש הרבה אפשרויות ובהחלט אתה עלול לחוות שינויים די מהירים במצב הים אני מציע לך להשאר בקוו פוליגנדרוס - איוס.
פוליגנדרוס : בדרום האי יש מעגן/ישוב מוגן ממלטמי עם מקום לקשירה למזח.
מומלץ מאד לעלות לישוב הנמצא על המצוק בצד הצפוני (יש אוטובוס) שם יש נוף אדיר.האי משמש בעיקר לתיירות פנים עקב ריחוקו וישנם טברנות צימרים וכו'.
האי סיקינוס: מעגן (מעט רדוד) בדרום האי, אי קטן ונחמד (קרוב לאיוס).
האי איוס: בדרום האי יש מפרץ מוגן לגמרי ממלטמי בו אפשר לעגון בבטחה גם ברוחות חזקות.במקום מספר טברנות,צימרים וכו'.חוף נטוריסטים ידוע.
באם זמנך בידך או מזג אוויר גרוע מתקרב ניתן להצפין מעט לעיירה איוס ולקשור שם למזח ,להצטייד ולהמתין לשיפור במז"א.
ניתן מהעיירה לעלות על מעבורת ולבקר באי סנטוריני בלי הסירה (הפלגה של מספר שעות).
האי סנטוריני: האי יפהפה אבל ישנה רק "מרינה \מעגן" אחת בדרום האי, תשקול ביקור בו רק על פי מזג אוויר ויש לך את האופציה של מעבורת מאיוס.
באסטיפליאה יש מספר אופציות הסתתרות בחלק הדרומי, ראה בפיילוט. הקטע משם לטילוס(או מאסטיפליאה) ואם אתה מגיע מדרום יש מפרץ גדול בדרום מוגן היטב ללא ישוב.
בעיירה ממזרח (המעגן הראשי) קושרים למזח ומומלץ לבקר ב"חורה" למעלה.
מטילוס לרודוס : במקרה של מז"א קשה ובלתי צפוי תוכל להכנס לחאלקי לעיירה בה ישנם מזחים ליאכטות או לאי אלימניה,אי ללא ישוב בו מפרצים מוגנים היטב וגם יפים מאד. הכניסה לחאלקי ולאלמני מחייבת תשומת לב עקב המצאות סלעים.
מומלץ מרודוס לקסטל "ולזנק" ארצה משם, כמובן שקפריסין היא אופציה בהתאם לצורך.

רמיאור

New member
הדרך מיוון

תודה לכל יועצי בהחלט עימי את עצותיכם
אני חייב תודה לכל מי שייעץ לי בקשר לשייט במערב הפלופונס.
שבוע ימים של שיט מענג עם רוחות גביות מלבקס דרך זקינטוס קטקולון קיפריסייה מיפרץ נברינו מת'וני וקלמטה.
ועכשיו מקלמטה לארץ

dana 2088

New member
רמיאור, אני בימים אלו בקלמטה

אם אתה בסביבה קפוץ אלי לכוס רצינה ונדבר אם תרצה, על המסלול שלך לארץ.
נמצא ב-D8. להת..אורי

רמיאור

New member
הדרך מיוון

לאורי שנמצא בקלמטה
האם אתה עדיין שם?
אני מגיע רק ב 6 לאוקטובר

zina71955

New member
מרוב עיצים לא רואים את היער.

- כמה הערות. את המסלול צריך לבחור בהתאם לזמן העומד לרשותך. כל מסלול יפה.
- לגבי מסתורי מלטמי קרא את הרשומה שלי בנושא. היא מתייחסת למסלול מקורינטוס אבל חלקה יתאים גם למסלול מקלמטה.
- באיים ANAFI & SYRNA מתפתח סוול במעגנים ולמרות שהעגינה די בטוחה והסוול לא נעים
- ניסירוס עדיפה על טילוס למעט במלטמי. אם יצאת מאסטיפליה וחטפת מלטמי "שבור" דרומה לטילוס. המעגן שם שקט במלטמי.
- אסטיפליה - קרא את מה שכתבתי ברשומה הנ"ל
- פולגנדרוס. אי נהדר. אם הגעת לשם ויש מלטמי ברח מהרציף וזרוק עוגן במפרץ כ 100 מטר מערבה
- אלימיה - בטוחה יותר מחלקי במלטמי רק אם אתה מטיל עוגן במקום הנכון. המקום הנכון הוא מול הכנסיה, במחסה הנמל העתיק ועגינה עם קשירה לזקף היצוק בסלע.
- ו במלטמי לא לרדת מהסירה בזמן עגינה. לא מעט שאננים איבדו את סירותיהם.
- שתהיה לך הפלגה בטוחה. אוקטובר עדיין חודש טוב להפלגה באגאי
שנה טובה

zina71955

New member
נאה דרשת. אוסיף רק שתיים/שלש הערות קטנות.

- סיקינוס. הנמל נמצא בחוף המזרחי (לא הדרומי) ו - המילה רדוד קצת מפחידה. העומק בחלקו הפנימי של הנמל, שזה המקום הבטוח, הוא 2.5-3 מטר על יד הרציף.
- איוס. המקום הבטוח הוא בחלקו הפנימי של הנמל שבו יש גם מיקשרים. הרציף החיצוני חשוף ל chopies , גלי רוח קצרים שנוצרים לאורך המפרץ.
- טילוס. מצויינת במלטמי. רעה מאוד בדרומית מזרחית.

עכשיו. צריך לשמור את המובאה הזו במקום נגיש בפורום.

gb228

Active member
תודה - עודכן

וככל שיתאפשר יעודכן עם כל מידע חדש/עדכני

gb228

Active member
אילן - שאלה לגבי KNIDOS

כתבת "בחלק הדרום מערבי".
לפי גוגל ארץ KNIDOS נמצאת ממש בשפיץ המערבי, אבל יש שני מעגנים - אחד בצד הצפוני של השפיץ ואחד בצד הדרומי. בשניהם יש רציף/מזח (בצפוני רציף בצורת T ובדרומי מין רציף מאוד ארוך)
האם התכוונת למפרץ הדרומי, הצפוני או שלא משנה?

zina71955

New member
שתים וחצי מילים על קנידוס

קנידוס אכן נמצאית בצידו הדרומי מערבי של חצי האי דצ'ה ducha yarim adasi . אם תסתכל במפה. המערכת הימית העתיקה הכילה שני נמלים. הנמל המסחרי שהיה במפרץ הגדול בדרומו המזרחי של האיסטמוס והנמל הצבאי שהיה במפרץ הקטן שבחלקו הצפוני מערבי של האיסטמוס. העיר העתיקה השתרעה מסביב למפרץ הגדול ושם ממוקם כיום הרציף והמסעדה. במלטמי רציני הרוח שנושבת מבעד לאיסטמוס היא תזזיתית עם מכות רוח חזקות מאוד. אבל הים רגוע ללא סוול או chopies . אם אתה קשור לרציף אין כל בעיה. אם אין מקום ברציף עגינה ב 3 מטר בין הרציף לחוף לכיוון דרום אם חבל לחוף.
ועוד דבר קטן שמתיחס למלטמי ולעגינה. אם צריך לעגון במלטמי רצוי מאוד שלא לעגון בעומק גדול . עגינה בעומק גדול מצריכה כמעט את כל אורך שרשרת העוגן. עגינה ב 3-5 מטר היא האידאלית ברוחות חזקות.

מאיר ריבא

New member
הערה קטנה בענין Knidos

הכניסה למפרץ הדרומי: מצד שמאל (דרום מערב) יש מזח אבים נראה לעין.
בצד ימין (צפון מזרח) מזח עתיק שקוע במים.
כדאי להסתכל ב - google earth לפני הביקור.

zina71955

New member
כדי לפרוט זאת לפרוטות - אז. בכניסה מצד דרום "מזח האבנים"

הוא למעשה שובר גלים פרימיטיבי. זרקו אבנים גדולות על שובר הגלים העתיק שמנע מסערות דר/מז כניסת גלים למפרץ. הוא לא מואר ויותר גרוע זה שבקצהו יש סלעים רדודים. לפיכך, כניסה/יציאה בלילה מחייבת ניתוב קרוב יותר לחוף הצפוני של המפרץ מאשר לחוף הדרומי, ורצוי אדם בחרטום עם פנס רב עוצמה, ומהירות איטית..

lunatick

New member
קנידוס לא קשור קצת נוסטלגיה

ב 9/11 עגנו בקנידוס קשורים למזח העץ. הינו 2 חברי הלך לטיל בין החורבות ואני "טילתי" בין תחנות הרדיו ב VOA אמרו משהוא על המגדלים שקרסו, החיפוש נעשה קדחתני ולאט לאט התבהרה (השחירה) התמונה. הסתכלתי סביבי במפרץ היפהפה עגנו כ10 יכטות אנשים השתובבו בים ילדים קפצו מסירות צחקו חיו את הרגע ורק אני ידעתי שהרגע הזה כבר לא ישוב לעולם.

למעלה