מחר פגישה בנתיב בירושלים - למה לצפות ?

Spyker84

New member
מחר פגישה בנתיב בירושלים - למה לצפות ?

אחרי סאגה ארוכה וטעות של פקידה המטפלת בתיק תהליך מדורג שלי, מחר סופסוף יש לי ואישתי פגישה בנתיב בירושלים.
רציתי לברר למה לצפות בפגישה זו, מה קריטי להביא ומה המטרה של פגישה זו מניסיון של אחרים.
אציין שאנחנו נשואים מעל 3 שנים, יש לנו בן משותף בעל אזרחות ישראלית, אני אזרח ישראלי לכל דבר מאז שעליתי ארצה בסוף שנת 1990.
לאישתי אין קשר ליהדות ואני לא נחשב יהודי בגלל שאימי לא יהודייה.
הכנתי כבר קלסר עם תעודות לידה, שינוי שם, וכל המסמכים שבזמנו הבאתי למשרד הפנים.
אנחנו כמעט 10 חודשים על ב-1 בגלל הטעות של הפקידה.
הפקידה מצידה מסרה לי שאחרי פגישה עם נתיב, אישתי תקבל א5.
אודה לכל עצה בנושא הפגישה
תודה רבה מראש

Slava50

New member
פגישה בנתיב

במקרה שלי היינו בנתיב לפני קבלת הב/1.
התפקיד של נתיב הוא לחקור את זכותך להיות אזרח ישראלי, כלומר שאתה נמצא בארץ מתוקף חוק השבות ולכן אתה צריך להמציא את כל המסמכים הנדרשים (תעודות לידה, פטירה, נישואין וכו של שני ההורים שלך ורצוי הסבים משני הצדדים).
אשתך מצידה צריכה להביא את תעודת הלידה שלה, דרכון, תעודות תואר אקדמיות (מאיתנו ביקשו), הם יבררו אם במקרה יש לה שורשים בישראל ואולי במקרה היא יכולה לשהות בארץ מתוקף חוק השבות וכל ההליך במשרד הפנים הוא מיותר (רוב הסיכויים שלא :) ).
המפגש שם הוא ידידותי מאוד מנסיוני, אתם שניכם מרואיינים על ידי אדם אחד בנוכחות 2-3 אנשים נוספים וזה די מהיר.
מקווה שהזמנתם תור למשרד הפנים כבר כי התשובה מנתיב למשרד הפנים נשלחת בדרך כלל מאוד מהר וחבל לחכות הרבה זמן לתור במשרד הפנים.

בהצלחה

Spyker84

New member
תודה רבה על המידע

לשמחתי, תור למשרד הפנים כבר יש ומחכים רק לתשובת נתיב על מנת לקבל א5.

Spyker84

New member
מעדכן

טוב, הפגישה הייתה לפני שבוע פלוס כבר. הראיון היה מול איש נחמד בשם דויד. ארך כ-10 דק' כאשר במהלכן, הוא התעניין במוצא אבי והוריו מבחינת יהדות. אח"כ לקח מס' מסמכים (תעודת לידה שלי ואישתי, של הבן של אישתי, אישור הגירה חתום מהאב הביולוגי, תעודת לידה של אבי וזהו בערך), הלך לצלם ואחרי מס' דק' תם ונשלם. ביום ראשון האחרון אישתי והבן קיבלו סופסוף מעמד א5 (10 חודשים אחרי שהגיעו ארצה). עצה שלי מניסיון כואב, כל מי שיוצא ברית המועצות לשעבר, תבקשו את החוברת נתיב אצל פקידת משרד הפנים המטפלת בכם בעת קבלת ב1. ככה הב-1 ייקח חצי שנה ולא 10 חודשים ומאות שקלים מיותרים להארכת הב-1.

למעלה