ביקורת גבולות בנתב"ג

AlexShkut

New member
ביקורת גבולות בנתב"ג

השבוע חזרנו מטיול בחו"ל ביחד עם אשתי, וכרגיל נעמדנו בתור של הביקורת דרכונים לאזרחים זרים (אשתי במעמד תושב, א'/5, שנה שנייה עם דרכון אוקראיני). אנחנו לא מרבים לדבר עם הבקרים וכשהגענו הבחור לקח את הדרכון שלה והתחיל לשאול את השאלות הרגילות, הופתע מזה שאשתי ענתה לו בעברית ואז סוף-סוף קלט שיש לה מעמד תושב. החלק הכי מעניין היה בכך שהוא אמר לנו, שבפעם הבאה אנחנו יכולים ללכת לעמדות הדרכונים הישראליים, בגלל שאשתי חייה בארץ במעמד תושב (למרות שיש לה דרכון אוקראיני). לא רצינו להתעכב בביקורת גבולות כדי להבין לעומקו של עניין את הסיפור הזה.
האם מישהו מכיר את זה? נתקל במצב זהה ויכול לשפוך יותר אור, האם זה נכון?

אנחנו מספר פעמים עברנו דרך עמדות הדרכונים הישראליים

ואף פעם לא העירו לנו.

Idanlevy4

New member
מצחיק

אני פעם עברתי עם אשתי בדרכונים זרים והבקרית אמרי לי מה אתה מנסה לקצר את התור תלכו לדרכונים ישראלים

AlexShkut

New member
בדרך כלל בדרכונים הזרים,

התור משמעותית יותר ארוך מהישראלים, איזה שכונה.

Jkamm

New member
מסלולי המעבר בביקורת הגבולות

כמו בכל מדינה, גם בישראל יש תור למקומיים ותור לזרים
ההפרדה נועדה לאפשר למקומיים לעבור מהר יותר, כי לזרים בדרך כלל צריך להנפיק אשרה או לבדוק במערכת שהאשרה הקיימת תקפה.
גם תושבים ישראלים ללא אזרחות יכולים לעבור במסלול של המקומיים כי הבדיקה מהירה, אך כדי למנוע עיכובים מיותרים כדאי להציג עם הדרכון הזר גם את תעודת הזהות הישראלית - וזה נכון במיוחד כאשר הזר נשוי לישראלי ומגיע איתו ארצה.
ואם אזרח ישראלי יעבור במסלול של הזרים, לא ישלחו אותו למסלול של המקומיים אלא יתנו לו לעבור ללא בעיה, כי אין צורך בבדיקות מיוחדות. ישראלים שטסים הרבה לחו"ל יודעים, שאם התור של הזרים קצר יותר - הולכים לשם...
יוני

AlexShkut

New member
תודה רבה יוני,

ואם אשתי טסה לבד לחו"ל, היא יכולה גם להגיע לביקורת הגבולות של הישראלים, להציג דרכון ותעודת זהות ועדיין לעבור חלק. העובדה שאני לא נמצא לידה, לא משנה כלום, נכון?

plastikman7

New member
מעניין מאוד מה שאתם אומרים...ננסה בביקור הבא שלנו בחו"ל

מנסיוננו היינו יחד בביקורת הגבולות של הזרים ולא היה בעיה העבירו גם אותי שם.
נשמע מאוד מעניין לעבור עם אישתי בביקורת הישראלית (נראה לי הם יותר נחמדים שם)...

plastikman7

New member
שאלה...

כשבת זוג במעמד א/5 עוברת בנתב"ג בביקורת גבולות מה רשום על ה
"Entry card" שהיא מקבלת?
  • לאנשים שהם תיירים רשום B2 ל - 3 חודשים עם הכיתוב "Not Permitted to work".
  • לאזרחים לא רשום הגבלת ביקור או סוג האשרה ורשום רק "Entry Permit"
מה רשום לאנשים בעלי א/5? (לנו עשו עם זה בלאגן בעבר ולכן שואל בשביל לדעת מה לצפות בפעם הבאה).

תודה לעונים!

plastikman7

New member
מישהו יכול בבקשה לענות? שאלה פשוטה לכל מבקר בחו"ל עם בת הזוג

למעלה