צורך באינטר ויזה

צורך באינטר ויזה

היי,
אשתי ואני קנינו כרטיסים לחג שני ליוון, לאשתי אין אינטר ויזה אבל יש לה אשרת א5 ותעודת זהות כבר יותר משנתיים.
האם אנחנו יכולים לטוס ללא חשש (כבר לא יהיה זמן להוציא בגלל חול המועד), לפי מה שקראתי בכמה אתרים אינטר ויזה צריך בשלב הב'1 בלבד.
תודה רבה

LA2015

New member
רישיון הישיבה הינו לכניסה חד פעמית לארץ. אתה חייב מולטי ויזה

ע"פ התקנות לחוק הכניסה לישראל- כל רישיון ישיבה שניתן לזר, כולל הרישיון שיש לאישתך (א5') הינו לכניסה חד פעמית. כלומר עם יציאתה מהארץ הרישיון בטל. על מנת לשמר את תוקף רישיון הישיבה של הזר יש להנפיק אשרת כניסה (מולטי ויזה)
למרות שזה נשמע קשה- ממה שאני מבין ונאמר לי במשרד הפנים ללא מולטי ויזה הם יבטלו לה את הרישיון ישיבה ותצטרכו להתחיל את התהליך שוב כאילו נטשתם אותו!
ראה מסמך מצורף - תקנות הכניסה לישראל סעיף 11 א' (2)

LA2015

New member
במקומך לא הייתי טס לחופשה- לוותר על מעמד של א5 בגלל חופש ??

elicoz

New member
מחזק

לא מזמינים חופשה לפני שמוודאים דברים כאלה..
אני אוטומטית בכל פגישה לקחתי גם אינטר ויזה לשנה קדימה.
&nbsp
ויתור על א/5 או ביטול זה אומר אין ת.ז, אין זכויות סוציאלית ואין כלום.
&nbsp

meninblack4

New member
תיגש למשרד הפנים בנתבג טרם נסיעתכם

ותגיד להם שפשוט לא ידעתם את החוקים והזמנתם נסיעה ומה אפשר לעשות בנידון. אולי הם ינפיקו לכם.

LA2015

New member
עו"ד יוני קם- טכנית זה בכלל אפשרי לקבל בלשכה בנתב"ג?

Jkamm

New member
יציאה ללא אינטר ויזה

כפי שנאמר, יציאה מהארץ ללא אינטר ויזה מפקיעה את האשרה, לכן מלכתחילה עדיף שלא לצאת ללא אישור חזרה.

אם בכל זאת החלטתם לקחת את הסיכון ולצאת לחופשה המתוכננת - אלה הדברים שהייתי עושה:
1. בודק בלשכה של רשות האוכלוסין בנמל התעופה אם אפשר לסדר אישור - ככלל, הם עוסקים רק בהנפקת דרכונים, אך במצבכם כדאי בכל זאת לברר [ככל הידוע לי סגור בחול המועד, כך שלא בטוח שאפשרות זו מעשית].
2. אם אתם נשארים בחו"ל מספר ימים לאחר החג - תשלחו כבר עכשיו מייל או פקס לפקיד שמטפל בכם [או שמישהו ילך אליו לאחר החג עם צילום דרכון וכרטיסי טיסה], תסבירו את המצב הבעייתי שאליו נקלעתם ותבקשו שיאשרו לה אינטר ויזה, שיירשם במחשב.
3. תלכו לשגרירות הישראלית במקום שתהיו, תסבירו את הבעיה ותבקשו אישור.

אם לא הצלחתם לקבל אישור חזרה - כשתגיעו ארצה תסבירו לפקיד במעבר את הבעיה ותבקשו אישור - אם לא יאשרו כדאי להגיש ערר לבית הדין לעררים - אחרי תקופה כה ארוכה בהליך המדורג, קשה לי להאמין ששופט לא יאשר לה להיכנס ולהמשיך בהליך בגלל פגם פרוצדורלי .

יוני

למעלה