ויזת א5

טל513

New member
ויזת א5

ברכות לחברי הפורום המועיל!
שאלה לגבי ויזת א5 +זכויות בביטוח הלאומי: חברתי חיה כאן על סמך "ויזת חיים משותפים". אנחנו רוצים ללכת צעד קדימה ובשעה טובה להתחתן (בחו"ל כמובן). חשוב לי הכיסוי בביטוח לאומי עבור חברתי, והבנתי שהיא תקבל כיסוי כזה כאשר תהיה לה ויזת א5. אולם ברשות אהאוכלוסין נאמר לי שנוכל להתחיל את התהליך רק חצי שנה לאחר הנישואין...
רציתי לוודא איתכם האם זה נכון? ואם כן- האם הזכאות בביטוח לאומי מתחילה ברגע קבלת ויזת א5 או שגם שם יש תקופת המתנה?
והאם יש דרך אחרת להיות מכוסים בביטוח לאומי- למשל אם חברתי/אשתי תמצא עבודה- האם אז היא מכוסה ?
חשוב לי במיוחד לברר לגבי מה שנוגע ללידה ובדיקות היריון כי אנו מעוניינים להקים משפחה...
תודה לכל העוזרים!

meninblack4

New member
תשובה

אחרי הא/5 צריך לחכות ברציפות 6 חודשים ואז מגיע לכם כל התנאים ככל אזרח ישראלי. מציע לכם טיפה להמתין עם ההריון כדי שתהיו מכוסים בצורה מלאה.

טל513

New member
ביטוח לאומי ועבודה

תודה! זה מה שחחשתי ממנו... מה קורה במידה וחברתי מתחילה לעבוד ולשלם מיסים- האם אז זכאית למשהו?

טל513

New member
תשובה

אוקי, הצלחתי למצוא את הסעיף הרלוונטי בחוק שאומר שהולכים לפי תושבות לצורך זכאות לשירותי בריאות. ותושבות נקבעת לפי הגדרות מסויימות ומחזיקי אשרת ב/1 אינם נחשבים תושבים... לידיעתכם

hongbao0

New member
אם היא עובדת ומשלמת מיסים היא זכאית לחופשת לידה בתשלום

אך לא לביטוח בריאות במהלך ההריון.
*בעיקרון ניתן לקבל שירותי בריאות מביטוח לאומי לאחר חצי שנה בא/5, אך לפי הבנתי אחרי חצי שנה, צריך לשלם על ביטוח בריאות חצי שנה רטרואקטיבית, ובמקביל ניתן לקבל זיכויים על הוצאות בריאות שהיו במהלך חצי השנה הרטרואקטיבית הזו.
עוד מספר חודשים כשנגיע לחצי שנה אדע יותר.

למעלה