נוהל ידועים בציבור

נוהל ידועים בציבור

שלום, חברה שלי היא סטודנטית שבדית שלומדת בשבדיה, הכוונה שלנו היא שלקראת הקיץ היא תעבור לכאן.
קראתי את הנוהל וממה שאני רואה קיימות שתי אפשרויות לפי הנוהל. אחת שהיא תבוא לכאן כתיירת, כפי שהיא עשתה ב7 הפעמים שהיא ביקרה כאן עד עכשיו, ואז נלך ביחד למשרד הפנים. מאחר ואני גר בתל אביב זה עשוי לקחת כמה חודשים לא מבוטלים עד שיקבעו לנו תור ובינתיים היא לא תוכל לצאת מהארץ (?) וגם לא לעבוד.
אפשרות שניה היא שאני אתחיל את התהליך לבד כאן, ונצטרך להמתין את לתאריך בו יקבעו לנו תור במקרה כזה היא לא תוכל להיכנס לארץ עד התור לביקורים (?)
בנוסף, אם הקביעת תור לוקחת שלושה חודשים איך מצפים שהמסמכים יהיו עדכניים..
אשמח להכוונה באיזו דרך לנקוט וכמה זמן לפני שהיא מתכוונת להגיע לארץ להתחיל במידה וזו הדרך השנייה.
תודה וערב טוב.

Jkamm

New member
תתחיל חצי שנה לפני

דרך המלך היא בהזמנה מראש, למרות שבפועל רבים מגיעים ארצה ומתחילים מפה.
אם בהזמנה - כדאי להתחיל חצי שנה לפני המועד המתוכנן להגעה - שלושה חודשים להזמנת תור להגשת הבקשה, עוד חודשיים עד לעריכת ראיונות לשניכם ועוד חודש להחלטה.
עדיף להתחיל כמה שיותר מוקדם - גם אם יסיימו לפני המועד המתוכנן שלכם, תמיד אפשר לבקש אישור לדחות את מועד הכניסה.
לגבי תוקף המסמכים - אני יודע שיש פקידים שמבקשים חצי שנה ואפילו שלושה חודשים אחורה, אך על פי הנוהל אפשר להביא מהשנה האחרונה ויש להתעקש על כך [סעיף ב(6) לנוהל הסדרת מעמד לבני זוג].
יוני

תודה יוני

במשך החצי שנה הזו להבנתי היא לא תכל להיכנס לישראל גם בתור תיירת נכון ?
אם זה המצב זה לא כזה קוסם לי..
בעצם, למה לא להתחיל את התהליך כשהיא כבר כאן? האם כתוב בנוהל מפורשות שזה אסור (קראתי ולא ראיתי איסור שכזה) מה החסרונות בזה ?
&nbsp
תודה וסופשבוע נעים.

pelesg

New member
למה הכוונה?

למה הכוונה בחודשיים הערכת ראיניות לשניהם כחלק מזמן ההמתנה? איך יעשו ראיון לשניהם אם היא עוד לא בארץ? האם ההליך לוקח חצי שנה גם כשהזוג נשוי?

למעלה