לאחר נתיב - מה קורה?

asolell

New member
לאחר נתיב - מה קורה?

שלום לכולם,
אני ישראלי, נולדתי דור שלישי בישראל - יהודי, בת זוגתי אוקראינית, לא יהודיה.
חשבנו שאנחנו עושים את התהליך נכון:

בת זוגתי הייתה בישראל קצת עם ויזת תייר, יצאה בזמן בצורה חוקית והמתינה בחו"ל.

פניתי למשרד הפנים - הגשתי את הניירת הנדרשת, אספנו את כל החומרים מאוקראינה כנדרש, אישרו לה כניסה, עברנו את הראיון (ביחד ולחוד) והפנו אותנו לנתיב.
לאחר 8 חודשים של המתנה, נקבע סוף סוף הראיון בנתיב לחודש אוגוסט.
הגענו לראיון, עברנו אותו, ונאמר לנו להמשיך את התהליך מול משרד הפנים תוך 3 שבועות.
פנינו למשרד הפנים - אך הם טענו שלא קיבלו את התשובה מנתיב.
נסענו לאחר 3 שבועות לירושלים לנתיב, ושם פגשנו מישהי שירדה אלינו, ואמרה לנו שהתשובה הועברה למשרד הפנים בתל אביב כבר בשבוע הראשון והתיק הוכנס לארכיון.
ו"..אם למשרד הפנים יש בעיה, יש להם קשר ישיר לנתיב" ואנחנו צריכים להגיד למשרד הפנים בתל-אביב ליצור איתם קשר.
זה מצב רגיל? נורמלי?

Denisius

New member
לצערי כן

בביורוקרטיה הישראלית יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה. תמסור לפקידה במשרד הפנים מה אמרו לך בנתיב ובמידה ועדיין עושים בעיות תפנה למנהלת המחלקה.

plastikman7

New member
תפנה לכאן

תפנה לכאן: [email protected]
תסביר להם את הכל ותבקש שימסרו לאיזו פקידה בסניף שלך העבירו את התשובה.
תאמין לי זה עוזר..

asolell

New member
המשך למה שקורה לאחר נתיב ..למשרד הפנים

המשך:

כאמרו נסענו לנתיב - זה היה ביום חמישי בבוקר, ופרסמתי את ההודעה פה ביום חמישי בערב.
ביום ראשון בבוקר, השכמנו קום שוב למשרד הפנים, והפעם להפתעתנו אפילו לא נלחמו בנו, אלא ישר אמרו שכן, קיבלו את התשובה.

עכשיו הגענו לשלב הבא:
קיבלנו מכתב שאומר שכעת כדי להמשיך את התהליך, אנחנו צריכים להפקיד 15,000 ש"ח כדי להראות כנות קשר.
ואת הערבות הזאת, לקחת מהבנק, ולנסוע לנתב"ג, ולקבל מהם אישור על הערבות.
לאחר מכן, לחזור למשרד הפנים ובתיאוריה - אולי סוף סוף נקבל את הויזה המיוחלת.
אז נסענו לבנק (לקח להם יומיים להכין את הערבות לפי הנוסח דוגמה שנתנו לנו במשרד הפנים), ואחר כך נסענו לנתב"ג ולאחר המתנה של עשרים דקות שם, קיבלנו את האישור של הפקדת הערבות.
נראה מה יקרה ביום ראשון.

plastikman7

New member
לי זה נראה לא חוקי לדרוש 15000 כערבות כאשר בת הזוג כאן

לי נראה שכל זה לא חוקי.
בדרך כלל מבקשים ערבות לפני שמאשרים לבת הזוג להיכנס לישראל.
מוזר שמתנים קשר בכסף בעיקר שבת הזוג כאן.

עכשיו מעניין אותי מה התנאי לקבלת הערבות חזרה?

asolell

New member
ערבות כשבת הזוג כאן

שאלה טובה.
לפי מה שאמרה לי המנהלת שמולה ישבנו במשרד הפנים, היא עצמה הופתעה מכך שלא מסרו לי שאני אצטרך לבצע את ההפקדה מוקדם יותר, בעוד בשלב הראיון הראשון - שהתרחש לפני שנה, רק שלמבוכתה, התברר ש... היא זאת שניהלה את הראיון הראשון. אופס?!
עם זאת, היא עדיין התעקשה שזה נדרש בכל זאת.
היא נתנה לנו את המכתב שאיתו הלכתי להפקת הערבות, אך ציינה בפניי שיש לי את הזכות לערער על ההחלטה הזאת - בפרט שבאמת עברה שנה שהבת זוג שלי בארץ.
אבל, זה יעכב את התהליך מבחינת הפקת /המרת הויזה לסוג ב-1, ויכול להיות שלא יאשרו לי את הערעור.
בכל מקרה, הערעור יכול להיות עד 10 דפים בלבד וצריך להשלח במהירות.
הבעיה היא שיש לנו גם עכשיו בדיוק את החגים, אז זה רק פתח לעיכובים נוספים לכל החלטה שלא תהיה.
בהתייעצות עם חבר/עורך דין בתחום, הוא אמר לי: "כן, מקובל שיש את הפקדת הערבות, מוזר אמנם שלא ציינו/דרשו קודם, ואפשר להלחם על/נגד זה, השאלה היא העלות/תועלת.".
כלומר, אם אני יכול להחזיק מעמד עם הערבות הזאת, ולא להלחם איתם, אז חבל על המלחמה והעיכוב.
על מה יכולים לחלט את הערבות?

אם אני ובת הזוג נפרדים, אני צריך להודיע למשרד הפנים, ואז יש לה 30 יום לצאת מישראל.
אם היא לא יוצאת, אז מחלטים את הערבות.
זה בערך כל מה שאני הבנתי ממתי יכולים לחלט לי את הערבות.

asolell

New member
קיבלו ערבות - קיבלנו ויזה

השארנו/נתנו את הערבות בשבוע שעבר בבן גוריון, ובשעה טובה, הבוקר קיבלנו את הויזה ב-1 לשנה.

Jkamm

New member
דרישת ערבות

רשות האוכלוסין רשאית לדרוש בכל שלב ערבות ליציאת בת הזוג מהארץ.
לפעמים מבקשים גם לאחר מספר שנים מתחילת ההליך, כאשר מתעורר ספק בכנות הקשר הזוגי - זה קורה.
והעובדה שהפקדת את הערבות אינה מונעת ממך להגיש ערר בדרישה לבטלה או לפחות להקטין את הסכום - תמיד שווה לנסות.
ואם לא עכשיו, אז לאחר הפגישה הבאה תגיש בקשה להשיב את הערבות או להקטין את הסכום, במיוחד אם ההתרשמות תהיה חיובית.
יוני

למעלה