חזרה לארץ מחו"ל עם בת זוג

yotamimami

New member
חזרה לארץ מחו"ל עם בת זוג

שלום לכולם,
קראתי בערך את כל הפורום ועדין יש לי תחושה של חוסר ודאות ומסרים כפולים, אשמח אם מישהו יכול לעשות לי קצת סדר בדברים
רקע:
נמצא בחו"ל מעל 6 שנים.
עם בת זוג (לא נשואים) 3 שנים, גרים יחד שנתיים.
בת הזוג שלי לא יהודיה, גרושה ללא ילדים.
עדין גרים בחו"ל, מתכננים להגיע לארץ בעוד 3-4 חודשים (לקראת מאי 2017)
הייתי רוצה לדעת מה התהליך שעלי לעשות ואיפה הוא מפורט?
פניתי לקונסוליה במקום מגורי ולא היה להם מושג, אמרו שיבדקו אבל מהכרות ונסיון איתם מדברים אחרים אני חושש שלא אקבל את התמונה המלאה
מקריאה בפורומים וקבוצות פייסבוק השונות אני מקבל 3 דרכי פעולה עיקריות:
1. הגשת בקשה דרך הקונסוליה המקומית, התחלת תהליך דרכם (כפי שציינתי לא ידעו על מה אני מדבר כשהתקשרתי)
2. הגעה שלי לארץ לפני זוגתי, ופתיחת תיק והזמנה של זוגתי - הליך שייקח כחודשיים לשלושה
3. חזרה של שנינו יחד ופתיחה של תיק כשאנחנו שם.
למיטב הבנתי אופציה 2 היא הכי מומלצת ו"נכונה", האם מישהו פה סיים תהליך דומה ואולי יהיה מוכן לשוחח איתי? או לשתף אותי בתהליך שעבר מהתחלה עד הסוף?

meninblack4

New member
אני מבין שזה למטרת השתקעות ולא לביקור

ֿאם הבנתי נכון אז אכן, אופציה 2 היא האופציה הכי נכונה מבחינתכם.
לא אמרת מהיכן אשתך אז אסביר באופן כללי. עליך לגשת למשרד הפנים במקום שאתה רשום ולהזמין אותה. משרד הפנים יירצה צילום דרכון שלה וייתכן לך רשימה מסודרת. לבנתיים עדיך שאישתך תתחיל לאסוף מסמכים כגון: תעודת לידה, תעודת גירושין, אישור מהמשטרה על העדר רישום פלילי. כל זה צריך להיות מתורגם לאנגלית וחתום ע״י אפוסטיל/משרד החוץ ושגרירות ישראל באותה מדינה.
זאת ההתחלה לפחות.

yotamimami

New member
כן, למטרת התשקעות

אנחנו גרים בדרום אפריקה

מה שלא היה לי ברור אם אפשר להתחיל תהליך מפה אבל נראה שלא, אני צריך לחזור לארץ
ומשם לפתוח את הבקשה.

היום חזרו אלי מהקונסולייה ואמר לי את אותו הדבר.

בלוז2

New member
אני עברתי תהליך דומה.

גרתי עם בן זוגי בחו"ל שנה ואחר כך חזרתי לישראל לבד והזמנתי אותו. הוא היה בעיצומם של בחינות באוניברסיטה אז העדפנו שאני אחזור לבד והוא יצטרף אליי. וזה נראה לי הרבה יותר פשוט כך. אספנו שם את כל המסמכים ואני חזרתי איתם לארץ ופתחתי תיק פה.
אני אשמח לדבר איתך עם תרצה.

randyloo

New member
הנהלים אכן לא ברורים

נוהל בני זוג נשואים מחייב התחלת התהליך בקונסוליה. בפרקטיקה מבקשים זאת גם מבני זוג לא נשואים. יש קונסוליות שלא מעודכנות בכך. הייתי מנסה להגיע לקונסול ומבקש ממנו אישור על כך שהוא לא מטפל בבקשה כזו ואז להגיע עם האישור הזה לארץ ל"ביקור". כדאי גם לכתוב למבקר המדינה בנושא.

למעלה