תעודת זוגיות - מישהו ניסה?

shlomi2k1

New member
תעודת זוגיות - מישהו ניסה?

היי,

יצא לי לראות פרסומת על "תעודת זוגיות", אפשר לראות עוד פרטים באתר הבא:
http://www.newfamily.org.il/services/civil-union-card
לפי מה שהם אומרים, אפשר להוציא את התעודה הזו ולוותר על נישואין אזרחיים?
אם יש לי את התעודה הזו, אני יכול לגשת איתה למשרד הפנים ולקבל סטטוס נשוי ?

לפי מה שרשום באתר זה נראה נורא קל ופשוט והם טוענים שמקבלים את כל הזכויות בארץ...
אני אשמח לשמוע עוד פרטים מזוג שניסה את זה, די יקר העניין..

תודה

Denisius

New member
חרטא

התעודת זוגיות הזאת כבר עלתה פה כמה פעמים בפורום.
&nbsp
עד כמה שאני יודע אין לה תוקף משפטי וזה בלוף אחד גדול.

אין לתעודת זוגיות שום מעמד בחוק הישראלי

לכל היותר היא הוכחה שבני הזוג הם ידועים בציבור, אבל גם הסכם זוגיות רגיל מהווה הוכחה.

randyloo

New member
לא רלוונטי לזוגות מעורבים

לצערי, עדיין אין נישואין אזרחיים בישראל, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. כל הפתרונות העוקפים הם בדיוק כאלה, רק עוקפים את הבעיה מבלי לפתור אותה.

river man

New member
תהיה לגבי הגדרתה של דמוקרטיה

קצת אוף-טופיק אני יודע, אבל ההודעה שלך הובילה אותי לתהות האם ישראל היא אכן מדינה דמוקרטית.
הרי אנשי הפורום הזה למשל לא יכולים להתחתן בישראל. האם יש מדינות דמוקרטיות אחרות שבהן אין אפשרות לבני זוג מדתות שונות להתחתן (באופן אזרחי)?

האם חוסר היכולת להתחתן במדינה שלך עקב דת מותח את הגדרת הדמוקרטיה יותר מדי רחוק?

ואיך זה עובד עם גירושים? זוג יהודי-לא יהודי אשר התחתנו בחו"ל ורשמו את נישואיהם בישראל, מותר להם להתגרש בישראל? הם הולכים לבית דין רבני? או שהם צריכים להתיר את נישואיהם במדינה בה הם התחתנו קודם לכן?

נקודה נוספת לשם השוואה היא מוות וקבורה. לפי הבנתי לאדם לא יהודי יש את הזכות להקבר בישראל. לא בבית קברות יהודי, אלא מחוצה לו או בבתי קברות אשר מיועדים לכך (כמו שיש במספר קיבוצים). אז לאדם מותר למות בישראל אבל אינו יכול להתחתן בה, במידה והתאהב בלא-יהודי/ה?

randyloo

New member
אני חושב שזה אחד הכתמים הקשים שמלכלכים את הדמוקרטיה הישראלית

ועצוב לי שבג"צ נתן לכך יד. איך יתכן ששני אזרחים ישראלים חייבים להיות בני אותה דת ואפילו אותו זרם דתי (למשל בנצרות) כדי לממש זכות כזו בסיסית כמו נישואין? אנחנו במאה ה-21 הרי. יש בכך פגם כל כך מהותי לדעתי. זו פגיעה מאד בסיסית בחירות האזרח.

למעלה