הר הגעש אתנה

gal-or

New member
הר הגעש אתנה

מתעניינת בנסיעה מאורגנת מהארץ (מועדון חברתי) לסיציליה ל-4 ימים. באחד הימים התכנון להעפיל לגובה 2000 מ'. יצויין שזה הר געש פעיל. השאלה שלי האם בגובה כזה אפשר לחלות במחלת גבהים? אנחנו עם אוטובוס

עד כה לא שמעתי פרטים יותר מידי.

אני מניחה שאשמע

בתודה מראש

עדי

סיציליה
על פי רוב מחלת גבהים עשויה להתרחש בגבהים מ-3000 מטר. בהם כמות החמצן באוויר דלילה. ואנשים צריכים לטפס בהדרגה ולשהות כמה ימים בגובה רב כדי לתת לגוף להתרגל לגובה.
אבל כל אחד והנתונים הפיסיים שלו וגם נתוני המקום שבו את מבקרת עשויים להשפיע.
לא בהכרח עצה של מישהו עם נתונים פיסיים שונים משלך היא העצה המתאימה.
הדבר הראשוני עם יש לך חששות הוא ללכת להתייעץ עם רופא המשפחה שלך.
דוידי

סתם מבקרת

Active member
היינו ועלינו לפני 3 שנים. בכל החיפושים שעשיתי במרשתת לפני

הטיול לא נתקלתי באף סיפור /איזכור של מחלת גבהים.
אוטובוסים/רכבים פרטיים מגיעים למגרש חניה בגובה 1900מ'. משם עולים ברכבל ואח"כ באוטובוסים של המקום ועוד הליכה קצרצרה עד ללוע, בגובה 2800 או 2900 מ' בערך.
המקום מאד מסודר ומאורגן ואני מניחה שאם היתה סכנה של מחלת גבהים היו מזהירים מפניה במקום.
אם את חוששת, כמו שיעץ דוידי, התייעצי עם רופא המשפחה.
בכל מקרה, הצטיידי בלבוש ממש חם אם אתם מתכוונים לעלות ברכבל ועד הלוע. קר שם מאד, ממש מקפיא (ואנחנו היינו שם במאי) וגם רוח מקפיאה מהאוטובוס עד הלוע. מעיל טוב, כפפות, כובע ואפילו כיסוי לפנים. זה היה מצחיק לראות אנשים חוזרים לאוטובוס עם קרח על הראש, הגבות,האף, להם כנראה היה פחות נעים.
המקום מדהים וזו חוויה לבקר שם.

gal-or

New member
תודה רבה. אני בדקתי ואנחנו נעלה עם רכבל גם

בכל זאת, אנשים לא ממש בכושר של לטפס. התכנון הוא לאוקטובר.

סתם מבקרת

Active member
רק מיטיבי לכת וטיפוס מטפסים ברגל. עצלנים חסרי כושר, כמוני,

עולים ברכבל וממשיכים עם האוטובוסים.
קחו בחשבון שהרכבל נסגר בתנאי מזג אויר מסויימים. כשאנחנו הגענו הוא לא עבד בגלל רוח ואח"כ נפתח.
שמזג האויר באיזור החניה לא יטעה אתכם. כשיוצאים ממבנה הרכבל, למעלה, יש שלג וקררר וצריך לחכות לאוטובוסים שמחזירים את הקבוצות הקודמות.
ואח"כ האוטובוס נוסע בנתיב שפולס בין שני הררי שלג. מראה מרהיב לדעתי.
לא זוכרת כמה עלה העניין אבל זה לא זול. אפשר לשלם רק עבור עליה ברכבל, בלי להמשיך הלאה. אנחנו החלטנו לעשות את כל המסלול והאמת שאין טעם רק לעלות ברכבל כי אין מה לראות שם, אם לא ממשיכים הלאה. ראינו כאלו שעשו דרכם ברגל מהרכבל ללוע. ממש לא בשבילי

הייתי שם עם אשתי לפני X שנים

לא זכור לי שהיה שם רכבל. אני בגלל הרוח המקפיאה ויתרתי מייד, וחיפשתי בחניה מקום להתחמם. אשתי היא לא כזאת שמוותרת על אתגרים, היא עלתה באומץ על השביל המוביל למעלה. מכירה שלנו ויתרה, והטילה על אשתי להשגיח על נכדתה בת ה-15, שגם היא טיפסה למעלה.
אבל באמצע הדרך, כשהרוח המקפיאה מאיימת להשליך אותה למטה, אשתי נכנעה וחזרה. הילדה לעומתה עלתה למעלה בלי בעיות.

למעלה