תסכול :\

Dorothy12

New member
תסכול :\

אנחנו זוג ידועים בציבור והוויזה של בן זוגי עומדת להיפקע. עברנו דירה למחוז אחר אמרו לנו שהתיק יגיע ללשכה יהיה אפשר להמשיך בהליך. בינתיים התחתנו בקפריסין... והתיק עדיין לא הגיע.

הלשכה כולה טוענת שעד שהתיק מהמחוז הקודם לא ינחת בלשכה אין אפשרות להתחיל בהליך נישואים ..והם לא נותנים לו אפילו הארכה של ה B1
... אני לא יודעת מה לעשות בעניין והויזה עומדת להיפקע,

מישהו יודע מה אפשר לעשות כדי לזרז את הגעת התיק? או לעזור בעניין הארכה?

עזרה בבקשה :\ ממש לא נעים ...

Dorothy12

New member
הבהרה:

אנחנו ידועים בציבור, בן זוגי נמצא כרגע על B1.
עדכנו מען לאחר המעבר ובמעמד זה אמרו לנו לבוא למשוך את התיק חודשיים לפני תאריך הפקיעה...וכך עשינו.
העניין הוא שהתיק עדיין לא הגיע, וכבר הצגנו בפניהם את תעודת הנישואין מקפריסין ...אבל הם טוענים שעד שהתיק לא יגיע ללשכה הם לא יכולים להתחיל לעסוק בתיק שלנו. "כשהתיק יגיע נשלח לכם מכתב" ...זה כל מה שהצלחתי להוציא מהם.
&nbsp
עכשיו אני מאוד דואגת, אני חוששת שהB1 תפקע. היינו בסרטים דומים בעבר ואני ממש ממש לא רוצה לעבור את כל זה שוב.
&nbsp
סה"כ עברנו לשכה זה הכול ...למה הם לא מאריכים לו את האשרה? ממתי זו אשמתי שהדואר הפנימי שלהם מתעכב כ"כ?..
&nbsp
עזרה...
&nbsp
&nbsp

randyloo

New member
ניסיתם לפנות ללשכה הקודמת?

אם התיק אצלם אולי יוכלו להאריך לכם. אם זה לא עוזר הייתי מנסה להכנס לחדרה של מנהלת מחלקת אשרות בלשכה הרלוונטית על מנת שתאתר את מיקומו של התיק. אגב, רוב הפרטים ממילא נמצאים במחשב. אנא עדכנו כאן בהתפתחויות.

Dorothy12

New member
ניצחון קטן

קיבלנו הארכה היום ממש!עכשיו! לעוד חצי שנה של B1...למרות שהתיק עדיין לא הגיע ושעדיין צריך לעבור למסלול נשואים שילמנו את שתי האגרות (גם הארכה וגם מסלול נשואים) ואפילו שינוי לי "לבירור" בת"ז
ובעצם נשאר לנו לחכות לטלפון או מכתב ומשם לנוע לכיוון מסלול הנשואים!
&nbsp
תודה על ההקשבה והתמיכה
עזרתם לי מאוד

Namush1

New member
וגם הוכחה שתמיד צריך להיות חיוביים.

לנו כישראלים, גם אם אנחנו לא מתכוונים לזה אנחנו תמיד נכנסים למעין מגננה, חושבים שלילי ובאיזשהו מקום אולי מרגישים שמנסים לדפוק אותנו. אני מאמינה שלכל בעיה יש פתרון, צריך לפתוח את הראש, לא לוותר, להישאר שקולים ולמצוא את הפתרון, לפעמים גם הפוך על הפוך. לא אידאלי אבל הבירוקרטיה בארץ מאלצת... לא מבטיחה שתמיד נהיה מרוצים מהפתרון, אבל אסור לנו לתת לבירוקרטיה למעוך אותנו. לא סתם נאמר "אם אין אני לי, מי לי".

אני סקרנית לדעת שאם עכשיו אתם ב"מסלול נשואים", אתם מתחילים את התהליך מחדש או שהזמן שהעברתם כידועים בציבור נלקח בחשבון?

randyloo

New member
נכון מאד

לגבי הזמן ב ב/1, הוא נחשב לצורך המכסה של תהליך נשואים. כלומר חצי שנה ב ב/1 מספיקה.

Namush1

New member
אבל הם קיבלו הארכה של ב/1 לעוד חצי שנה

זו הסיבה שאני שואלת... :|

Dorothy12

New member
אכן:)

הפקידה אמרה לי שמצידה גם התיק יגיע מחר יהיה אפשר לעבור למסלול נישואים

למעלה