בת זוג במעמד B1 - כמה שאלות

eladmi1

New member
בת זוג במעמד B1 - כמה שאלות

הי, כמה שאלות:
אשתי במעמד B1 תיירת עם אישור עבודה, במסגרת תהליך קבלת אזרחות בעקבות נישואינו. אנחנו חיים בארץ.
היא אזרחית הונגריה, שעברה גיור (לא אורתודוקסי) בהונגריה.
כרגע אנחנו מטופלים ע"י עו"ד שמלווה אותנו במסלול לאזרחות.
בנובמבר אמור להיות הראיון.
1. אשתי כרגע עובדת בעבודות זמניות, כאשר באחת מהן מקבלת תלוש שכר מסודר. איך אני יכול לדעת מה הזכויות שלה - ביטוח לאומי, מס הכנסה וכד'.
2. האם יש לך פרטים או מידע לגבי תהליך בקשה שיכרו בה כעולה חדשה מכוח חוק השבות, בעקבות הגיור? אנחנו ממתינים לתאריך עבור פגישה במשרד הפנים בפתח תקווה להגשת הטפסים.
3. מבחינת ביטוח רפואי - כרגע יש לה דרך חברת הראל, לתיירים. אבל הפוליסה לא מכסה נושא של הריון. האם יש חברות שניתן לפנות אליהן ע"מ להסדיר ביטוח רפואי שמכסה גם את נושא ההיריון?

תודה,
אלעד

AlexShkut

New member
היי אלעד,

קודם כל - אני חייב להגיד שבזבוז כספים על עו"ד לתהליך הוא מיותר לחלוטין בעיניי, על-ידי קריאה של הנהלים והכרתם, אפשר לצלוח את התהליך לבד בצורה טובה מאוד. אבל, זה כבר עניין שלך.
&nbsp
לגבי השאלות ששאלת:
1. לאישתך אין זכויות כשל עובדים שהם תושבים/אזרחים ישראלים, היא מפרישה מהתלוש שלה לביטוח לאומי ומס ההכנסה, אבל הכיסוי שהיא תקבל על-ידי המדינה הוא במקרים בודדים כמו תאונות עבודה למשל.
2. לגבי עניין הגיור אינני מבין ואולי מישהו אחר מחברי הפורום יוכל לענות לכם, אולם לדעתי בשביל שהגיור שלה יוכר, צריך לבדוק את זה גם דרך הרבנות.
3. ביטוחים לאנשים במעמד לש בנות הזוג של רוב חברי הפורום ואשתך ביניהן, לא מכסים הריון מסיבה מאוד פשוט משום שזה משהו שמאוד יקר. באופן אישי - אני ממליץ להיכנס להריון כשהיא תקבל מעמד תושב, תסיים את תקופת האכשרה שלה ואז תוכל להירשם לקופת חולים כמו כל תושב ישראלי (כמוני וכמוך) ולקבל את מלוא הזכויות. אפשר לנהל הריון גם לפני, ולאחר מכן לבקש מביטוח לאומי לאחר מכן החזר הוצאות רטרואקטיבית, אבל אתה יודע איך זה אצלנו - בירוקרטיה וסחבת.
&nbsp
בהצלחה!

Jkamm

New member
גיור וזכויות עולה

כל גיור שנעשה בחו״ל בקהילה יהודית מוכרת, ולא משנה אם רפורמי קונסרבטיבי או אורתודוכסי, מקנה את הזכות לעלות לישראל ולקבל אזרחות.
אין צורך להיכנס למסלול של מעמד מכוח נישואים.
יוני קם

Idanlevy4

New member
היכן עברה גיור

בהונגריה וכמה זמן ארך התהליך אישתי גם מהונגריה פשוט ומעניין אותי לדעת אם שם יותר קל

eladmi1

New member
לגבי גיור

אני לא יודע להגיד אם קשה או קל.
היא צריכה להראות ולהיות מחויבת לתהליך. זה עניין של כמה חודשים אם לא שנה, להיות חלק מהקהילה, לפני ואחרי.
הרב נתקל בהרבה מקרים שהתגיירו אצלו רק לצורך הגיור ואחרי זה נעלמו.
מה שכן, במסגרת התהליך שם פחות נכנסים לעורקים של המתגיר ושל בן הזוג - כמו בגיור האורתודוקסי בארץ.
אנחנו עדיין לא יודע מה המשמעות של הגיור מבחינת משרד הפנים, עדיין לא יודע אם זה בכלל מוכר לצורך עלייה.
&nbsp
&nbsp

4Tomer

New member
ביטוח רפואי

שלום אלעד,

מאוחדת מציעים כיסוי מסוים להריון:

מופיע בסייגים - "שירותי בריאות לאישה בקשר להריון שטרם עברו 9 חודשים במצטבר לשהותה בישראל." כלומר אם היא בארץ מעל 9 חודשים היא תהיה זכאית לכיסוי.

הביטוח עצמו יקר, יותר מ 400 ש"ח לחודש, אבל ישנה הנחה משמעותית (עלות של 100-120 ש"ח לחודש) אם בני הזוג הישראלים גם רשומים במאוחדת.

https://www.meuhedet.co.il/meuhedet...t&headerFlashParam=meida&mainId=1184068684250

eladmi1

New member
ממשיכים בתהליך - לקראת הראיון הראשון

בוקר טוב,
אשתי עם B1 מאז נובמבר האחרון. בעוד כשבוע יש לנו את הראיון במשרד הפנים, מתאר לעצמי עבור א-5.
חשוב לי לציין שאשתי גם עברה ראיוןן לפני כחודש - ע"מ שיכירו בגיור שלה (בוצע בהונגריה) - ואנחנו ממתינים במקביל גם לתוצאות של זה, שאולי יאפשר לה ויזת א-1, ויקצר את התהליך.
&nbsp
התחלנו את התהליך עם עורכת דין, שליוותה אותה, אבל עכשיו פתאום נזכרה לציין, 3 ימים לפני פגישת ההכנה, שזה בעלות נוספת ולא מופיע בחוזה שאיתה חתמנו (למרות שמאז קבלת ה B-1 היא תקשרה איתנו ולא הזכירה את זה).
כמובן שגם הכתוב בחוזה די מבלבל...
אז, כיוון שאנחנו לא יכולים להוציא עוד כסף, ובגלל שכבר כתבו לי בעבר שאין צורך בכלל בעו"ד.. אשמח להכוונה שלכם לגבי הראיון שאמור להגיע:
1. איזה מסמכים להביא.
2. איזה שאלות ישאלו. האם נהיה ביחד או לחוד.
3. כמה זמן אנחנו עלולים להיות שם?
&nbsp
אשמח לכמה שיותר מידע ושאלות אפשריות ע"מ שנוכל להתכונן.
&nbsp
תודה,
אלעד

למעלה