כמה עולה להחזיק אופנוע ים ?

b00gie

New member
כמה עולה להחזיק אופנוע ים ?

ברצוני לעשות רישיון לאופנוע ים+סירה כמה עולה האחזקה שלו ? מה צריך בשביל אופנוע ים ? כמה עולה ביטוח האם אפשר לגרור עם רכב פרטי ? תודה לעוזרים

danielia1

New member
ביטוח חובה, +צד ג' לפחות, וו גרירה וביטוח לרכ

ב, מקום אחסנה ומקום לרדת למים.....ולא לעשות דאווינים ליד כלי שייט אחרים.

גל קדר

New member
לגבי ביטוח

תלוי מה אתה רוצה: רק צד ג', מקיף, תאונות אישיות, גורר סקי / בננה אבוב וכו'. בנוסף יש לבטח את העגלה בביטוח חובה וצד ג'. יש הרבה דברים ופרטים קטנים שכדי לשים לב , כמו לדוגמא איפה תאחסן את הכלים. האם בחוף מסודר או בבית? האם קנית גם ציוד סקי או ספורט ימי, איפה הוא מאוחסן? מי עושה את האחזקה? כל שקל שתחסוך יוריד לך שניים במכירה ועוד. במדיה ותרצה פרטים נוספים צור קשר. גל

b00gie

New member
תשובות

אני רוצה לאחסן בבית ואני לא קונה שום ציוד סקי כמה עולה עגלה ? וכמה עולים הביטוחים ושוב האם רכב פרטי יכול לגרור

danielia1

New member
רצוי שתרכוש עם עגלה. ראה יד 2 ,ציקי נגררים.

ויש עוד אני מניח. רכב פרטי יכול לגרור. לא בטוח שפיאט 600 מורשה לכך. מחירים לא על גבי הפורום. בהצלחה. תהנה מכל רגע.... שכחתי.... בעלות על תחנת דלק. מאד חשוב.

רוב הכלים

נמכרים עם עגלה מקורית ( רצוי ) , לגבי הרכב עדיף 4*4 כדאי שתוכל לרדת גם בחופים פתוחים ללא תשלום.

חוף ים פתוח , רצועת חוף

לא מוכרזת , 50 מטר מרחק מחוף מוכרז, 300 מטר שמירה מקו המים.חוקי !!!

ימולשלוי יקר או מי שיודע ?

והיכן בדיוק יש בישראל רצועות חוף מוסדרות ע"י שילוט כנקודות להורדת כלי שייט ?

sagy70

New member
השלטים שאתה רואה הם סתם מפגע סביבתי.

בתחילת שנות ה90 לאחר התאונה עם אבי רן שוער נבחרת ישראל שקרתה בסוף שנות בשמונים. מוקמו בכנרת מצופים שסימנו את המרחק 300מ' מקו החוף באזורי חופים מוכרזים אשר לימים בסוף שנות התשעים גם במקומות מול חופים לא מכרזים בעקבות שינויי תקנות האוסרות שייט גם בחוף לא מוכרז. אז לעניינינו... הוחלטה החלטה אני לא יקרא לזה החלטה מטופשת אבל בהחלט לא מקצועית הן מבחינה ימית ומשפטית ע''י מנהל נמל טבריה וממוניו אם הרבה כוונות טובות ולציין שוב רק כוונות טובות כדי לשמור על שלום הציבור והחליטו על אזורי שייט לאופנועי ים, מן מכלאות כאלו. אאאמה מה.השטחים צוירו על מפה ב 7 איזורים בכנרת כשלא מסומנים נ.צ של כל 4 פינות תא שטח. ופוזרו שלטים סובב כנרת (השלטים המדוברים פה שחלקם כבר אינם) בכדי להכווין את משיטי האופנועים להורדה מול המכלאות. דוחות נרשמו חלקם שולמו עד שהגיע מבחן בית המשפט וראה שאין צדק באכיפה, כי הימאים שבנינו יודעים כי לא ניתן לנווט כך ללא קורדינטות ועד באופנוע ים וכו....... אז השלטים מאז ועד היום ידידי. מצטער שכתבתי הרבה כי רציתי לחסןך שאלה, תושבה וחוזר חלילה. לגבי האכיפה של נסיעה על החוף. גם בכנרת הייתה הקייץ אכיפה מוגברת באזורים שנתגלה חוף. לא בדיוק מנעו הורדת כלים אבל כן מנעו השארת הרכב בקרבת המים לא פחות ממאה מטר. מקווה שירד הרבה גשם ושחופים אילו יעלמו ויתמלאו מים. מצרף את המפה עם המכלאות שמצאתי בשער לים אבל יש אותה גם במדריך השייט הישראלי עד לא מזמן.

יפה מאוד, ומה לגבי הים התיכון ?

האם יש מקומות מוסדרים להורדת כלי שייט גם בים התיכון ? [מלבד המרינות כמובן]

למעלה