מילוי טופס אש/6

giraffe79

New member
מילוי טופס אש/6

שלום, בקרוב יש לי פגישה במשרד הפנים לפתיחת תיק, ואשמח לקצת הסבר לגבי מילוי הטופס הנ"ל.

מס שאלות:
1. עמוד 1 - יש למלא משהו?
2. עמוד 2, סוג הבקשה - יש לסמן "בקשה להתאזרחות"? (זוהי אכן המטרה הסופית שנרצה בתהליך המדורג).
3. פרטי המוזמן - באיזו שפה? עברית, אנגלית, רוסית? (בעיקר כשמדובר במען).
4. דת, חובה לציין?
5. עמוד 3 - האנשים להם אני מוכר ויכולים למסור עלי פרטים - נראה שניתן למלא עד 3, מי כדאי לציין שם? האם אלה אותם אנשים מהם אני מצרף מהם מכתב המלצה? במידה וכן, מה אם יש לי יותר משלושה אנשים במכתבים (למשל מכתבים משני זוגות)?
6. האם זה כל מה שצריך למלא בשלב זה או שצריך למלא גם את שאר העמודים אשר כוללים הצהרת המזמין והצהרת המוזמן וכו'...?
השאלה כי לאחר מכן, באותו עמוד, מופיע בטופס כבר שלב ב' ("עם סיום ההליך ולקראת מתן אזרחות....")
7. עמוד 6, תצהיר נספח להסכם שכ"ד - בני זוג. כרגע אשתי בחו"ל ואני גר אצל ההורים. לאחר שהיא תגיע לארץ, נגור אצלם תקופה ואז כנראה נשכור דירה (אולי עוד לפני הראיון, אבל לא לפני פתיחת התיק).
כפי שראיתי משרשורים קודמים, מספיק להצהיר זאת במכתב מההורים. כלומר עלי להתעלם מעמוד זה?
8. עמוד 7, נוסח למכתב העיריה על מרכז חיים - רלוונטי בשלב זה? הכרחי? מאיפה משיגים וכמה זמן לוקח להשיג? בנוסח מצויינים שני בני הזוג אבל כפי שציינתי, אישתי לא בארץ אפילו... אני יכול לצרף חשבונות מים, ארנונה, חוזה רכישת דירה של ההורים שלי...
9. כללי - איפה ומתי משלמים את האגרה?
10. כללי - כמה העתקים צריך מכל מסמך? האם בסדר בשחור/לבן?

אשמח לתשובות לשאלותי ומידע רלוונטי נוסף בנושא. כבר נתקלתי בכך שמשרד הפנים אוהב להיתמם ולהחסיר מידע ("אה... כן.. צריך גם את זה")

תודה רבה וחג שמח!

river man

New member
אולי זה הטופס הלא נכון כרגע

לפי הבנתי במידה ובת זוגתך נמצאת בחו"ל כרגע ובשלב זה אתה מזמין אותה לישראל בעוד שאתה נמצא בישראל, אתה צריך למלא את טופס אש/1 ולא אש/6.
בטופס אש/1 כמדומני אין הזכרה לממליצים/עדים או להסכם שכ"ד, מאחר ובן הזוג הזר לא בישראל.

לפי מה שהבנתי (עוד לא התחלתי את התהליך בעצמי) לאחר שתגיש את המסמכים בפגישה הראשונה לבד עם טופס אש/1 היא תקבל אשרת ב/2 ואז לאחר שהיא תכנס לישראל יהיה עליכם לפנות אליהם שוב ולבקש פגישה על מנת לקבל ויזת ב/1, ובמעמד הפגישה הזו (השניה, יחד) צריך למלא טופס אש/6. לאחר הפגישה השניה תקבלו ויזת ב/1 לחצי שנה.

אם מישהו יודע אחרת ואני טועה בבקשה תעדכנו.

giraffe79

New member
זה הטופס...

זה מופיע בנוהל, זה מה ששלחו לי ממשרד הפנים ואמרו למלא את זה לפני שהיא מגיעה לארץ, ואפילו אמרו לי לא למלא אש/1 כי היא ממדינה פטורה מויזה

river man

New member
טוב מאוד, אחלה שאלות דרך אגב

אשמח לשמוע איך למלא את הטופס גם כן

liad654

New member
ב1 לאחר חצי שנה רק לנשואים..

מי שלא נשוי רק לאחר 3 שנים..

Jkamm

New member
הגשת בקשה כשאשתך בחו"ל

אתה צריך להגיש את הבקשה + כל המסמכים הרלבנטיים.
עליך למלא טופס אש/6 - אם משהו לא ברור, תשאיר פתוח. הפקידה תשלים איתך.
מה שלא רלבנטי, כמובן שלא צריך למלא [במקרה שלך - לגבי שכירות]
משלמים אגרה לפקידה שתקבל את הבקשה.
מסמכים מקוריים שאתה לא רוצה להשאיר, תביא גם צילום אחד ואין בעיה בשחור לבן.
יוני

giraffe79

New member
העניין שצריך להחתים את אישתי.

קודם כל, תודה על התשובה.
אישתי לא נמצאת במעמד ההגשה ולכן חושש שאם ארשום משהו לא תקין, אצטרך למלא חדש והיא לא יכולה לחתום...
אגב, הצהרת מוזמן אני צריך למלא כבר עכשיו?
שאלה נוספת, הדרכון שלה נשאר אצלה והוא חדש (כל הטיסות שהיו לה מופיעות הישן שנראה לי שלקחו לה ברגע שהוציאו חדש), אני מביא רק צילום של העמוד הראשי נכון?
אשמח לתגובה גם לשאר השאלות שציינתי.
תודה.

למעלה