קבלת הסכמה של הגרוש להגירת הילד

sigma777

New member
קבלת הסכמה של הגרוש להגירת הילד

היי,
בת הזוג שלי גרושה (עם תעודת גירושין).
לבת הזוג יש ילד בן שנתיים שאיתו ברצונה לעלות לישראל לאחר שנתחתן.

אנחנו חוששים שבעלה לשעבר לא יתן לנו אישור להגירת הילד ואף חמור מכך לא יתן אישור ליציאת הילד מגבולות המדינה (בלארוס).

האב לא משלם מזונות ורואה את הילד פעם ב...(בעיקר בגלל לחץ מהוריו).

ראשית ננסה ללכת בדרך הפשוטה וההוגנת ולקבל אישור ממנו בתנאי שנבטיח שהילד יבקר אותו וכו.. במידה וזה לא יצליח נרצה לפנות לבית המשפט אצלו במדינה.

הבעיה לא רק לגבי המדינה שלנו.. הבעיה שבת הזוג שלי ריצה להוציא את הילד באופן חוקי ממדינתה.

מה דעתכם? מה אתם הייתם עושים?

תודה רבה!

Denisius

New member
לי ולאשתי

היה מקרה דומה רק באוקראינה. הילד בן 6 והבעל לשעבר בהתחלה רצה סכום כסף די גבוה ואז בכלל החליט שהוא רוצה לעשות לאשתי דווקא וגם עבור הכסף לא הסכים לתת אישור.

אנחנו פנינו לבית המשפט באוקראינה והוצאנו אישור יציאה מגבולות המדינה לטובת טיפול רפואי ואז לאחר כמה וויכוחים עם משרד הפנים שניסה להערים קשיים פתחו לו ויזת תייר לפה לארץ.

אחרי שהילד כבר היה בארץ הגשנו עוד תביעה לבית המשפט באוקראינה לשלילת הזכויות האבהיות של בעלה לשעבר ואז גם לא צריך את האישור שלו מצד משרד הפנים והם העלו לו את המעמד לתושב ארעי שזה המעמד של אשתי כרגע.

sigma777

New member
אבל זה מעט בעייתי

היינו רוצים שאישתי לעתיד תוכל לבקר עם הילד שם.. בתנאים כאלו זה יהיה בלתי אפשרי.
&nbsp
האם למישהו עוד היה ניסיון דומה?

סקולנט

New member
היה לי גם מקרה דומה באוקראינה

האמא והגרוש הגיעו להסכמה שהאם תוותר על כסף למזונות של הילד תמורת אישור בכתב של האבא על הגירה לישראל.
הילד גדול (בן 17 והאבא לא שילם מזונות מגיל שנתיים כך שמדובר בהרבה כסף המונחים שלהם).
שם לב משרד הפנים לא הסתפקו במסמך קודם שקיבלנו מהאב בו הוא מצהיר שאין לו בעיה שהילד יסע לישראל ודרשו שיצהיר על אישורו ל "הגירה" של הילד לישראל.
סתם אנקדוטה, במהלך ההליך המשפטי כדי לנפיק את האישור הנ"ל האבא התעצבן על האמא וניסה לתקוף אותה בבית המשפט, סיים במעצר את היום הזה, אבל האישור התקבל...

למעלה